Problem Nvidia Geforce 8600GT a temperatura


(Clank) #1

Witam

Mam dość problematyczny problem... Wiem, ze jest ciepło na dworze, ale to juz chyba przesada... Moja karta graficzna w spoczynku grzeje zawsze 75 stopni (to jest chyba górna granica), a w stersie dochodzi nawet do 92 i wyżej. W efekcie nie mogę sobie pograć w niektóre gry. Czy to normalne, że Nvidia tak się grzeje? Mam Windows Vista, ale Aero chyba tak jej nie grzeje... Prosze o pomoc i z góry dzięki :slight_smile:


(efazeti) #2

wyczyść kompa w środku, a także wiatrak i radiator na tym 8600GT, ewentualnie dołóż jakiś wiatrak do obudowy

u mnie w tej chwili 8600gt w spoczynku ma ok. 50*C, więc te 75*C, o których Ty mówisz to nie jest normalna temp.


(Clank) #3

No tak, tyle, że ona zawsze próbuje zejsć do 75 stopni... Spróbuje go przeczyścić... A może jakieś inne pomysły ktoś ma?


(Clank) #4

Acha no i czym przeczyścić mam kompa? Co polecacie?


(Peter 88) #5
  1. odkurzacz

  2. "patyczki do ucha"


(Clank) #6

Słuchajcie a czy wogle opłaca sie czyścić pol rocznego kompa?? Czy on jest aż tak zakurzony??


(Cosik Ktosik) #7

A w pokoju po dwóch tygodniach ile Masz kurzu na meblach? Jak mocno się kurzy, to warto.


(Adalbert) #8

Rozkręć i zobacz, pewnie wypada.

I walnij jakiś wentyl by powietrze wyciągał z obudowy.


(Kuklik92) #9

Jeżeli masz program VDOtool to w nim masz obrotomierze do ustawienia szybkości wiatraka karty graficznej


(system) #10

Po co zakładasz ponownie ten sam temat.

viewtopic.php?f=22&t=260375&st=0&sk=t&sd=a&start=15

Tutaj miałeś wszystko wyjaśnione.

Może czujniki przełamują , sprawdź ręką , jak karta Cię sparzy znaczy że jednak mocno się grzeje.

A może karta jest tylko gorąca ?

Gdy będzie miała 92 stopnie to jej nie dotkniesz ( wyobraź sobie czajnik z gotującą się wodą )


(Lukaszalewski) #11

Możesz jeszcze prócz obowiązkowego czyszczenia kompa zdjąć radiator na karcie i nałożyć nową pastę termoprzewodzącą! Wyczyść, daj wentyl wyciągający jak nie masz lub dodatkowo na przód wdmuchujący powietrze uporządkuj kable i powinno grać a jak nie to spróbuj z pastą.


(Clank) #12

ok wyczszczę go, jak będę miał czas... Chociaz myśle, ze temperatura i tak za bardzo nie spadnie :? Sprawdziłem temperaturę w moim pokoju i np. teraz mam 22 stopnie, a wieczorem wacha się od 20 do 19. Szkoda, że mam tak źle umeblowany pokój, przez co komp jest obudowany z jednej strony ścianą mebla i z drugiej strony też, a na to wszystko jeszcze z góry (biurko z wnęka na komputer). Odstęp pomiędzy nimi z jednej i z drugiej strony po 3cm czyli kompletnie nie w normie... z tyłu odstęp to 10 cm. On nie jest zakurzony, tylko pewnie gorąco mu...


(SpectreLN) #13

No to jest problem, jak masz wymagającą maszynę. Pomyśl sobie, że masz temperaturę i ktoś Cię z lekka poddusza, to Ci wyjdą cierpienia kompa :] Jest jeszcze mniej ortodoksyjne rozwiązanie :wink: Rozkręć kompa, postaw na karcie patelnie i można jajecznice zrobić :smiley:

Wracając do tematu, to w kwestii czyszczenia lepiej zaopatrzyć się w pędzelek z włosia końskiego i sprężone powietrze (sprzedają w opakowaniach a la sprey). Końskie włosie nie łapie ładunków elektrostatycznych i przy okazji RAM-u sobie nie załatwisz. Jeśli czyścisz tylko odbudowę, to odkurzacz to dobre rozwiązanie, ale jęsli masz zamiar zrobić czystkę kurzową w kompie, to go trzymaj z boku włączonego, żeby zasysał kurz wydmuchiwany spreyem :slight_smile: Znowu chodzi o ładunki elektrostatyczne, które lubią się gromadzić a najmniej spodziewanych miejscach, np. na metalowych rurach od odkurzacza :slight_smile:


(Clank) #14

Wróciłem z wakacji, włączyłem komputer i zaraz sprawdziłem temperature - 56 stopni :evil: powiem jeszcze, ze w tej chwili u mnie pogoda nie dopisuje ( 19-20 stopni na dworze)


(Clank) #15

Gdzie jest te VDOtool ??


(Darth ReX) #16

Oj coś mi się wydaje, że masz pasywne chłodzenie... Nic ci to nie da...


(Clank) #17

ok załóżmy, że mam pasywne chłodzenie i teraz 75 - 74 stopni to normalna temperatura ??


(Lukaszalewski) #18

IDLE czy Stress?

Bo w Idlu normalna a jeśli w Stress'ie to super dobra!


(Clank) #19

Ona musi mieć własne chłodzenie, skoro np. gram w Wormsy czy GTA SA i temperatura się nie podnosi, a zagram w Colina DIRT albo World in Conflict i się podnosi... Może poprostu jest tak ustawiona, żeby jeżeli karta nie przekracza tej dozwolonej temperatury, to zmniejsza swoje obroty ??


(Darth ReX) #20

Jak radiator może podnosić obroty? #-o