Prawo jazdy kat. A od 24 lat

Czy to prawda że prawo jazdy kat. A będzie można mieć dopiero od 24 lat ? w radiu tak usłyszałem nie dawno, że już za 2 miesiące chyba trzeba będzie mieć 24 lat żeby przystąpić do egzaminu.

tutaj poczytaj

http://www.motocykle.v10.pl/Nowe,przepi … 52120.html

Tak, chyba że przez co najmniej dwa lata posiadało się prawo jazdy kategorii A2 (w tym wypadku będzie to więc 20 lat).

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok, … zdami.html

Kurde…

No i w czym tu moja wina że się urodziłem pół roku później, i teraz muszę czekać 4 lata więcej żeby móc zrobić sobie prawko na motocykl ;(

Twoja nie, prędzej co niektórych szpanerów co kończą jako krwiste placki na asfalcie.Jestem za nowym przepisem.

A ci szpanerzy to robią krzywdę innym czy sobie ?

Nie tyle krzywdę co szkodę :slight_smile:

Głównie innym.

Dobry przepis.

Wszystko zależy od tego czym chcesz jeździć:

Oraz wymagany wiek na poszczególne kategorie:

Teraz jest więcej rozgraniczeń pojazdów motocyklowych i wreszcie zostanie określony status quada.

A za podwyższeniem limitów wiekowych jestem jak najbardziej za :slight_smile:

A1 ani A2 mi nie wystarczy. Potrzebne mi A.

A ja nie, 4 lata dłużej będę musiał czekać niż inni, i za co… ;(

Wydaje mi się, że nie jest to do końca sprawiedliwe. Znam paru facetów po 40, którzy jeżdżą na motorach jak wariaci, więc wiek nie jest wyznacznikiem zdrowego rozsądku.

Ale napewno będzie dużo mniej przypadków jak synalek mając 19-20lat zda kat A a tatuś kupi odrazu R1

A jak się ma sprawa z samochocami, będzie można normalnie sobie wyrobić czy trzeba będzie czekać? Co do motorów jestem za, nieraz widzę jakichś 18-20l. którzy świeżo dostali motocykl i sypią 170 na dziurawej krajówce :stuck_out_tongue: Albo wymijają z lewej, z prawej jak komu się podoba

Jeśli chodzi o kat B to tak jak na inne - zmiany jedynie w egzaminie teoretycznym. Większa pula pytań, czas na odp ~10sec, brak możliwości powrotu.

Więcej info w sieci

Za żywota, pretensje możesz mieć jedynie do mamy i taty że się nie urodziłeś wcześniej, a nie do ustawodawcy :wink:

A co jest złego w kategorii A2, że tak ci się nie podoba ? 47 koni to bardzo duża moc, pozwalająca bez problemu osiągnąć 150 km/h i więcej.

Myślę, że to nadto adekwatna moc do wieku.

Mi nie potrzebny motocykl jest żeby zapier* nie wiadomo ile. Ale po prostu mam takiego fajnego harleja na oku, co ma dużo większą pojemność silnika. Dla mnie prędkość, aż tak dużego znaczenia nie ma.

W ogóle to prawo to… - Teraz dopiero się zorientowałem że żeby fiatem 126p jeździć na b1, zabrakło im w prawie dodać tylko te 50kg ! - jak by ich to coś zbawiło.

Zapewniam Cię, że nie da się powoli i ostrożnie jeździć na wielkiej maszynie - każdy motocyklista Ci powie, że podkręcanie manetki na maksa (zazwyczaj w celu wypróbowania swojej maszyny) jest silniejsze niż wola kierowcy. I ktoś w końcu o tym pomyślał podnosząc wiek dla kategorii A.

Nad przepisami siedzą specjaliści od ruchu drogowego, dla ciebie 50 kg to nic a drugiego będzie to kosztować życie …