Problem Dźwięk - windows 10

problem polega na tym że po reinstalacji systemu podłączając słuchawki słychać tylko szum i w menadzerze urządzeń jest kod 10 w kontroler zgodny ze standardem high definition audio i wgl nie widzi słuchawek restartowałem bios reinstalowałem system do 7 8 8.1 10 i nic to nie dało Prosze o pomoc

płyta głowna gigabyte ep35 ds3r
karta graficzna Nvidia geforce 9600 GT
Ram 5 gb w 4 kościach

Już masz jeden temat o tym

czekam cały czas na odpowiedz a tu pisze pierwszy raz wiec myślałem że źle categorie wybrałem

W przypadku tej płyty głównej w Menadżerze Urządzeń (Kontrolery dźwięku, wideo i gier) powinna być pozycja “Realtek High Definition Audio” bez żadnych znaczków i kodów.
Powinien ją zainstalować Windows 10!
To Realtek High Definition Audio powinien obsłużyć Twoje słuchawki > Panel sterowania > Dźwięki.
Jeśli tego nie z(robi), to wina może leżeć w braku wspierania przez płytę główną Windowsa 10 (płyta pochodzi z 2007 roku!).

Puścić Ubuntu live z pendrive i jeśli będzie dźwięk, to znak, że problem leży po stronie systemu. W innym przypadku źródła kłopotów upatrywałbym w płycie głównej.

a gdzie to pobrać

Tu masz sterownikm do twojej płyty co prawda do windowsa 10 tam nie ma ale od 7 powinny działać. http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep35-ds3r_21#support-dl

Po co? Wystarczy stera do dźwięku zainstalować, link do nich wysłał kolega @Akindu

Napisałem po co.

Nie ma według mnie sensu pobierać trzech czy iluś gigabajtów, tylko dlatego, by sprawdzić, czy dźwięk działa. Tutaj ewidentnie problem leży po stronie niezainstalowanego/niewłaściwego sterownika.

Jeśli dla Ciebie nie ma sensu, to nie musisz korzystać z tej porady. Udało mi się kiedyś uwalić zintegrowaną kartę dźwiękową, zabawa sterownikami w takiej sytuacji nie ma sensu.

Zdolny jesteś :wink:

Zwróć uwagę, że mowa jest o 10+ letniej płycie głównej. Usterka sprzętowa jest wysoce prawdopodobna.

Nie mogę się nie zgodzić. Jednak najpierw bym pogrzebał coś w menedżerze urządzeń ze sterownikami do dźwięku, a gdy to nie zadziała, bym pobierał Ubuntu. Bo może się okazać, że pobraliśmy trzy gigabajty, a potem trzeba było tylko kliknąć “Aktualizuj sterownik…” :wink:

Skoro reinstalowałeś Windows to wypada i reainstalować sterowniki. Pewne rzeczy w systemie nie funkcjonują automatycznie to dotyczy właśnie sterowników firm trzecich. Czasem system sam pobierze właściwe drivery ale w większości przypadków trzeba zainstalować je samodzielnie. Sterowniki do Realtek HD audio są na stronie Realteka, wystarczy je pobrać i zainstalować.

tak ale zainstalowałem ale jest teraz problem bo od nowa instaluje sterowniki ale jest problem z Kontrolerem zgodny ze standardem high definition audio w właściwościach jest nie można uruchomić tego urządzenia kod 10 a tamten błąd naprawiony ale kolejny wyskoczył czyli ten instalowałem specjanie 7 bo niby do tej płyty są dostępne sterowniki z 7 tylko sterowniki wiec wszedzie wszystko poinstalowałem driver boost i nic dalej to samo już 2 raz resetowałem bios i nic z tego dalej to samo wiec nie wiem jak to naprawić

Nie korzystaj z programów typu Driver Boost i te inne, bo to tylko zbędne oprogramowanie. Zainstaluj po prostu sterownik setupem (setup.exe lub setup.msi) albo po prostu z pliku inf.


właśnie jest o taki błąd odistalowuje sterownik i włącza się że widzi słuchawki i wyskakuje po 15 min błąd że nie potrafi uruchomić urządzenia kod 10

i to jest przy ładowaniu sterowników do słuchawek i jeszcze słuchawki są na jack