Prawo Jazdy - zima czy lato?

(Sony 84) #1

witam :slight_smile:

kiedy lepiej zapisac sie na kurs prawa jazdy... a konkretnie chodzi mi o to kiedy najlepiej trafic na egzmian na miescie ? w LATO czy ZIME ?

sa plusy i minusy w zime niby ten snieg na drogach ale podobno mozna jechac wolniej i uwazniej i nie przyczepi sie na egzmianie ze za wolno jechalem ? poza tym w zime bedzie chcial jak najszybciej to zakonczyc i nie bedzie mu sie chcialo wychodzic z autoa na placu :wink:

pozdrawiam

(aju) #2

Wiesz to nie jest tak:

egzaminator musi wyj艣膰 na placu aby obserwowa膰 jak pokonujesz 艂uk.

Wydaje mi si臋 偶e lepiej zdawa膰 w lecie, jesie艅 gdy nie ma 艣niegu.

Lepiej wida膰 wszystkie linie (pasy, linie zatrzymania).

A poza tym w zimie trzeba wi臋cej uwa偶a膰 na drogach: o po艣lizg kilka razy 艂atwiej ni偶 na deszczu czy suchej nawierzchni.

Tak wi臋c zdecydowanie lepiej: LATO.

(Pablo M88) #3

Ja proponuje ci zrobi膰 tak, jak ja zrobilem, a mianowicie:

Zapisz si臋 na kurs mniej wiecej w styczniu i bierz jazdy tak, zeby艣 m贸g艂 zdawa膰 na wiosne, mniej wiecej w kwietniu.

Ja tak zrobilem, poniewa偶 w zim臋 s膮 gorsze warunki na drodze i mo偶na mie膰 lepsza wpraw臋 na nastepn膮 zim臋, po prostu nie b臋d臋 zaskoczony warunkami na drodze, jak spadnie 艣nieg.

(McDracullo) #4

Dokl膮dnie to samoproponuje.

(Clubbasse207) #5

a ja proponuje ...

NAUCZY膯 SI臉 JE殴DZI膯 :!: wtedy pora roku nieb臋dzie mia艂a znaczenia ...

p.s. fakt faktem najlepiej uczy膰 si臋 je藕dzi膰 zim膮 :stuck_out_tongue: nieb臋dzie zaskoczenia w pierwsz膮 zime ...

pami臋tam pierwsza zime za k贸lkiem ... ja "kozak" na letnich gumach (bo i po co zim贸wki przeciesz to nic niedaje wystarczy wolno jechac a b臋dzie dobrze a pozatym szkoda kasy )

i ladowanie na lampie :stuck_out_tongue: naszcze艣cie by艂a g贸rka 艣niegu przed ni膮 i nic si臋 niesta艂o :stuck_out_tongue:

teraz to zawsze zmieniam gumki :lol:

(Matheew) #6

Ja mam zamiar zapisac sie wlasnie w styczniu, poniewaz w marcu koncze 18 lat :slight_smile: i tak jak pisaliscie egzamin moglbym zdawac w kwietniu. Mam pytanie slyszalem gdzies ze mozna miec nauke jazdy "L" nie majac 18 lat i to wlasnie by mi pasowalo. Czy to prawda??

(Grzesiek82) #7

bez roznicy czy lato czy zima

(Meteo17) #8

Ja w styczniu te偶 k膮cze 18 i mam zamiar zapisa膰 si臋 w listopadzie ju偶 i chyba zim膮 b臋de zdawa艂 m贸j wujek uczy nauki jazdy a kuzyn jazdy na placu.

(Devildevil4) #9

sam w艂asnie zdaje na prawko moim zdaniem lepiej zdawac w zime bo juz masz jakies doswiadczenie ale zato 艂atwiej oblac a jesli chodzi ile trzeba miec lat zeby zdac na PL to nietrzeba miec 18 lat wystarczy byc przed 18 a w dniu egzaminu panstwowego ukonczone 18 lat :):slight_smile:

(Meteo17) #10

Chyba 3 miesi膮ce przed 18 a jak to wygl膮da co jest najpierw nauka znak贸w potem jazda i test przygotowania i w ogole ile to trwa .

(Devildevil4) #11

najpierw teoria 30h(w tym pierwsza pomoc ja mialem 6 h) potem jazda 30h egzamin wewnetrzny 30 dni czekasz na egzamin panstwowy

(Dinusia40) #12

Po co ten temat? Przecierz chyba wiadomo, 偶e lepiej zdawa膰 Latem (czytaj w ciep艂e dni). No chyba, 偶e zaczniesz zim膮 je藕dzi膰 to wtedy nie zaskoczy si臋 pierwszy 艣nieg. Oty -> Kosz!

(Devildevil4) #13

oczywiscie w tych 30 h jazdy masz plac manewrowy

(Tommekx) #14

Co ty moderator jestes?

Teraz na placu ma sie tylko 艂uk(mo偶na sie nauczyc w kilka minut), a parkowanie jest na mie艣cie. Odpad艂o jeszcze kilka rzeczy np. hamowanie awaryjne

Ciekawe czy masz prawo jazdy, skoro si臋 wypowiadzasz...

Dla mnie to nie ma prawie zadnej roznicy, dla kogos kto umie jezdzic tez na pewno nie.

(Danielm86) #15

lato dla letkus贸w

zima dla twardzieli

Ja zdawa艂em zim膮 gdy by艂a zawiecha i zamie膰 i pada艂 do tego deszcz :mrgreen:

(:: MARIO ::) #16

jak masz nie zdac, to pora roku Ci nie pomo偶e :twisted: :slight_smile:

btw; sam robie prawko teraz :slight_smile:

(Dawidmo84) #17

Wed艂ug mnie najlepiej je藕dzi膰 latem, zdawa膰 zim膮 :lol:

Ja zdawa艂em na starych zasadach (czyli 20h, na placu mia艂em 艂uk, kopert臋 i r臋czny :smiley: ) w czerwcu. W zimie zaliczy艂em tylko jedn膮 st艂uczk臋 z zasp膮 a raczej bry艂膮 lodow膮. Na termometrze minus 17 stopni, pr臋dko艣膰 20 km/h, l贸d pod ko艂ami, to nie mog艂o si臋 inaczej sko艅czy膰 8), wi臋c lepiej si臋 nauczy膰 w zimie je藕dzi膰 bo nie jest to takie proste, szczeg贸lnie jak masz ty艂 nap臋d w samochodzie, lub jest b艂oto po艣niegowe na drodze.

(Jadwiga Poczta) #18

nie tylko 艂uk bo i g贸rka, znaczy ruszanie z recznego na gorce (hmm, g贸reczce :P), tego rzeczywiscie mozna sie nauczyc w kilka minut, ale nie 艂uku... wielu ludziom nauka jazdy po 艂uku zabiera naprawde sporo czasu

zdawac na pewno jest lepiej w lecie... egzaminator moze sie przyczepic ze za wolno sie jedzie, ale nie moze raczej za to oblac 8) no i jak sa wakacje to po przejsciach nie chodzi ci naraz tylu zlosliwych uczniow ktorych guzik obchodzi to czy wejdzie ci w ostatniej chwili pod kola w czasie egzaminu

a mnie jeszcze w tym miesiacu egzamin czeka, brrr

(Sony 84) #19

witajcie :slight_smile:

dziekuje za zainteresowanie tematem i ciesze sie z odpowiedzi :slight_smile: no wlasnie chcialbym w lato zdawac ale 1 wrzesnia sie zapisuje na kurs .. co roku odkladalem, odkladalem mam 22 lata i teraz nie ma bata nie moge tego odlozyc :wink: za rok bede bronil licencjat wiec musze isc teraz ... tylko wlasnie tak mi trafi ze egzamin bedzie w zime... mam nadzieje ze nie bedzie tak zle :slight_smile:

pozdraiwam

(Tommekx) #20

No z tego co wiem to na placu nie ma sie g贸rki :wink: wi臋c nie wiem jak ten manewr mo偶na zrobic na placu manewrowym.