Prawo jazdy kat. A od 24 lat

(Rosiak112) #1

Czy to prawda że prawo jazdy kat. A będzie można mieć dopiero od 24 lat ? w radiu tak usłyszałem nie dawno, że już za 2 miesiące chyba trzeba będzie mieć 24 lat żeby przystąpić do egzaminu.

(system) #2

tutaj poczytaj

http://www.motocykle.v10.pl/Nowe,przepi ... 52120.html

(Santer Pl+Dp) #3

Tak, chyba że przez co najmniej dwa lata posiadało się prawo jazdy kategorii A2 (w tym wypadku będzie to więc 20 lat).

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok, ... zdami.html

(Rosiak112) #4

Kurde...

No i w czym tu moja wina że się urodziłem pół roku później, i teraz muszę czekać 4 lata więcej żeby móc zrobić sobie prawko na motocykl ;(

(Toshiyuki) #5

Twoja nie, prędzej co niektórych szpanerów co kończą jako krwiste placki na asfalcie.Jestem za nowym przepisem.

(Rosiak112) #6

A ci szpanerzy to robią krzywdę innym czy sobie ?

(Drobok) #7

Nie tyle krzywdę co szkodę :slight_smile:

(Toshiyuki) #8

Głównie innym.

(slawex1983) #9

Dobry przepis.

(fiesta) #10

Wszystko zależy od tego czym chcesz jeździć:

Oraz wymagany wiek na poszczególne kategorie:

Teraz jest więcej rozgraniczeń pojazdów motocyklowych i wreszcie zostanie określony status quada.

A za podwyższeniem limitów wiekowych jestem jak najbardziej za :slight_smile:

(Rosiak112) #11

A1 ani A2 mi nie wystarczy. Potrzebne mi A.

A ja nie, 4 lata dłużej będę musiał czekać niż inni, i za co... ;(

(Balbi) #12

Wydaje mi się, że nie jest to do końca sprawiedliwe. Znam paru facetów po 40, którzy jeżdżą na motorach jak wariaci, więc wiek nie jest wyznacznikiem zdrowego rozsądku.

(Błażej) #13

Ale napewno będzie dużo mniej przypadków jak synalek mając 19-20lat zda kat A a tatuś kupi odrazu R1

(sla17) #14

A jak się ma sprawa z samochocami, będzie można normalnie sobie wyrobić czy trzeba będzie czekać? Co do motorów jestem za, nieraz widzę jakichś 18-20l. którzy świeżo dostali motocykl i sypią 170 na dziurawej krajówce :stuck_out_tongue: Albo wymijają z lewej, z prawej jak komu się podoba

(Błażej) #15

Jeśli chodzi o kat B to tak jak na inne - zmiany jedynie w egzaminie teoretycznym. Większa pula pytań, czas na odp ~10sec, brak możliwości powrotu.

Więcej info w sieci

(fiesta) #16

Za żywota, pretensje możesz mieć jedynie do mamy i taty że się nie urodziłeś wcześniej, a nie do ustawodawcy :wink:

(pakeroso) #17

A co jest złego w kategorii A2, że tak ci się nie podoba ? 47 koni to bardzo duża moc, pozwalająca bez problemu osiągnąć 150 km/h i więcej.

Myślę, że to nadto adekwatna moc do wieku.

(Rosiak112) #18

Mi nie potrzebny motocykl jest żeby zapier* nie wiadomo ile. Ale po prostu mam takiego fajnego harleja na oku, co ma dużo większą pojemność silnika. Dla mnie prędkość, aż tak dużego znaczenia nie ma.

W ogóle to prawo to... - Teraz dopiero się zorientowałem że żeby fiatem 126p jeździć na b1, zabrakło im w prawie dodać tylko te 50kg ! - jak by ich to coś zbawiło.

(pakeroso) #19

Zapewniam Cię, że nie da się powoli i ostrożnie jeździć na wielkiej maszynie - każdy motocyklista Ci powie, że podkręcanie manetki na maksa (zazwyczaj w celu wypróbowania swojej maszyny) jest silniejsze niż wola kierowcy. I ktoś w końcu o tym pomyślał podnosząc wiek dla kategorii A.

(fiesta) #20

Nad przepisami siedzą specjaliści od ruchu drogowego, dla ciebie 50 kg to nic a drugiego będzie to kosztować życie ...