PPPOE - zawiesza system na ~2 min po restarcie

Witam

Z problemem się już spotkałem i nawet go rozwiązałem, ale już nie pamiętam jak. Mój dostawca internetu każe mi się łączyć używając loginu i hasła (PPPOE).

Problem polega na tym, że po restarcie nie mogę się połączyć z internetem ani nic zrobić jeżeli już spróbuję. Mam skrót do połączenia w autostarcie i przez ok 2-3 minuty nie mogę nic zrobić - po czym nagle wszystkie moje akcje dzieją się na raz (jakby wcześniej system był kompletnie nieaktywny) i, uwaga, rozpoczyna się moje połączenie PPOE.

W moim przypadku w połączeniach sieciowych mam połączenie lokalne i xxxx (nazwa dostawcy, to moje PPOE) i na innym komputerze z Windows 7 po prostu we właściwościach lokalnego odhaczyłem “protokół internetowy TCP/IP” i problem zniknął (nie wolno całkiem wyłączać lokalnego bo się w ogóle nie połączę). Kiedyś pod XP chyba też zrobiłem dokładnie to samo (wyłączenie tego protokołu w lokalnym) i naprawiłem, ale jak widać zrobiłem wtedy coś jeszcze.

Znalazłem nawet na tym forum temat, w którym użytkownik sam rozwiązał problem w taki właśnie sposób opoznione-uruchamianie-t453282.html

Ale u mnie nie idzie, a sam kiedyś chyba tak to naprawiłem. Strasznie denerwujący jest taki zwis na początku. Chaotycznie opisałem problem, ale jak coś jest jeszcze tamten temat z identycznym problemem, więc może się domyślicie.

Dodam, że wyłączyłem po instalacji systemu całą masę usług, może którąś niepotrzebnie?

Kurde, jakby na siłę to połączenie lokalne/karta sieciowa “szukało internetu” a dopiero później pozwalało aby cokolwiek innego się wydarzyło.

Z góry dziękuję za pomoc!

W lokalnym odhacz tylko Pakiety QoS,w PPPoE TCP/IP i QoS. W TCP/IP…Właściwości,ustaw automatyczne IP i DNS. W Opcjach internetowych ,zanacz Zawsze wybieraj to połączenie…Domyślne,czyli PPPoE Nazwa…

Spróbuj tego rozwiązania

http://forum.dobreprogramy.pl/neostrada-zawieszenie-systemu-t322738.html