Prędkość pobierania

Witam, posiadam światłowód z mtm 100 mb / s pobierania i mam pytanie, bo speedtest pokazuje że mam tam około 94-96 mb/s pobierania, a prędkość pobierania pliku na przeglądarce wynosi obecnie 300-400 kb/s… Da się to naprawić?

Popatrz dobrze na jednostki.

@blumberplumber tak czy śmak 100mbit=12.5MB czyli te 400KB w pytkę za mało…

Musisz użyć akceleratora pobierania, umożliwia on wieloczęściowe pobieranie pliku i wykorzystanie całego dostępnego łącza. Takim jest np. IDM czyli Internet Download Manager.

Pobiera z prędkością 900 kb/s - 1,2 mb / s
Wydaje mi się że to jeszcze za mało skoro światłowód 100 mb / s

A to pobieranie to skąd?

A no tak, bo ta strona nie ma końcówki pl tylko net… I to jest przyczyna ?

Nie… rozszerzenie domeny nigdy nie jest przyczyną, ono może sugerować tylko znaczna odległość między Tobą-serwerem lub słaby serwer, szczególnie dla stron hostowanych gdzieś w 3 świecie. To mogą być przyczyny, że z chińskich stron będziesz ściągał baaaaaardzo powoli (plus ichniejsza inwigilacja Ciebie w czasie rzeczywistym).

Czyli po prostu odległość między mną a serwerem :slight_smile:
Sprawdzę jeszcze jak wygląda sytuacja pryz pobieraniu ze stron z końcówką pl

Prędkość to średnio 11 mb/s :slight_smile:

Sprawdź z obrazkiem ISO:

http://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/dist/archlinux/iso/2020.12.01/archlinux-2020.12.01-x86_64.iso

12 mb /s średnio :slight_smile:

Wielkość liter ma znaczenie. Pokaż lepiej zrzut ekranu.

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

12MB/s to 96Mb/s.

Czyli odpowiednia prędkość. Po prostu tamta strona z końcówką net oznacza że serwer jest w znacznej odległości ode mnie i taką prędkość będę miał jaka będzie, a np na polskich stronach czy epic games / steam będę miał blisko te 100 Mb :slight_smile:

Może tak a może nie, ponieważ.
“In connection tab you must select the speed of your Internet connection. That is necessary for the optimal use of your bandwidth. Try to avoid setting “Max Connection Number” to values greater than four. Large number of connections (file segments) can deteriorate file transfer performance and may result in higher resource usage on the server you are downloading from. This may lead to some limits or other protective measures from local system administrators. On the other side, larger number of connections can increase the speed very significantly if you have a cable modem or a highly utilized (shared) Internet connection.”
Fragment oficjalnej instrukcji obsługi IDM.

Nie ma wielkiego znaczenia jaka jest odległość, możesz mieć jakiś serwer/stronę w odległości 100 metrów, ale ograniczenie nałożone na serwer przez administratora może ci ograniczyć pobieranie do 50Mbit/s, a równie dobrze możesz ściągać z USA z prędkością 1Gbit/s, oczywiście jak masz takie łączę.

A tak od razu w tym wątku, bo światłowód przez wi-fi źle działa w sensie często pokazuje na sieci na telefonie “cannot access the internet” jakoś tak i trzeba czekać aż się naprawi… :confused:


Tutaj pokazuje na jaką prędkością jest spięte Wi-Fi w zależności od sygnału
Tak samo jest przy połączeniu Ethernetowym, może Ci spiąć na 100Mbit/s lub 1Gbit/s
Jak masz dobry router to na Wi-Fi Ci może pokazywać np. 500Mbit/s, a twój światłowód Cię może ograniczać do 100Mbit/s
Jak masz słaby zasięg Wi-Fi to może pokazywać np. 24Mbit/s
Jak masz słaby router to Ci może nawet na kablu pokazywać 100Mbit/s

Chwilę temu dzwoniłem do MTM i odpowiedzili, że takie problemy są jak router siada, a nowy kosztuje 230 zł :i