Probelm z dżwiękiem:proszę o pomoc

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Jestem tu po raz pierwszy i słabo znam się na wnętrznościach kompa.Problem zaczoł się po oczyszczeniu kompa niby z problemów programem TuneUp Utilities bo to chyba on wyczyścił mi sterowniki. Ateraz gdy włączam winampa to wyświetla mi komunikat. Nieprawidłowy sterownik DirectSound.Kod błędu 88780078.Błąd Nullsoft: Wyjście DirectSound v2.49(d).We właściwościach systemu jest:komputer AMD athlon 64procesor 3200+.A w menadżeże urządzeń są kodery-dekodery audio , karty sieciowe i inne pozycje i niewiem co jeszcze potrzeba wam żeby pomóc mi rozwiązac problem .Proszę o podpowiedż skąd ściągnąc sterowniki i jak je zainstalowac. Z góry dzięki.

Przeinstaluj sterowniki od karty dźwiękowej usuwając je wpierw w trybie awaryjnym, zainstaluj winampa ponownie.

Jeżeli uważasz ,że to TuneUP Utilities spowodował ten problem to można w nim cofnąć wszystkie zmiany z kopii zapasowej. Domyślnie program robi kopię wszystkiego co zmienia lub usuwa i domyślnie przechowuje 60 ostatnich kopii o ile dobrze pamiętam.

Potrzebne dane : system, płyta główna, mikroukład płyty głównej, karta dźwiękowa.

Temat : nieprawidlowy-sterownik-directsound-kod-bledu-88780078-t230120.html

Zainstaluj program Everest(Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Multimedia (karta dźwiękowa).) i w nim odczytaj jaką masz konkretnie kartę dźwiękową

System XP Professional

Dodatek service pack 2

Directx 4.09.00.0904( directx 9.0c)

Typ procesora AMD Athlon 64,2000 Mhz (10x200)3200+

Płyta główna Gigabyte GA-K8NF-9(3 PCI,2 PCI-Ex1,1 PCI-Ex16 , 4 DDR DIMM , Audio , Gigabit LAN , IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce4-4X , AMD Hammer

Karta dzwiękowa -nVIDIA MCP04 - Audio Codec Interface

Wielkie dzięki saper1972 za info jak odczytac dane.

Zainstaluj :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej

  2. sterowniki do karty dźwiękowej

  3. DirectX

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer.

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ masz płytkę ze sterownikami to najpierw włóż ją do napędu CD /.

wiemal , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami spisanymi w regulaminie. Przeczytaj go. Inaczej temat zostanie usunięty. Przenoszę do odpowiedniego działu.

Xman Ściągnołem co poleciłeś a teraz jakbyś mógł mi jeszcze napisac gdzie i jak to rozpakowac - zainstalowac? Dziękuję i pozdrawiam.

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej są w Zip-ie.

Wypakuj, wyszukaj setup , kliknij dwa razy, zainstaluj i uruchom ponownie komputer :

setupo.jpg

  1. sterowniki do karty dźwiękowej są exe , wystarczy dwuklik, zainstalowanie i ponowne uruchomienie komputera.

  2. Instalacja DirectX jest w poradniku.

Witam. Xman naprawdę wielkie dzięki za szczegółową pomoc bez której pewnie nie poradziłbym sobie.

Wszystko super się udało , dźwięk powrócił.

Temat uważam za zamknięty i jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.