Problem Dźwięk - windows 10

Ty nie masz zainstalowanych w komputerze żadnych(!) urządzeń dźwiękowych, czyli tzw. karty dźwiękowej, więc nie możesz mieć dźwięku (chyba, że karta jest, ale uszkodzona). Gdybyś miał, to w Menadżerze Urządzeń byłaby pozycja pn. Kontrolery dźwięku, wideo i gier, a takiej nie ma, a musi być.
Tak więc, na żadnym systemie nie będziesz miał dźwięku.

a w samej płycie nie ma karty dziekowej

No o tej właśnie mówię! Być może jest uszkodzona? Dla systemu jej nie ma.To powinna być zintegrowana karta Realtek.

wcześniej działało
normalnie na innym systemie czyli na starej 7 ale musiałem odinstalować bo był masakryczny syf

a może ona jest nie zintegrowana
i temu nie działa

Zintegrowana to ona jest, ponieważ to jest integracja konstrukcyjna, czyli zintegrowana już w samej konstrukcji i elektronice płyty głównej.

aha czyli nie ma innego rozwiązania

Jeśli na pewno tego dźwięku w Menadżerze Urządzeń (pozycja Kontrolery dźwięku, wideo i gier- to bardzo ważne!) nie będzie również np. na Win7, to płyta główna jest do wymiany.

a też to ma jakies znaczenie bo komputer był przez mnie rozbierany i jest tam auto i do tego slotu idzie tylko jedna złączka ja wpiełem hd audio i jest jescze jedna AC"" 97 i może w tym że źle wpiete jest to

To jest złączka do przedniego panelu. Tylny działa bez złączek.

To nie wpływu na to, o czym mówimy.

aha no to czyli płyta do wymiany

Sprawdź z innym systemem operacyjnym.

miałem już 7 8 10 viste xp
i nie działa

a akurat nie widziałem że albo przepalone albo po urywane
może poprostu słuchawek nie czyta

Windows to ułomny system, ale jak tam sobie chcesz.

A płyty wymieniać nie musisz, wystarczy dołożyć zewnętrzną kartę dźwiękową.

właśnie wyciągałem karty z tego kompa jedną ale nie wiem czy to dzwiękowa
nazywa się d-link wireless dwa-547 rangeboooster n 650 desktop adapter

Wklep w Google i się dowiesz.

Pod nazwą Kontroler zgodny z High Definition Audio może się ukrywać kilka różnych urządzeń np. kontroler audio HDMI z karty graficznej Nvidia, AMD lub zintegrowanej z CPU Intela itp. Odinstaluj sterownik, który jest z błędem i uruchom system ponownie. Nawet jeśli Windows nie rozpozna ponownie urządzenie nie ma się co martwić. Zainstaluj sobie program Driver Easy i spróbuj rozpoznać brakujące sterowniki. Listę wykrytych braków możesz wrzucić na forum. Pomożemy odnaleźć właściwe drivery.

dzięki już to robie
dam znać za 1h