Problem: Instalacja Windows 7 - Styl partycji GPT Pomożcie

Witam,

Mam spory problem z instalacją Windowsa 7. Mam laptopa firmy ASUS (model N76VM). Chciałam zainstalować mu świeżą wersje Windowsa 7 Home Premium 64 bity. Ponieważ z recovery, która była na nim to kompletna porażka. Włożyłam płytę z Windowsem, po uruchomieniu instalacji okazało się, że nie mogę zainstalować na nich systemu bo pojawia się info: “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT”. Teraz nie mogę ani zainstalować systemu, ani odtworzyć z recovery bo pojawia się wielki czerwony ERROR na białym tle. Recovery całkowicie wyrzuciłam. Zainstalowałam na całym dysku Ubuntu, żeby zobaczyć, czy się zainstaluje i będzie działał. Linux działa. Znów spróbowałam zainstalować 7-kę. Ponownie mam komunikat “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT” .

Więc mam do Was prośbę, żebyście wytłumaczyli mi krok po kroku, (jak blondynce), w jakim sposób mam w takiej sytuacji mam tego Windows,a zainstalować. Zależy mi na czystej kopii 7-ki. Mam Stary tym BIOSu.

Wiem, że podobny problem do mojego już był na tym forum, ale zapoznanie się z nim nie rozwiązało mojego problemu.

Rozumiem tyle że trzeba zmienić GTP na MBR, ale nie bardzo jednak wiem jak. Robię to pierwszy raz i nie chcę niczego popsuć. dlatego pytam Was.

Z góry dziękuję za pomoc i jestem w stanie się odwdzięczyć :slight_smile:

Pozdrawiam gorąco.

brak-systemu-blad-przy-instalacji-windowsa-partycja-gpt-t542958.html

adam9870 Ja nie mogę odpalić instalatora w trybie UEFI.

Ponieważ rozumiem, że na dysku nie masz już nic ważnego (a jeśli masz, to skopiuj na inny nośnik), to powinnaś całkowicie wymazać ten dysk, bo i tak jest już sporo “wymęczony” różnego rodzaju systemami plików: http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html Po tej operacji dysk jak nowy i instalacja systemu Windows bez problemu.

A jakaś inna opcja (bardziej bezpieczna) to wydaje mi się ryzykowne dla dysku ? Nie chcę nic popsuć.

Ależ skąd! To jest po prostu zwykły zapis samych “zer” na dysku, tym samym usunięcie dziwacznych konfiguracji partycji i systemu plików. Nic więcej! Mało tego, operacja jest nie dość, że bezpieczna całkowicie, to w przypadku jej niepowodzenia - np. w jakimś momencie następuje zatrzymanie zapisu - daje pojęcie o technicznym stanie dysku, ponieważ zatrzymanie zapisu oznacza mechaniczne lub elektroniczne uszkodzenie dysku. Po jej pomyślnym zakończeniu (100%) dysk można uważać za sprawny technicznie i “czysty” jak z fabryki. Powtarzam, to jest jedynie zapis zer. Dla dysku znacznie bardziej niebezpieczne bywa jego nierozsądne używanie w trakcie tzw. “normalnej” eksploatacji, niż ta operacja. No, ale Twój wybór! Nie proponowałbym Ci takiego rozwiązania, gdybyś nie skasowała (a szkoda!) partycji Recovery.

Po co bawić się aż w zerowanie (zajmie sporo czasu).

Spróbuj wyczyścić dysk przy pomocy komend

Ja bym odpalił linux z livecd np. Ubuntu i zmienił typ partycji na mbr.

Odpalam instalator wciskam ■■■■ + F10

wpisuję diskpart

list disk

po wpisaniu seleck disk (w moim przypadku 0) wyskakuje mi lista koment

nie wiem co dalej

jak robię clean wyskakuje mi nie wybrano dysku. Wybierz dysk i spróbuj ponownie

Nie seleck tylko select :wink:

poprawnie wszystko wpisuje i przy komendzie clean wyskakuje nie wybrano dysku spróbuj jeszcze raz