Prawa ucznia

czy uczeń ma prawo poprawić każdą kartkówkę??? Czy jest to zapisane w prawach ucznia czy ustala to nauczyciel ??

Ustala to nauczyciel, niestety ;/

klasówkę ma prawo poprawić w ciągu 2 tyg. od czasu oddania pracy klasowej, a kartkówki sie nie powinno poprawiać lecz zależy to głównie od nauczyciela…niektórzy Ci pozwolą napisać jeszcze raz, inny powie ze nie da się, a inny powie że poprawa będzie ustna…nauczyciel ustala niestety :frowning:

Nieprawda

Sposoby poprawy oceny powinny być zawarte w Wewnątrzszkolnym

Systemie Oceniania, który musi posiadać każda szkoła publiczna.

Wszyscy macie racje, ale WSO ustalają nauczyciele. Aha i do tego jest jeszcze PSO - przedmiotowy system oceniania i to ustala nauczyciel od danego przedmiotu i tam jest to wszystko zapisane. :o

ja w podstawówce miałem ze raczej można było poprawiać kartkówki, a w gimnazjum niestety trzeba się uczyć juz nie można ich poprawiać, jedynie sprawdziany :slight_smile:

A jeżeli ze wszystkich przedmiotów można poprawiać sprawdziany do 1 tygodnia od oddania, jest tak zapisane w prawach ucznia (ustalał ten punkt samorząd szkolny rok temu), a teraz przyszedł nauczyciel powołany z emerytury i on nie pozwala poprawiać w ogóle sprawdzianów odpowiedzi, kartkówek, sprawdzianów itp. to co ??

U mnie w liceum, mozna poprawić jeden sprawdzian z kazdego przedmiotu w semestrze.

A o poprawie kartkówek decyduje nauczyciel.

a czy zamiast uczenia się na poprawę nie lepiej pouczyć się na kartkówkę ? :>

czasem są niezapowiedziene kartkówki i wtedy jest buła. A czy kartkówki mogą być niezapowiedziane???

Nawet powinny :mrgreen:

No a czemu nie mogą? Każda szkoła jak wspomniano, mam wewnątrz szkolny, system oceniania, więc jak ci szkoła nie pasuje zmień. Zadajesz pytania jak w podstawówce ?

A ja mam pytanie czy jest coś takiego że:

*Jak nauczyciel nie przyjdzie po 15 min (czy iluśtam …nie wiem dokładnie) to można nie iść na lekcję ??

*Jeśli jest mniej niż 51% klasy lekcje nie powinny się odbywać ??

(Gdzieś o tym czytałem i nie wiem czy to prawda !!

nazywa się to kwadransem akademickim i jak sama nazwa wskazuje dotyczy uczelni wyższych

kartkowka to jest podobno zamiast odpowiedzi to chyba zalezy od woli nauczyciela

Tak. Kartkówka traktowana jest jak odpowiedź ustna.

Od kiedy ??? Przestańcie pisać głupoty, w każdej szkole jest inaczej, więc…

Nie ma sensu pisać jak jest u was, skoro inaczej może być u niego. Czy to aż tak cziężko zrozumieć, czy Polski system edukacji jest na tyle skomplikowany ?

Od kiedy? U mnie od jest zawsze.

Domyślam się, że jest tak w większości szkołach.

Oczywiście, tak jak napisałeś, w niektórych (każdej) jest inaczej :mrgreen:

Najlepiej przeczytać regulamin i słuchać nauczyciela.

Brawo :roll:

Nie za bardzo rozumiem…

Nauczyciel na pierwszych lekcjach mówi co można poprawiać; które oceny są ważne… i takie tam.

Zadawanie pytań na forum o poprawie kartkówek to nie jest najlepszy pomysł - jednoznacznej odpowiedzi nigdy nie będzie.