Problem startu systemu i instalacji sterowników

Witam, dostałem nowe ramy do mojego komputera, problem polega na tym gdy podepnę je do płyty, komputer się uruchamia i zatrzymuje się na ładowaniu przy memory test wyświetla wtedy łącznie 3gb ramu, ponieważ w komputerze mam już 1gb gdzie uruchamia się normalnie i ta nowa kość ma 2gb. Co może być przyczyną że nie rusza nic dalej? Próbowałem czekać ale nic…

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770-US3
System: Windows 7 Professional
Procesor: AMD Athlon™ 64 2 Dual Core 6000+
Ram (1gb) [GOOD RAM DDR2 1GB PC2-6400]
Ram (2gb) [PATRIOT 2GB PC2-6400

Do tego mam problem z instalacją sterowników do mojej płyty głównej, pobieram z orginalnej strony producenta, niektóre się instalują niektóre nie.
Gdy staram się instalować sterownik “chipset” wyświetla mi “Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Skontaktuj się z producentem aplikacji w celu weryfikacji, czy to jest prawidłowy pakiet Instalatora Windows.”

Pakiet instalatora działa bez problemu iż niektóre sterowniki z tej strony się zainstalowały, ale nie funkcjonują.
Na dodatek w menadżerze urządzeń, pokazuje około 15 nieznanych urządzeń które dotyczą po specyfikacji tego samego jakiegoś HDAudio…

Może uszkodzona usługa instalacji programów z pliku *.MSI

Sprawdzałeś czy komputer uruchomi się z tym nowym RAM-em w pierwszym slocie, bez starego.

Sprawdzić go też możesz memtestem czy są błędy, wystarczą 2 przebiegi.

1 polubienie

Właśnie usługa instalacji .MSI nie jest uszkodzona, bo niektóre się zainstalowały.

Tak nie uruchamia się niestety…
Tylko jak mam sprawdzić ten nowy ram jeśli system nie chce mi się uruchomić? :confused:

1 polubienie

Na innym wypalić na płycie Memtest na płytę i z niej spróbować startować; może być też dobrze wykonany bootowalny pendrive.

Memtest z pendrive - krok po kroku (niestety bez grafik)


http://www.forum.tweaks.pl/Memtest86-Jak-zrobic-test-pamieci-RAM-poradnik-t53014/

1 polubienie

Tak samo nawet nie mogę przejść do biosa ani nic z tym ramem…
Tak jakby go zacinało

1 polubienie

A nie masz przy tym piskania lub na monitorze komunikatów błędów?

1 polubienie

Nic z tych rzeczy, zero dźwięków ani błędów.

Daj może zdjęcia z opisem tych ramów, może są różne i np. za wysokie taktowanie dla twojej płyty głównej.

1 polubienie

Chodzi o naklejkę która się na nich znajduje?

1 polubienie

Tak.

1 polubienie

Ta nowa:
PSD22G80026 Patriot
PS000670
2GB-PC2-6400 CL6

Dokładnie wygląda tak: ram

1 polubienie

Z tego co wyczytałem to ta nowa ma 800MHz

1 polubienie