Prawa ucznia

(Arekdbz) #1

czy uczeń ma prawo poprawić każdą kartkówkę??? Czy jest to zapisane w prawach ucznia czy ustala to nauczyciel ??

(Duda) #2

Ustala to nauczyciel, niestety ;/

(Boner3773) #3

klasówkę ma prawo poprawić w ciągu 2 tyg. od czasu oddania pracy klasowej, a kartkówki sie nie powinno poprawiać lecz zależy to głównie od nauczyciela…niektórzy Ci pozwolą napisać jeszcze raz, inny powie ze nie da się, a inny powie że poprawa będzie ustna…nauczyciel ustala niestety :frowning:

(fiesta) #4

Nieprawda

Sposoby poprawy oceny powinny być zawarte w Wewnątrzszkolnym

Systemie Oceniania, który musi posiadać każda szkoła publiczna.

(Matiiik) #5

Wszyscy macie racje, ale WSO ustalają nauczyciele. Aha i do tego jest jeszcze PSO - przedmiotowy system oceniania i to ustala nauczyciel od danego przedmiotu i tam jest to wszystko zapisane. :o

(Pax555) #6

ja w podstawówce miałem ze raczej można było poprawiać kartkówki, a w gimnazjum niestety trzeba się uczyć juz nie można ich poprawiać, jedynie sprawdziany :slight_smile:

(Ford Fokus) #7

A jeżeli ze wszystkich przedmiotów można poprawiać sprawdziany do 1 tygodnia od oddania, jest tak zapisane w prawach ucznia (ustalał ten punkt samorząd szkolny rok temu), a teraz przyszedł nauczyciel powołany z emerytury i on nie pozwala poprawiać w ogóle sprawdzianów odpowiedzi, kartkówek, sprawdzianów itp. to co ??

(Raiden77) #8

U mnie w liceum, mozna poprawić jeden sprawdzian z kazdego przedmiotu w semestrze.

A o poprawie kartkówek decyduje nauczyciel.

(Kubarek) #9

a czy zamiast uczenia się na poprawę nie lepiej pouczyć się na kartkówkę ? :>

(Arekdbz) #10

czasem są niezapowiedziene kartkówki i wtedy jest buła. A czy kartkówki mogą być niezapowiedziane???

(Ford Fokus) #11

Nawet powinny :mrgreen:

(El Presidento) #12

No a czemu nie mogą? Każda szkoła jak wspomniano, mam wewnątrz szkolny, system oceniania, więc jak ci szkoła nie pasuje zmień. Zadajesz pytania jak w podstawówce ?

(chrucik) #13

A ja mam pytanie czy jest coś takiego że:

*Jak nauczyciel nie przyjdzie po 15 min (czy iluśtam …nie wiem dokładnie) to można nie iść na lekcję ??

*Jeśli jest mniej niż 51% klasy lekcje nie powinny się odbywać ??

(Gdzieś o tym czytałem i nie wiem czy to prawda !!

(Airborn) #14

nazywa się to kwadransem akademickim i jak sama nazwa wskazuje dotyczy uczelni wyższych

(Maciejboss) #15

kartkowka to jest podobno zamiast odpowiedzi to chyba zalezy od woli nauczyciela

(Morgenowsky) #16

Tak. Kartkówka traktowana jest jak odpowiedź ustna.

(El Presidento) #17

Od kiedy ??? Przestańcie pisać głupoty, w każdej szkole jest inaczej, więc…

Nie ma sensu pisać jak jest u was, skoro inaczej może być u niego. Czy to aż tak cziężko zrozumieć, czy Polski system edukacji jest na tyle skomplikowany ?

(Morgenowsky) #18

Od kiedy? U mnie od jest zawsze.

Domyślam się, że jest tak w większości szkołach.

Oczywiście, tak jak napisałeś, w niektórych (każdej) jest inaczej :mrgreen:

Najlepiej przeczytać regulamin i słuchać nauczyciela.

(El Presidento) #19

Brawo :roll:

(Morgenowsky) #20

Nie za bardzo rozumiem…

Nauczyciel na pierwszych lekcjach mówi co można poprawiać; które oceny są ważne… i takie tam.

Zadawanie pytań na forum o poprawie kartkówek to nie jest najlepszy pomysł - jednoznacznej odpowiedzi nigdy nie będzie.