Problem BLUESCREEN BSOD

Witam, mam problem z komputerem ASUS TUF A15 z RYZEN 7 4800H. MIanowicie systematycznie pojawiają się bluescreeny i trudno określić jaka jest przyczyna. Dzieje się to w różnych momentach. Jak mozna zdiagnozować co jest przyczyną. Działo się to na WINDOWS 11 i myślałem, ze to system jest przyczyną, zainstalowałem od nowa windows 10 i po pewnym czasie to samo. Uruchomiłem soft do sprawdzania tych dumpów z błędów ale tam co rusz inny błąd i w zasadzie nic z tego nie wynika.

Jak prawidłowo sprawdzić co jest problemem. Odpaliłem na noc komputer z linuxem botowalnym i do rana się nie zawiesił, więc wygląda na to, że to nie problem sprzętu tylko jakiś programowy, sterownika ?

Odpal mu MEM test, sprawdź dysk, kontrola temperatur.
To, że na linux działał całą noc nic nie znaczy bo stał jałowo a inne zarządzanie zasobami może nie wywołać tego problemu.

zakładając wątek o bluescreenie, warto powiedzieć np… co to za bluescreen :wink:

Wczoraj w swoim desktopie musiałem ustawić w BIOSie „profil letni - wysokie obroty” dla wentylatorów bo dyski zaczęły się grzać. Było ponad 28°C na zewnątrz. Laptopy mają jeszcze gorzej dlatego stawiam jak napisał @Wredzia - na temperatury. Ten laptop był kiedyś czyszczony?

A jak sprawdzić dysk? A mem test jakiś konkretny? Dysk testowałem chkdsk c: /f /x /r

Sypie ciągle różnymi blędami. To jakieś przykładowe.

Paskudnie. Błąd kernela przez kernel. Mało z tego wiadomo, ale pierwszy podejrzany to jednak grafika :slight_smile: (ostatni wpis). Jak tam temperatury? Event Viewer mówi coś o awarii sterownika?

No właśnie miałem uruchomiony HW Monitor i temperatury w normie. Tyko która grafika, mam 1 wbudowaną do procka, drugą rtx 2060.

to mnie zastanawia

Masz uszkodzone Hyper-V, w dość ciekawy sposób. Coś w nim pracuje?

Tak, MemTest86

Patrzac na screen byłbym skłonny uznać ze przyczyna jest sterownik amdkmdag.sys
Problemy z amdkmdag.sys mogą prowadzić do błędów związanych z ntoskrnl.exe, które skutkują bsodem o nazwie KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED.
Ten sterownik obsługuje zintegrowana kartę więc odpowiedzialnym za problemy moze być któras z wersji Adrenalin.
Sa dwie metody. Albo instalacja nowszej wersji, gdy jest dostępna, albo odinstalowanie najnowszej gdy ta sprawia kłopoty i instalacja starszej wersji.
Wpisz w wyszukiwarke „Problems with amdkmdag.sys” i poszukaj

1 polubienie

no teoretycznie nie powinno.

dziekuuje, zrobie tak i dam znac

Podmiana sterowników AMD na najnowszy wydaje się poprawiła, wyłączyłem też HyperV w Windows, ale ciągnie niemiłosiernie zasoby wtedy antywirus.

Defender?

Bardziej przypomina Webroot, tylko dziwne żeby nie mieli odcisków plików oprogramowania AMD (jak spolszczenie panelu wiele nie zmienia w plikach).

Inny, ale zrobilem reinstall i już ok.

tzn?

Reinstall AMD nie dal wiele, wczoraj raz za razem co 20 min green screen / blue screen. Dziś natomiast stabilnie.