Problem/pytanie dotyczące aktualizacji Windowsa Xp

Witam,

Mam problem,

Jestem użytkownikiem orginalnego WIndowsa Xp z SP2 w wersji OEM,

Problem, a raczej pytanie moje jest takie:

Czy przez ostatnie 3miesiące pojawiła się jakakolwiek aktualizacja do WIndowsa ? Bo mój Win nie ściągnał ani jednej w przeciągu tego czasu i trochę się martwię, wcześniej co miesiąc coś tam ściągał :confused:

Wiecie jestem zdania że jak zapłaciłem to żądam czegoś w zamian a tu kicha,

no chyba że coś z moim kompem jest nie tak, ale mam aktualizacje automatyczne ustawione, sprawdzam również ręcznie przez polecenie Win Update ale wiecznie nic nie ma,

Pisze o tym również dlatego że ten przestuj pojawił się u mnie po ostatniej aktualizazji która miała sprawdzić autentyczność mojego systemu,

problem w tym że podczas niej zresetował mi się komp i nie doszła ona do końca, jak uruchomiłem ponownie to już nic się nie działo :frowning:

I się boję żę może myślą że mam pirata a tak nie jest,

Wobec tego pytanie czy były jakieś aktualizacje, jeśli tak to czy macie może pomysł jak zmusić windowsa by sprawdzil jeszcze raz czy mam autentyczny system,

dziękuje za pomoc i przepraszam za zawiłość postu :wink:

Sproboj sprawdzic recznie aktualizacje systemu.

Mozesz rowniez sprobowac sciagnac pragram AutoPatcher w ktorym jest zbior wszystkich najwazniejszych latek.

Do pobrania :arrow: Tutaj

Niezabardzo mu ufam :wink:

również to robiłem, niby wszystko ok ale ostatnia aktualizacja jest w sierpniu :confused:

sam nie wiem czy to była ostatnia czy od tego czasu nie chce mi ściągać/…

Dlaczego ?

Sam go uzywam i sciagam kazdego miesiaca nowe wersje.

Jesli sie wie co zainstalowac to wszystko jest w najlepszym porzadku.

Co do poprawek to jesli ostatnia w sierpniu to znaczy ze niema nowych i nie nalezy sie martwic o to ze niema nowych.

Wkrotce napewno sie pokaza nowe.

Na tej stronie masz podane wszystkie poprawki jakie wyszły.

http://www.xp.net.pl/

Wczoraj pokazały mi się aktualizacje było ich sporo ale niechciał ich pobrać tak jakby stracił połączenie z witryną Windows Update, niestety dzisiaj było tak samo.

We wrześniu nie było aktualizacji.

Nowe, październikowe, pojawiły się wczoraj, aczkolwiek nie udało mi się ich pobrać :frowning: .

Mam wyłączone aktualizacje automatyczne, więc robię to ręcznie. Ale dzisiaj przez cały dzień nie mogłem się połączyć z WindowsUpdate.

Poczekaj może do jutra (być może mają jakieś problemy).

W takim razie uspokoiliście mnie :wink:

dzięki wszystkim za pomoc :wink: będe próbował je ściągnąć

Ps. przepraszam moderatora za umieszczenie Topicu w złym dziele, jakoś nie pomyślałem

ja pobrałem poprawki przed chwilką, ale musiałem sam wejść na witryne update, win jakoś sam się nie chciał zaktualizować…

Wiemy…

W twoim przypadku może być wadliwa kontrolka modułu weryfikującego legalność windy (Windows Genuine Advantage)

Z katalogu windows\system32 należy usunąć plik: LegitCheckControl.dll i wyczyścić rejestr…

Można też ręcznie usunąć z rejestru wszystkie wpisy dotyczące WGA (zawierające ciąg “Windows Genuine Advantage”)

Po tych czynnościach strona update microsoftu powinna zaproponować instalke nowej kontrolki WGA :wink:

BTW

Też mam wyłączone autoupdate, ale wczoraj ładnie mi zaktualizowało winde przez weba :slight_smile:

adpawl zastosowałem się do tej sztuczki i…

nie wiem czy to dzięki temu, ale jak to wywaliłem, wind ściągnął jeszcze raz uruchomił się ponownie i poszły wszystkie aktualizacje, łącznie z październikową. Podejrzewam że to dzięki temu :wink:

Tak więc wielkie dzięki dla adpawl (a) jak również dla reszty userów którzy pomagali, pozdrawiam

A ja mam pytanie: Gdzie sprawdzić, jakie poprawki (aktualizacje) mam zainstalowane? :?

najlepiej w wejdź w panel sterowania…potem w dodaj/usóń programy i tam masz wyświetlone wszystkie poprawki…

zrób tak:

Panel sterowania=>> Opcje folderów=>> Widok=>> zaznacz pokaż ukryte pliki i foldery

następnie C:\Windows\ i pliki zaczynajace sie od nazwy $ a kiedy zostały zainstalowane wez sprawdz date utworzenia danego folderu:

zdjecie4pl.jpg

Panel sterowania= Dodaj lub Usun programy i zaptaszkuj Pokaz aktualizacje

Ten pierwszy "sposób to do prawdy totalnie na okrętkę.

Inny, w wierszu polecen - systeminfo

Dzięki! Teraz będę wiedział jak to sprawdzić.

Co by się stało, gdybym usunął katalogi: $NtUninstall…$, w celu odzyskania miejsca na dysku. Czy to są aktualizacje, czy może tylko informacje potrzebne do odinstalowania (jak sugeruje nazwa)?

Twój sytem wiec na nim możesz dosłownie usuwać co ci sie podoba - zakladam że jestes administratorem.

Katalog zawiera informacje konieczne przy usuwaniu zainstalowanych poprawek, tak więc jeśli wszystko działa można śmiało usuwać.

podałem ten sposób dlatego aby kolega wiedział gdzie pozostawia pliki

To pozostałości . Można usunąć.

Wielkie dzięki! I znowu się czegoś nauczyłem.

Pozdrawiam :smiley:

Jakie pozostałosci. To pliki potrzebne do odinstalowania poprawek. :slight_smile: