Problem z aktywacją Windows 7!

Witam!

Posiadam Windows 7 home premium legalną wersję ale po zmianie płytki głównej nie mogę go aktywować. Przy próbie aktywacji wyskakuje coś takiego:

“Produkt Windows wykrył zmianę sprzętu lub sterowników sprzętu. Sprawdzenie poprawności wymaga, alb sprzęt i klucz produktu Windows pasowały do zarejestrowanych informacji. Aby zmienić sprzęt, dla którego jest zarejestrowany klucz produktu Windows, użyj zautomatyzowanego systemu telefonicznego w celu aktywowania”

Co zrobić w związku z tym? Da się to jakoś obejść? Jeśli nie to jak się wykonuję ten zautomatyzowany system telefoniczny(to jest jakiś automat?)?

Proszę o szybką odpowiedź.

Musisz zadzwonić do polskiego oddziału MS i aktywować system.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/activate-windows-7-on-this-computer

Spiderman3 , wybierz aktywację przez telefon, zadzwoń pod podany numer, najpierw pogadasz sobie z automatem, potem zgłosi się konsultant, wyłuszcz mu temat i konsultant Ci aktywuje system i potem automat przedyktuje Ci numer do aktywacji systemu.

Aby naprawić stan licencjonowania systemu wykonaj w wierszu poleceń z prawami administracyjnymi następujące polecenia. Wcześniej przygotuj klucz produktu, którym chcesz aktywować, musisz mieć aktywne połączenie z internetem:

slmgr -rearm

slmgr -ipk [WPISUJESZ KLUCZ PRODUKTU BEZ NAWIASÓW KWADRATOWYCH]

slmgr -ato

slmgr -xpr

slmgr -dlv

Pozdrawiam :wink:

jak tak zrobiłem to wyskoczył mi jakiś błąd kod 0x… i coś takiego należy ponownie zainstalować system Windows.

Stąd moje pytanie czy może wystarczy zrobić formata bo system był stawiany na starej płytce głównej. Czy to pomoże?

Przecież chyba łatwiej zadzwonić do MS, niż robić format.

Coś mi się wydaje że, piracimy :smiley:

Nie piracę nic! Jak wymieniałem sobie innego kompa w domu to tak zrobiłem jak wyżej i aktywacja śmignęła bez problemu dlatego pytam!

Nie mam telefonu stacjonarnego więc nie zamierzam dzwonić do MS i płacić za połączenie z komórki!!

Spiderman3 , jeśli, jak to ująłeś, “wyskoczył ci jakiś błąd kod 0x…”, to pewnie niedokładnie przeczytałeś instrukcje użytkownika FadeMind :slight_smile:

Jeśli wyskoczył jakikolwiek błąd to wkładamy płytę z Windows 7 i wykonujemy w wierszu poleceń z uprawnieniami administratora:

sfc /scannow

podaj wynik polecenia :

slmgr -dlv

w tagach code :stuck_out_tongue:

Używałeś jakichkolwiek loaderów dostępnych w podziemiu?

Sprawdź czy masz zainstalowaną poprawkę KB971033 (Windows Update) .

Format to ostateczność :stuck_out_tongue:

Dokumentacja znaleziona w google

U mnie np. raz wyskoczył komunikat podczas ładowania Windowsa

“Ta kopia Windows 7 jest nieoryginalna”… Tak się wkurzyłem, na to bo system kupowany w Vobis.

Napisałem do Microsoft, ale oni nie widzą problemu. Skoro taki komunikat wyskoczył raz to nic takiego (fakt tylko raz).

Sprawdzili klucz i dobry - no a niby jaki miałby być kupiony za 399 zł :evil: .

Tak mi pomógł M$ i ich fachowa pomoc - trzymam jeszcze korespondencję (e-maile) od nich.

I do dzisiaj nie wiem dlaczego wyświetlił mi się komunikat o nielegalności systemu.

Już mnie nic nie zdziwi, nawet ja oryginalny system będzie pokazywał, że nie jest oryginalny.

Mnie się wydaję, że na innym sprzęcie nie możesz aktywować. Klucz produktu został przypisany do konkretnego sprzętu. Pozostaje tylko telefon (wg mnie) .

Miałem identyczny przypadek (wymiana płyty głównej), jednakże model chipsetu na płycie jest identyczny :wink: (ASUS M4A78-PRO zamieniona na ASUS M4A78-EM). Możesz próbować instrukcji ze skryptem slmgr.vbs, które wpisałem wcześniej, lub też zadzwonić do Microsoftu i aktywować tylko telefonicznie. To jest bolączka licencji OEM.

Jak wpisałem pierwszy z tych skryptów to wyskoczyło wprowadzono poprawnie i należy ponownie uruchomić komputer czego nie zrobiłem tylko przeszedłem do drugiego skryptu. Może tu tkwi problem.

Spróbuję jeszcze raz i dam znać!

Dodane 04.02.2011 (Pt) 21:28

Jak wprowadziłem pierwszy skrypt to wyskoczyło coś takiego Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

Co w takim przypadku robić?

Zrób tak:

Włóż płytę z Windows 7 wykonaj polecenia . jeśli system poprosi o restart to zaakceptuj :slight_smile:

xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx - klucz produktu

w wierszu poleceń z prawami administratora:

slmgr -upk xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

jeśli nie zadziała wykonaj

sfc /scannow

slmgr /rilc

net stop slsvc && net start slsvc

slmgr -ipk xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

slmgr -ato

Sprawdź czy kopia została aktywowana:

slmgr -xpr

podaj wynik

slmgr -dlv

dodatkowo jeśli będą problemy użyj funkcji naprawy systemu z poziomu płyty DVD :slight_smile:

Masz może maila do microsoftu? Nic nie dają te twoje zabiegi skryptowe więc pomyślałem żeby skontaktować się z MS przez maila i w ten sposób rozwiązać ten problem.

Spiderman3 , Przecież już dawno Ci pisałem, żebyś wybrał aktywację przez telefon i telefonicznie aktywował…

PIOTR92 , Możesz mi powiedzieć czy na tej infolini dodzwonię się do automatu czy do konsultanta? Wolałbym to zrobić za pomocą automatu.

Automat prosi abyś podał Ciąg znaków, później podaje Ci kod aktywacyjny. Jest on przypisany do numeru instalacji systemu - następny format - nowy kod. Taka aktywacja trwa ok 3-5min. Tzn im szybciej wpiszesz i spiszesz kody tym krócej :smiley:

Połączenie z komórki ~0,29*5=1,45zł - chyba da się przeżyć, co?

Dobra ale jak się połączę z tym automatem to co mam najpierw nacisnąć?

Jak nacisnąłem 1 to zrobił mi się sygnał jakbym dzwonił do konsultanta a ja chcę to zrobić za pomocą automatu!

Naciskasz jako aktywacja telefoniczna, łączy tylko i wyłącznie z automatem, uwierz mi. Jak się połączy konsultant to się po prostu rozłącz, jeśli to takie straszne. Jest po prostu przekierowanie na automat weryfikujący kod instalacji, dokładnie ten sam co poda Ci kod aktywacyjny.