Predkość Neostrady

Mam mały problem z Neostradą, chodzi o to że w umowie mam że powinno być 512 Kb/s a mam tylko 126 Kb/s. Czy problem jest u mnie czy u nich ?

A co masz liveboxa? I czy masz bezprzewodowego neta jak tak to jakie wifi i ściągasz coś w tym czasie ?

Nie, mam modem przewodowy

ale tę prędkość gdzie sprawdziłeś,

Ja polecam http://speedtest.pl/

minimalna utrata zawsze gdzieś może być

Sprawdziłem na tej stronie i mam 144 Kb/s - wyłączyłem GG i wszystko co związane z netem.

A tak właściwie to czy może byc jakiś problem u mnie ?

oni mogą mieć zapchany serwerek, zadzwoń do TP i im potruj **** że nie dotrzymują umowy bo masz za wolny net i jeżeli tego nie naprawią to żądasz odszkodowania. To ich wina mają przeciążone serwerki. Kupe ludzi ma takie problemiki. Ale wyłącz wszystkie programy i dopiero zacznij, nawet programy które nie działają w necie mogą ci spowalniać kompa. A jeszcze jedno modem masz podłączony pod usb podejrzewam a nie masz przypadkiem rozdzielacza usb bo to też może być winą.

ping

Rada - daruj sobie takie wstawki - kolejne upomnienie będzie bardziej trwałe.

Agaton

ta strona nie jest wiarygodna ;]

mi pokazuje ze mam ledwo 700 kb a http://www.dsl.cz ze mam 1800 kb

a moje łącze to 2 mega :stuck_out_tongue:

u nich .

zadzwon na błękitna linie (czy jak to się tam zwało) i się spytaj co jest nie tak .

rozdzielacz USB ?

i miałem wszystkie programy wyłączone przy teście prędkosci

ja mam 2mb również i mi pokazuje 1998kb/s

Złączono Posta : 17.06.2007 (Nie) 11:22

a na tej czeskiej zaledwie 1765kb/s ale mi się wacha bo mam routerek

Jeszcze lepiej, na tej stronie DSL.cz to mam 103 Kb/s

ta czeska jest do **** i tyle :PPP :badgrin:

może coś masz z wejściem USB ?

Dobra dziękuje za pomoc. jutro zadzwonie do Neostrady,

Chciałem sprawdzić czy problem może być u mnie.

Złączono Posta : 17.06.2007 (Nie) 10:39

Nie no z USB to raczej, ba ! napewno nie bo pod to USB podłanczam czasmi coś innego i wszystko jest dobrze, a jak bym mił coś z USB to raczej wogóle by mi nie dzialało

a czemu jutro a nie dziś ? :roll:

ta ich błękitn linia czynna 24/h

DSL.cze jest lepszy niż SpeedTest.net, akurat moje łączę lepiej się zgadza pod DSL.cze. Dzwoń do niech, bo inaczej zaraz będziesz miał 1kb/s.

na tej czeskiej stronie wyniki są nieprawidłowe.

http://speedtest.pl/ jest najlepsza jaką znam i to co pokazuje jest zgodne ze stanem faktycznym

u mnie jest:

Download: 13213 kbps

Upload: 1796 kbps

i praktycznie się zgadza

Usługodawca powinien zobowiązać się na dostarczenie minimalnej gwarantowanej przepustowości, czyli ok 70% gwarantowanej prędkości łącza.

Śmieszą mnie komentarze mam 2mega a pokazuje mi 1900 lub 1730 i.t.p.

Puknijcie się w głowę i zastanówcie się co piszecie.

Nigdy nie podłącza się modemu pod USB tyko pod ethernet.

chyba że dostanie się od neo taki podem co tylko po usb ;]

ale co racja to racja ja preferuje pod ethernet a nie jakieś syfy pod usb i jeszcze instalować zwykle kiepskie oprogramowanie jakie dostarcza usługodawca :?

a jest coś takiego ? :shock:

w umowie piszę tylko prędkość do …

i nie ma nic o prędkości od … :stuck_out_tongue:

Co to, ten ethernet ?

I nie sprzeczajcie sie co do tych stron do sprawdzania prękości bo i tak każdy powie coś innego…

gniazdo karty sieciowej :stuck_out_tongue: