Problem z aktywacją Windows 7 Ultimate x64

Dzień dobry. Ostatnio zakupiłem w serwisie allegro klucz do Windowsa 7 Ultimate. Po zainstalowaniu systemu podczas aktywacji przez internet wyskoczył błąd o numerze 0x80072F8F. Próbowałem również zalegalizować Windowsa przez telefon, jednak to też nie działa (Piszę że Microsoft nie może sprawdzić legalności czy tam prawidłowości kopii systemu Windows). Proszę więc o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Osobiście nie myślę, żebym został oszukany.

Z góry dzięki za pomoc! :slight_smile:

Już od dawna nie ma legalnych kluczy windowsa 7 do kupienia, a na allegro chyba nigdy nie było. Ten system nie jest wspierany.

Nośnik instalacyjny pobierałeś ze strony MS? https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows7

Sprawdź po instalacji SP1? Zakładając, że użyłeś bardzo starego obrazu.

Prawdopodobnie klucz VL usiłowałeś aktywować na wersji OEM/Retail. Być może też klucz VL wyczerpał swój limit aktywacji.

Pisz do osoby od której kupiłeś niech Ci pomoże, jeżeli się "odleje " tzn. że dałeś się naciągnąć, miałem podobnie ale nie z tym win, akurat gość od razu zwrócił pieniądze był uczciwy i jak juz kupujesz to bierz tylko oferty z faktura wtedy masz papier w razie czego.

Pisałem do gościa, dostałem drugi kluczyk, ale on też nie działał. Potem jeszcze zalecił zainstalowanie wszyskich aktualizacji, jednak tego nie zrobiłem, bo wyskoczyły błędy usługi Windows Update (800b0109)

Spróbuje zainstalować wersję VL, może zadziała :slight_smile:

to jest problem z niemożnością nawiązania połączenia

  • sprawdź czy masz internet :slight_smile:
  • sprawdź czy masz poprawną datę (potrzebne to nawiązania TLS z ich serwerem)
  • zainstaluj aktualizacje fiksujące SHA i SChannel. Najlepiej znajdź obraz 7 z SP1 i potraktuj go NTLitem, integrując wszystkie aktualizacje

Dopiero taki system zainstaluj i aktywuj. Od 2009 minęło trochę czasu :wink:

A czy w grę wchodzi opcja pobrania iso z np. WinBase z integrowanymi wszystkimi łatkami?

ISO którego użyłem zawierało zintegrowanego SP1

Nie wiem, wszystkie obrazy przygotowuję samodzielnie tym narzędziem, bo bardzo nie ufam pośrednikom. Polecam takie rozwiązanie. Zintegrowałbyś sobie wszystkie sterowniki i klucz produktu od razu.

Co do WinBase, ktoś inny się musi wypowedzieć

Jestem na 70% przekonany, że aktualizacje pomogą.

Dzięki, a można jeszcze numery łatek naprawiające SHA i SChannel? Nie mam ostatnio zbyt dużo czasu (koniec roku szkolnego) .

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/3140245/update-to-enable-tls-1-1-and-tls-1-2-as-default-secure-protocols-in-wi

Może mieć wymagania wstępne. Szybciej będzie wziąć obraz zintegrowany :slight_smile:

Dzięki. Odezwę się kiedy zrobie to i opowiem o rezultatach. :wink:

Powodzenia :slight_smile:

W sumie nic dziwnego. Po kliknięciu na “Pokaż więcej informacji” pokazywało że był błąd zabezpieczeń.

Nie chwal się tym, bo masz prawdopodobnie pseudolegalnego pirata, czyli aktywuje się i działa, ale klucz pochodzi z nielegalnego źródła (tzn. praktycznie paserstwo…). Na przyszłość nie kupuj na tym serwisie takich rzeczy. A jak koniecznie chcesz z fakturką, naklejką i certyfikatem to alibaba/aliexpress sprzedaje w ilościach hurtowych i nawet bez prowizji pana Janusza.

No dobrze dobrze, tylko ile by to kosztowało?

PS. Przypomniałem sobie, że poszukałem “darmowej aktywacji” na YT i chyba (nie jestem pewny, to było dosyć dawno) znalazłem ten sam kluczyk który sprzedawca mi podał na maila.

Tutaj masz bardzo dobry program do aktualizacji windows poczytaj opis prosty w obsłudze

Dzięki, już kojarzę ten program :slight_smile:

A teraz news z ostatniej chwili. Pobrałem sobie ISO z stronki WinBase. Wszystkie aktualizacje i łatki zainstalowane i co? Udało się! Kluczyk działa. Więc myślę, że właśnie problemem było to, że system jeszcze nie obsługiwał TLS 1.1 i TLS 1.2. Dlatego jako rozwiązanie problemu uznaje to, które napisał wielkipiec. Serdeczne podziękowania za pomoc, którą udało mi się tu uzyskać.

Pozdrawiam

2 polubienia