Praktyki zawodowe prywatne

No … nie ma sensu.
Weź może usiądź, napij się piwka i odsapnij.
Jak to zrobisz, zdobądź ten dokument i idź z nim do osoby np. z waszego urzędu gminy / miasta - na bank macie darmowe konsultacje z radcą prawnym. On Ci rzetelnie odpowie na twoje pytania.

Jeśli to UoP to w przypadku jak jest się zatrudnionym mniej niż rok ma się 2 tyg okresy wypowiedzenia. W przypadku ponad roku pracy ma się miesiąc, a po 3 latach pracy są 3 miesiące. W tym czasie można szybciej zrezygnować jedynie za porozumieniem stron. Niemniej Polska to wolny kraj, dlatego możne wypowiedzieć umowę i nie przychodzić, ale wtedy pracodawca ma prawo wpisać to do świadectwa pracy. To są konsekwencje i każdy może wybrać. Jeśli to umowa cywilnoprawna typu UZ, to w niej są zawarte szczegóły jak okres trwania i zasady wypowiedzenia. Jak złamie się UZ to zleceniodawca może iść na ścieżkę sądową i udowodnić, że poniósł straty w wyniku zaniechania zleceniobiorcy, ale jak to praktyki to nikt niczego takiego nie zrobi i bym się nie przejmował. Ergo - wszystko wolno, tylko trzeba być świadomym konsekwencji, a najlepiej być świadomym co się podpisało, bo enigmatyczne określenie "ta umowa| kompletnie nic nie mówi.

Zacznijmy od tego, że nie wiadomo co to za umowa! Umowa zlecenie, umowa o dzieło, umowa o pracę, jakaś inna forma umowy cywilno-prawnej. Do tego nasza nowa “koleżanka” pracuje tam już ponad dwa lata - o czym powinna od razu wspomnieć, także jakąś umowę o już wcześniej musiała posiadać, a jak nie to robiła na czarno. W sumie w ostatnim poście @bachus podsumował całość… nie da się pomóc komuś, kto nie jest do końca szczery.

@lordjahu Też radzę wizytę w UG/UM i konsultacje z darmowym radcą prawnym. Taki radca prawny powinien być dostępny w każdym UM (co do UG nie mam pewności).

Dobra taka pomoc tylko umisz powiedzieć,że ktoś robi w bambuko. Nara

Przeczytaj swoje wypowiedzi i oceń, czy na podstawie podanych informacji coś można wywnioskować/pomóc Ci.

Jak dla mnie temat=troll.

Odpowiedziałaś na moje pytania?
Jeżeli nie uważam że dla mnie temat jest zamknięty, bo sama nie chcesz sobie pomóc.