Praktyki zawodowe prywatne

Pytanie co to za szkoła i czy faktycznie jest to szkoła, a nie jakiś prywatny biznes, który organizuje szkolenia, a ich papierkiem można sobie co najwyżej pupę podetrzeć :slight_smile:

Kolega podobno w sklepie ma mieć te praktyki. Jak tak, to musi mieć też odpowiednie badania i książeczkę z sanepidu. Także coś tam musiał mieć już zrobione na swój koszt. Szkoda by było jeszcze by bębnił dwa miesiące za psi pieniądz - już na stażach z UE dają więcej.

Szkoda, też że nic nie odpisuje, bo przynajmniej wiadomo by było co dalej z tym jego fantem.

Może to sklep np. obuwniczy, to wtedy raczej nie musi mieć książeczki sanepidowskiej.

Albo nie jestem już na bieżąco z przepisami kiedy książeczka sanepidowska jest wymagana.

1 polubienie

Bo z chłopakiem założyłam te konto wiesz dlatego spróbuję tobie to objaśnić jaki mam problem. Chodzi o to,że mam umowę z szefową zawartą,a ona tak jakby przez cech (sama ona z cechem). I na umowę pisze( umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego). Mam ją do 31 sierpnia tego roku. I regulaminu nie da mi wcale nic na min nie piszę tylko jedynie co to odpowiednio oddzywać się i takie pierdoły. Jutro idę po świadectwo. Każe mi przychodzić już od poniedziałku i mam robić ten miesiąc i koniec. Wiem,że ona chce dostać pieniądze,bo jej o to chodzi. Wyśle ci tą umowę. Tylko muszę ją dostać,bo od kuzynki mąż miał mi pomóc w tym,bo się na tym zna lecz nie oddzywa się. Dostanę umowę i wyśle ją. A powiedz mi jaki okres by mnie obowiązywał by rozwiązać z nią tą umowę. Bo od tej kuzynki mąż miał dzwonić i dowiedzieć się jakiąś ustawe chyba chodziło co z tą umową zrobić… czy idzie bez problemu rozwiązać i ile musi być wypowiedzenie,albo rozwiązanie umowy jaki okres obowiązuje mnie ?mam nadzieję,że mnie zrozumiesz. Na stronie takich rzeczy nie zamieszczają mi powiedzieli nauczyciele,a oni nic nie wiedzą i tyle mi powiedzieli.

Ah proszę Cię tam jest strasznie. A książeczkę dawno mam odkąd praktyki zaczynałam i tyle mi z tego,ze se wyjść z nich nie umiem wypowiedzeniem

@hiropter szczęściarz. Zostaniesz obciążony danymi osobowymi, zamów lodówkę. RODO się cieszy :slight_smile:

@Patryk12444 po odebraniu świadectwa, nic Cię ze szkołą nie trzyma. Masz pełne prawo zrezygnowania z praktyk bez podania przyczyny.

Na prawdę mam takie prawo,a to muszę jej coś dawać ?

Jacyś cwani tutaj jesteście…

Nie znasz swoich praw = skontaktuj się z radca prawnym.
Nie wiesz co masz na umowie którą podpisałaś = lekkoduch z ciebie.
Nie podpisywałaś żadnej umowy = nic Cię nie obowiązuje.

1 polubienie

Dokładnie, nie masz zielonego pojęcia jakie masz prawa i jak prawo cię chroni więc żerują na takich młodych. Zależy gdzie mieszkasz (czy jakieś większe miasto), ale zazwyczaj łatwo znaleźć darmową lub względnie tanią poradę prawną. Fachowiec rozwieje wszystkie wątpliwości.

Jest to jednak dobra lekcja na przyszłość żeby bardziej uważnie przyglądać się takim sprawą i temu co podpisujemy.

1 polubienie

Nie został ci miesięczny urlop weźmiesz na sierpień i przez lipiec przebolejesz?

Dokładnie

Miesięczny urlop? Jak nie przepracowałeś 10 lat (liczy się szkoła; po studiach masz 8 lat), to wymiar urlopu wynosi 20 dni - pod warunkiem, że przepracowałeś rok czasu. Inaczej liczy się proporcjonalnie do przepracowanego okresu, tj. 1 dzień wolnego za 1 przepracowany miesiąc.

Jak masz coś wysyłać, to bez danych osobowych (zamarz je w Paincie). Jeżeli podpisałaś umowę, to powinieneś mieć oryginał. Dlaczego go nie masz? Udaj się do inspekcji pracy. Jak podpisałeś umowę i nie dostałaś kopii, to już jest podstawą do jej unieważnienia. Tylko, że w razie co słowo tej babki będzie przeciwko Twojemu. Rozumiem, że kobieta że free wyciągnęła dofinansowanie (pewnie z UE) i nie dość, że dostanie kasę z “urzędu”, to jeszcze chce byś za darmo pracowała. Bez umowy, to lipa. Ja bym z tą umową poleciał do Urzędu Pracy w Twojej miejscowości i tam poprosił o analizę względem zgodności z Kodeksem Pracy.

Staramy się pomóc, ale bardzo bardzo utrudniasz. Jedną z przeszkód jest to, że jesteś niepiśmienna a wyciągnąć jakąś konkretną informację jest wyjątkowo trudno.

I powinno wyjść, że najwyżej przyjdzie August 30, 2018 (Europe: Warsaw) - August 31, 2018 (Europe: Warsaw) chyba, że byle jak załatwi lub wcale, lub już wykorzystany.

Raczej w soboty nie chodzi a jak tak to dojdą 4 dni i się przesunie ponowne przyjście aż na August 28, 2018 (Europe: Warsaw) - August 31, 2018 (Europe: Warsaw) - tym obliczeniu może być błąd.

Te daty wstawiłem jakąś funkcją z forum, bardzo śmieszna.

Mąż od kuzynki ma moją umowę bo miał mi pomóc i szukać jakichś wiadomości albo dzwonił do pip,ale ma to w nosie. Dlatego tą umowę tobie wyśle pójdę po nią bo to nie ma sensu. Na necie są takie same prawie umowy jakbyś wpisał więc widzisz. Będę musiała coś kombinować teraz,bo to nie ma sensu tam robić tych praktyk. Wolała bym już iść do normalnej roboty. Tylko nie wiem jak to z tym prawem wypowiedzenia czy coś w tym stylu głównie mi chodzi o to czy mam prawo do tego,bo już mam ponad 24 miesiące przepracowane. I czy mam prawo by nie było problemu coś złożyć i mieć spokój. Na pewno kasy ma teraz dużo za mnie…

Mam nadzieję,że ktoś mi pomoże i konkretnie się czegoś dowiem.

Ja robię aut, bo to robi się coraz bardziej zagmatwane. Dużo niedomówień, a z każdym kolejnym postem mam wrażenie, że ktoś tu próbuje nas zrobić w bambuko…

tbt

Jeszcze raz powtórzę - bardzo ciężko zrozumieć całą sytuację. Mówiąc wprost - masz spore problemy ‘na wyjściu’.Posadź może obok siebie kogoś, kto potrafi zbudować zdanie i niech tłumaczy co masz do powiedzenia. Jak nie, idź po poradę prawną - podstawowe rzeczy nie kosztują bardzo dużo a pewnie też znajdziesz kogoś, kto pomoże Ci za darmo.