Problem z aktywacją Windows 7

Witam.
Na laptopie Fujitsu LIFEBOOK NH532 miałem zainstalowany system Windows 7 home premium. Nie mam płyty z systemem. Jest natomiast partycja przywracania. Niestety nie udało mi się do niej dostać by przywrócić system do stanu z dnia zakupu laptopa. Po prostu nie mam ostatniej opcji z tego obrazka https://supportkb.dell.com/img/ka02R0000008OHDQA2/ka02R0000008OHDQA2_pl_2.jpeg by przywrócić ustawienia fabryczne. Usunąłem więc partycję na której był zainstalowany system i pobrałem z tego forum (nie pamiętam z którego wątku) plik obrazy Win7 o nazwie pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x86_dvd_u_676699.iso nagrałem na płytę i zainstalowałem. Podczas instalacji wpisałem klucz aktywacyjny z naklejki na obudowie laptopa i nie pojawił się żaden błąd. Dopiero podczas aktualizacji zaczęły pojawiać się błędy i okazało się, że nie można przeprowadzić aktualizacji. Sprawdziłem czy system został aktywowany i jest informacja że klucz jest nieprawidłowy a Windows nie jest aktywowany. Co zrobić w takiej sytuacji?

Aktywacja przez internet już nie działa, wyłączyli. Zrób przez telefon (podaje się automatowi klucz, a potem dyktuje ci pierdylion numerków do przeklepania). Może być też tak, że masz blacklistowany klucz.

Partycje recovery i sposoby ich przywracania są bardzo różne. Może to być partycja w HPO lub DCO i przycisk do tego na klawiaturze. Może być to tak jak na screenie, który załączyłeś. Może być to w BIOS/UEFI (przy starcie komputera trzeba przytrzymać odpowiedni przycisk). Może być to obraz systemu, a może to być instalator systemu. Różnie. Każdy wuj na swój strój. :wink:

Źle zrobiłeś że to zaorałeś bez kopii lub sprawdzonego scenariusza przywracania. Za ileś lat jak wyłączą aktywacje telefoniczne to zostanie ci lewy loader z rootkitem w gratisie albo chińskie serwery aktywujące, które przy okazji doinstalują to i owo. :wink: Poza tym warto zweryfikować sumy kontrolne, a nie na pałę wgrywać obraz systemu nie wiadomo skąd i nie wiadomo z czym.

Na drugi raz to sam sobie sobie zrób kopię systemu (polecam Clonezillę) lub chociaż skopiuj token.

Usunąłem tylko partycje na której zainstalowany był Windows. Wszystkie pozostałe partycje w tym odzyskiwania są nieruszone. Maże da się tam jakoś dostać i odpalić instalację?

Poprzez UEFI (bios) próbowałeś?

Musisz zainstalować system z partycji odzyskiwania jeśli chcesz aktywować system.

Obraz systemu który pobrałeś nie przyjmie klucza od producenta laptopa. Zainstaluje się ale nie aktywuje.

Jeśli nie uda się z partycją odzyskiwania to jedyne opcje to:
-kupienie „brandowanego” nośnika z instalką systemu, od Fujitsu w twoim przypadku,
-próba aktywacji telefonicznej (chociaż moim zdaniem nie powiedzie się właśnie z powodu „brandowanego” klucza na „niebrandowanym” systemie).

Serwery aktywacji dla 7-ki na pewno działają (jeszcze). W styczniu tego roku aktywowałem przez internet Windows 7 Home Premium na komputerze członka rodziny.

Czy na pewno był tam oryginalny Win7 Home Premium? Tu piszą

że był oryginalny Windows 7 Professional
" Fujitsu LIFEBOOK NH532 Notebook 43.9 cm (17.3") HD+ Intel® Core™ i7 8 GB DDR3-SDRAM 1000 GB HDD Windows 7 Professional Black"

To dziwne bo mam box’a Home Premium i dwa lata temu przez internet nie chciał. Wielu ludziom z 7kami też nie via internet. Z tego wysnułem wniosek, że już powyłączane jak do XP. Za to wszystkie aktywacje przeszły przez telefoniczny automat.

Bardzo dziwna sytuacja. Nie wiem od czego to może zależeć. Wersja którą aktywowałem to OEM/System Builder, taka jak na tym zdjęciu.

nawet XP da się… bez dzwonienia.
Daje link zapytania do M$ bo jakbym dał linka do aktywacji to straszy długością :stuck_out_tongue:

Webaplikacja to alternatywa dla słuchania bota lub czekania na SMS z kodem jaki może nie dojść.

Aktywacja nie działa na Win7 bez aktualnych aktualizacji przez brak wsparcia SHA-2 (pojawiają się też problemy z certyfikatami na stronach www). Zainstalowanie odpowiednich aktualizacji u mnie rozwiązało problem.

1 polubienie

Faktycznie, teraz sobie przypomniałem że przed aktywacją i odwiedzeniem Windows Update, ręcznie zainstalowałem łatki do SHA-2 i obsługi stosu serwisowego (SSU - Servicing Stack Update).

W takim razie jest jakiś sposób by dostać się do ukrytej partycji by zainstalować z niej system? Jeśli nie to skąd pobrać obraz systemu pasujący do tego laptopa (Fujitsu udostępnia coś takiego na stronie?)?
Znalazłem coś takiego Fujitsu Recovery DVD Windows 7 Home Premium 64bit EU : Fujitsu : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive to dobre źródło?

Czy te chińskie serwery aktywujące są z tobą w pokoju?

slmgr.vbs /upk
slmgr.vbs /ipk xxx-xxxx-xxxx Twój klucz
slmgr.vbs /skms kms.lotro.cc
slmgr.vbs /ato

Sprawdź dokładnie na naklejce od spodu tego lapka czy jest to Windows 7 Home Prem czy też Windows 7 Pro.

Myślę że możesz spróbować z tym obrazem. Raczej nie zaszkodzi. Tylko sprawdź czy na pewno powinna to być wersja Home czy Professional, jak ktoś wspomniał we wcześniejszym wpisie.

I cyk, wirusy od Beriona wgrane. :laughing:

Nie będę podpowiadał jak bo ROPy swoje kosztują. Zwracam uwagę na to, że to niebezpieczne, i jak ktoś ma trochę oleju w głowie, przede wszystkim wyobraźnię, to weźmie sobie moje słowa do serca.

Nie pierwszy raz mnie lekceważysz, ale nie kieruję tego konkretnie do Ciebie, bo szkoda byłoby mi mojego czasu, tylko do naiwnych którzy myślą że można mieć bezkosekwentnie darmowy Windows. Otóż nie można, na tej samej zasadzie jak prawie zawsze cracki są z „dodatkami”.

scenowe bardzo rzadko są z dodatkami.