Problem z avatarem na portalu

Cześć mam problem z dodaniem avatara na portalu. Wymiary to : Szerokość : 43 Wysokość : 49 Pikseli na cal : 96 x 96 5.34 KB JPEG Czy to jakiś błąd czy av… ma złe wymiary … ?

Nie tylko Ty Jaki jest odpowiedni wymiar zdjęcia na awatar?

1 polubienie

Dokładnie, Jak zmienić awatar? - Kwasiarz często zmienia i teraz nie może.

Na tym forum Avatar musi być okragły.

CSS go zaokrągla, jak chcesz to sobie w gimpie / PS wycinaj w okrąg.

Już kilka nie okrągłych tu próbowałem i jak jest kwadratowy robi u góry i dołu białe paski. Wygląda to ohydnie. Nic nie zaokrągla.

1 polubienie

Nie o paski mi chodziło, jak wgrywasz prostokąt; tylko o fakt zaokrąglenia nawet jak wgrasz kwadratowy.

To tak jak ten dowcip z “07 zgłoś się”:

Stoi milicjant na moście i wrzuca płyty chodnikowe do wody.
Ktoś podchodzi i pyta:
– Co pan robi??
– Widzi pan: ciekawostka! Wrzucam kwadraty, a wychodzą kółka…

4 polubienia

Jeżeli avatar jest kwadratem to nie będzie miał i góry pasków. Natomiast przy prostokącie poziomym może się tak dziać. Avatary zaokragla css :: border-radius: 50%

1 polubienie

Zrobiłem w Gimpie okrągły 150x150 i też nie wchodzi. Coś jest zrąbane na portalu.

Chciałem zmienić avatar i się nie da. Poniżej zrzut z wybranym plikiem i po kliknięciu dodaj widac na drugim zrzucie co wyskakuje.

Możesz przetestować - może awatar zastępczy zadziała:

Chromium i nadpisz sobie CSS-em:

https://www.w3schools.com/cssref/pr_gen_content.asp
https://www.w3schools.com/cssref/tryit.asp?filename=trycss_content_url

Firefox pozwala tylko dla pseudo-elementów :after i :before (nieco więcej magii by się udało).

Kiedyś, rychłych czasów wszystko robili pod Internet Explorer, teraz pod chromium od Googla, a przeciez kazdy używa przeglądarki jak jej chce i powinno działać pod każda i ja nie powinienem wiedzieć co z tym CSS tylko chce dodać/zmienić avatar, ale to chyba nie ten serwis internetowy, żeby to zrozumiał. Kaźdy robi wszystko pod siebie, w przenośni i dosłownie.

W Safari na macOS raczej też ruszy, jak nie to już nie mój problem, że jej devsi się lenią z CSS 3/4.

http://sobolev.us/stylish/

W końcu udało się wrzucić Avatar przez Chrome bo przez Firefox dalej kicha.
Coś ten Lisek ostatnio sprawia mi coraz więcej problemów :wink:

1 polubienie

To niby Opera też kijowa?

Jak dla mnie wygląda, że naprawione (bez pochwały o namierzeniu błędu) lub samo się naprawiło.

Samo się nic nie zrobi chyba że wierzysz w cuda.:grinning:

Jakoś errory 500 naprawiają się jakby same lub ktoś z hostingu odciąża serwer.

Ostatnio to mi cały serwer się zamroził, że ftp pozwalało robić puste pliki i po jakiś 15 minutach samo się ogarnęło, a dostawca domeny / baz / serwera / powierzchni się nie przyznał że miał awarie między 7:50 a 8:15 rano.

W pewnej starej aplikacji nawet z dziwnym błędem padło logowanie, jakby baza danych się uszkodziła i też po tych 15 minutach samo wróciło do normy.

W Safari na mac PS działa wszystko i mi Avatar wszedł na stronie głównej. Dowód :slight_smile: