Praca dla młodzieży (szukam)

(Gg505) #1

Witam!

Mam ponad 14-ście lat, chciałbym znaleźć jakąś pracę po godzinach szkolnych, żeby sobie dorobić na coś. Moglibyście mi napisać do jakiej pracy mogli by mnie przyjąć i ile jest wynagrodzenia +/- miesięcznie? Z góry dzięki

(Fingerboarding) #2

Jeśli jesteś zdolny to możesz pracować jako freelancer , oczywiście musisz mieć kogoś dorosłego który wziąłby odpowiedzialność.

(Gg505) #3

Szczerze to pierwszy raz spotkałem się ze słowem "freelancer" i jak znalazłem to dziennikarz, fotoreporter, programista... sam nie wiem, możesz rozjaśnić co rozumiesz przez to pojęcie? I jakie płace są? (dziennikarz i programista odpada a fotoreporter.. hmm to musi osoba mieś samochód być poinformowana co się dzieje i gdzie.. nie należę do nich)

PS. Jak ktoś ma jakieś inne propozycje dla osoby co 14-ście lat skończyła to piszcie jakoś dokładnie wraz z przybliżoną płaca :slight_smile:

Z góry jeszcze raz dzięki

(Dolorismachina) #4

Zawsze możesz zająć się roznoszeniem ulotek. Płace są różne, ale przeważnie są to grosze.

(Gg505) #5

Wiedziałem, że ktoś coś takiego napisze .. :smiley: a ile na miesiąc da się wyciągnąć ?

(Dolorismachina) #6

to raczej praca jednorazowa. Nie powiem Ci jakie są stawki bo nigdy się tym nie zajmowałem.

(Gg505) #7

Jakieś gazetki (reklamowe) Reala, Tesco, Auchana czy czego tam ludzie nie wymyślą jak się ukazują co tydzień to chyba nie jest jednorazowa :slight_smile: niech się ktoś wypowie kto wie ile miesięcznie da się wyciągnąć :slight_smile: Ja lecę spać będę jakoś jak wstanę (15? :P) mam nadzieję, że wątek będzie pełen :slight_smile:

(boczi) #8

Pytasz na forum ogólnopolskim a nie u siebie w mieście. Lepiej wejdź na forum Gazeta.pl Bydgoszcz czy coś w tym stylu i tam pytaj; tak poza tym to musiałbyś mieć przynajmniej szesnaście lat, tak będziesz miał problem. Lepiej się ucz.

(antiferno) #9

ja kiedys roznosilem ulotki , jak znajdziesz jakas dobra firme przy kasie np pizzerie to da sie calkiem niezle wyciagnac - ja raz mialem 100 wke w 1 dzien :wink:

(Czarna Owca Qwerty) #10

Ja wyciągałem 50-60zł dziennie na ulotkach. Płatne miałem 5-6zł za godzinę, lub u innego gościa 4 grosze od sztuki

(Gg505) #11

Za zgodą rodziców to chyba mogę? ;] Po resztą w roznoszeniu ulotek nikt tego nie będzie kontrolował zwłaszcza, że chce sam od siebie.

Ale chodziłeś po blokach i roznosiłeś 10h dziennie i przy każdej klatce musiałeś dzwonić domofonem do kogoś, żeby otworzyli drzwi czy stałeś na jakimś rondzie i rozdawałeś? I co bardziej się opłaca 5-6zł/h czy 4gr od sztuki? I gdzie szukałeś?

100zł w 1 dzień? poprzez roznoszenie ulotek? :o gdzie? :smiley: i to było jednorazowe czy codziennie można było ?

(Czarna Owca Qwerty) #12

Gościu dał mi wolną rękę :smiley:

Głównie wkładałem za wycieraczki, czasem stanąłem na rondzie i dawałem im do samochodu jak mieli otwarte szyby. Do bloków nigdy nie chodziłem. Co się bardziej opłaca to zależy, bo jak chce ci sie chodzić i masz kondycje to oczywiście że lepiej na sztuki, ale jak chcesz powoli bez stresu chodzić po parkingach to wez na godzine. A jak szukałem? Dał mi ktoś na ulicy ulotkę, albo znalazłem za wycieraczką do po prostu dzwoniłem na numer telefonu z ulotki i sie pytałem czy nie potrzebują ludzi do pracy:)

Powodzenia i pzrawiam

(antiferno) #13

no z kumplem nosilismy bylismy kilka razy w takiej pizzeri a pewnego dnia koles dal 5 dych roznieslismy ulotki wrocilismy i koles znowu tak samo :smiley:

a potem zaczal sie wykrecac chyba juz nie potrzebowal reklamy :stuck_out_tongue:

pytaj w pizzeriach

jakichs firmach ubezpieczeniowych

duzych sklepach najlepiej nowych

ew w agencjach towarzyskich ponoc tam dobrze daja[kasy] tylko u mnie nie ma :stuck_out_tongue:

(Gg505) #14

Wysłałem kilka e-maili do firm typu Real, Carrefour, Castorama, Polo market - jak myślicie odpowiedzą ?

(Czarna Owca Qwerty) #15

myśle, że nie. Real ma do roznoszenia gazetek (przynajmniej w moim mieście) listonosza. Tak samo Praktiker i mm

(Olej 4) #16

Według prawa by podjąć jakąkolwiek pracę musisz mieć ukończone 16 lat. Jedynie w chodzi w grę możliwość podpisania umowy przez osobę "pełnoprawną", a ty byś wykonywał za nią robotę. Tylko to jest co najmniej "naginanie" prawa.

(Gg505) #17

teraz widziałem akurat tak trafiło jakiś koleś +/- 16lat roznosił ulotki po klatkach i akurat wszedł do mojej i pod wycieraczkami na parterze położył ulotki a resztę zostawił na... parapecie okna klatki schodowej :expressionless: za to mu chyba ni płacą? :smiley: następnym razem będę cham i zadzwonię pod nr. z ulotki i powiem jak to on roznosi :smiley: i przy okazji spytam czy kogoś na jego miejsce nie chcą :stuck_out_tongue: Telepizza i Tesco kazali mi pytać w lokalu, natomiast Bodzio (meblowy) odmówili, twierdząc, że oni to firmą które się tym zajmują zlecają.. :stuck_out_tongue:

(Andmaz7) #18

Szukasz pracy w domu?, chcesz skutecznie zarabiać?. Chciałbym

(system) #19

Już to widzę, skoro takie to łatwe to dlaczego tyle ludzi jest biednych? To mi przypomina spam z łańcuszków na GG. :? :?

(Grupa Oriflame) #20

Witam! Mam 16 lat i szukam osób, które szukają pracy na okres wakacyjny. Praca jest znana chodzi o konsultantów firmy oriflame. Zapraszam wszystkie osoby, które mają ambicje większe od roznoszenia ulotek. Potrzebuję również osoby, która pomogłaby mi zmodernizować stronę http://www.grupaoriflame.pl wszystkich chętnych do współpracy proszę o kontakt: grupa.oriflame@gmail.com Pozdrawiam