Prawa autorskie-karaoke

Czy złamaniem prawa byłoby gdybym nagrał w wersji Karaoke piosenkę:“Dragostea Din Tei” i inne, bo jest do tego melodia-karaoke zapisana w formacie midi, ze strony gdzie można ją ściągnąć i sobie śpiewać i potem chciałbym to nagranie dać do radia, to się łamie prawa autorskie czy nie, bo na imprezezach jak śpiewają piosenki znanych artstów, wykonawców to nic za to nie robią, a tak to chyba łamanie prawa, prawda?

Hmmm z tego co się orientuje to jak się płaci ZAIKSowi to można, ale lepiej niech sie wypowie ktos kto jest pewien :roll:

Ten zespół O-ZONE wziął tą piosenkę od zespołu Haiduchii i nic im nie zapłacił, a sprawę wygrali w sądzie…

No i?

A ja też tak mogę?

Wziąć ich piosenkę, tzn.słowa?

Po co?

Bo mam nagrane w wersji karaoke swojej najnowszej…

I nie weim tylko, czy mogę to umieścić w radiu czy nie (swoim radiu) albo zanieść do innego, boże czy tak trudno to zrozumieć. :roll: :roll: :roll: :?

A chce to jakieś radio?

Chce.

Jakie to radio?

Tajemnica zawodowa, nie no takie jedno internetowe, nazywa się Radio Humor czy jakoś tak, aha jeszcze radio popowe jedno chce to. :slight_smile:

Ustawa o prawach autorskich i pokrewnych mówi:

Więc gdyby miało to taki właśnie charakter można by rzec, że jest wszystko OK.

Chyba Czarny Humor :x

Jakaś prawosławna rozgłośnia?

Nie, na razie to tajemnica, prowadzimy rozmowy, żebym na stałe śpiewał u nich takie piosenki…

Mówią, że ludziom to się spodoba, gdy opowiedziałem im o tym, że dziewczyny nie mogę znaleźć, powiedzieli, że teraz fanki będą przychodzić na zawołanie do mnie. :stuck_out_tongue:

Codziennie będziesz miał nową dziewczynę :lol:

Niektórzy to mają życie:

Sława, pieniądze, kobiety…

Wywiady, drogie hotele.

A miało być tak pięknie…

Nas bohaterów prądem :!: :!: :!:

Tomek, a może byś tak swoim śpiewem wsparł kampanię.

Może któraś partia nie ma jeszcze swojej piosenki wyborczej.

To darmowa reklama - nie myślałeś o tym?

Ale nie martwcie się :slight_smile: :!:

Powiedzieli mi, że do tych moich tekstów piosenek postarają się skomponować dobrą muzę i moje własne piosenki (pisane przeze mnie własne teksty) będę puszczali w radiu jak nagram je. :slight_smile:

A wiecie co potem. :wink: :smiley:

Ja nie wiem - powiedz mi.

World Tour 8)