Prawo Jazdy - zima czy lato?

witam :slight_smile:

kiedy lepiej zapisac sie na kurs prawa jazdy… a konkretnie chodzi mi o to kiedy najlepiej trafic na egzmian na miescie ? w LATO czy ZIME ?

sa plusy i minusy w zime niby ten snieg na drogach ale podobno mozna jechac wolniej i uwazniej i nie przyczepi sie na egzmianie ze za wolno jechalem ? poza tym w zime bedzie chcial jak najszybciej to zakonczyc i nie bedzie mu sie chcialo wychodzic z autoa na placu :wink:

pozdrawiam

Wiesz to nie jest tak:

egzaminator musi wyjść na placu aby obserwować jak pokonujesz łuk.

Wydaje mi się że lepiej zdawać w lecie, jesień gdy nie ma śniegu.

Lepiej widać wszystkie linie (pasy, linie zatrzymania).

A poza tym w zimie trzeba więcej uważać na drogach: o poślizg kilka razy łatwiej niż na deszczu czy suchej nawierzchni.

Tak więc zdecydowanie lepiej: LATO.

Ja proponuje ci zrobić tak, jak ja zrobilem, a mianowicie:

Zapisz się na kurs mniej wiecej w styczniu i bierz jazdy tak, zebyś mógł zdawać na wiosne, mniej wiecej w kwietniu.

Ja tak zrobilem, ponieważ w zimę są gorsze warunki na drodze i można mieć lepsza wprawę na nastepną zimę, po prostu nie będę zaskoczony warunkami na drodze, jak spadnie śnieg.

Doklądnie to samoproponuje.

a ja proponuje …

NAUCZYĆ SIĘ JEŹDZIĆ :!: wtedy pora roku niebędzie miała znaczenia …

p.s. fakt faktem najlepiej uczyć się jeździć zimą :stuck_out_tongue: niebędzie zaskoczenia w pierwszą zime …

pamiętam pierwsza zime za kólkiem … ja “kozak” na letnich gumach (bo i po co zimówki przeciesz to nic niedaje wystarczy wolno jechac a będzie dobrze a pozatym szkoda kasy )

i ladowanie na lampie :stuck_out_tongue: naszczeście była górka śniegu przed nią i nic się niestało :stuck_out_tongue:

teraz to zawsze zmieniam gumki :lol:

Ja mam zamiar zapisac sie wlasnie w styczniu, poniewaz w marcu koncze 18 lat :slight_smile: i tak jak pisaliscie egzamin moglbym zdawac w kwietniu. Mam pytanie slyszalem gdzies ze mozna miec nauke jazdy “L” nie majac 18 lat i to wlasnie by mi pasowalo. Czy to prawda??

bez roznicy czy lato czy zima

Ja w styczniu też kącze 18 i mam zamiar zapisać się w listopadzie już i chyba zimą będe zdawał mój wujek uczy nauki jazdy a kuzyn jazdy na placu.

sam własnie zdaje na prawko moim zdaniem lepiej zdawac w zime bo juz masz jakies doswiadczenie ale zato łatwiej oblac a jesli chodzi ile trzeba miec lat zeby zdac na PL to nietrzeba miec 18 lat wystarczy byc przed 18 a w dniu egzaminu panstwowego ukonczone 18 lat :):slight_smile:

Chyba 3 miesiące przed 18 a jak to wygląda co jest najpierw nauka znaków potem jazda i test przygotowania i w ogole ile to trwa .

najpierw teoria 30h(w tym pierwsza pomoc ja mialem 6 h) potem jazda 30h egzamin wewnetrzny 30 dni czekasz na egzamin panstwowy

Po co ten temat? Przecierz chyba wiadomo, że lepiej zdawać Latem (czytaj w ciepłe dni). No chyba, że zaczniesz zimą jeździć to wtedy nie zaskoczy się pierwszy śnieg. Oty -> Kosz!

oczywiscie w tych 30 h jazdy masz plac manewrowy

Co ty moderator jestes?

Teraz na placu ma sie tylko łuk(można sie nauczyc w kilka minut), a parkowanie jest na mieście. Odpadło jeszcze kilka rzeczy np. hamowanie awaryjne

Ciekawe czy masz prawo jazdy, skoro się wypowiadzasz…

Dla mnie to nie ma prawie zadnej roznicy, dla kogos kto umie jezdzic tez na pewno nie.

lato dla letkusów

zima dla twardzieli

Ja zdawałem zimą gdy była zawiecha i zamieć i padał do tego deszcz :mrgreen:

jak masz nie zdac, to pora roku Ci nie pomoże :twisted: :slight_smile:

btw; sam robie prawko teraz :slight_smile:

Według mnie najlepiej jeździć latem, zdawać zimą :lol:

Ja zdawałem na starych zasadach (czyli 20h, na placu miałem łuk, kopertę i ręczny :smiley: ) w czerwcu. W zimie zaliczyłem tylko jedną stłuczkę z zaspą a raczej bryłą lodową. Na termometrze minus 17 stopni, prędkość 20 km/h, lód pod kołami, to nie mogło się inaczej skończyć 8), więc lepiej się nauczyć w zimie jeździć bo nie jest to takie proste, szczególnie jak masz tył napęd w samochodzie, lub jest błoto pośniegowe na drodze.

nie tylko łuk bo i górka, znaczy ruszanie z recznego na gorce (hmm, góreczce :P), tego rzeczywiscie mozna sie nauczyc w kilka minut, ale nie łuku… wielu ludziom nauka jazdy po łuku zabiera naprawde sporo czasu

zdawac na pewno jest lepiej w lecie… egzaminator moze sie przyczepic ze za wolno sie jedzie, ale nie moze raczej za to oblac 8) no i jak sa wakacje to po przejsciach nie chodzi ci naraz tylu zlosliwych uczniow ktorych guzik obchodzi to czy wejdzie ci w ostatniej chwili pod kola w czasie egzaminu

a mnie jeszcze w tym miesiacu egzamin czeka, brrr

witajcie :slight_smile:

dziekuje za zainteresowanie tematem i ciesze sie z odpowiedzi :slight_smile: no wlasnie chcialbym w lato zdawac ale 1 wrzesnia sie zapisuje na kurs … co roku odkladalem, odkladalem mam 22 lata i teraz nie ma bata nie moge tego odlozyc :wink: za rok bede bronil licencjat wiec musze isc teraz … tylko wlasnie tak mi trafi ze egzamin bedzie w zime… mam nadzieje ze nie bedzie tak zle :slight_smile:

pozdraiwam

No z tego co wiem to na placu nie ma sie górki :wink: więc nie wiem jak ten manewr można zrobic na placu manewrowym.