Problem z Biosem - muli sie

witam, jestem nowym użytkownikiem i serdecznie witam.

mój problem jest następujący.

Bios bardzo wolno działa.

sam windows działa wyśmienicie i szybko.

włączanie komputer trwa +/- 15 minut, 12 z nich to bios się ładuje.

a jak np.: pokazuje się okienko z trybami systemu windows to czas nie idzie płynnie i 1 sekunda trwa 20/30 sekund.

wiecie może czego to wina?

próbowałem zaktualizować, ale się nie dało tak się ciąl.

pozdrawiam i czekam na pomoc ;]

Na początek spróbuj przywrócić standardowe ustawienia biosu.

Możliwe że masz w biosie ustawione np. testowanie pamięci i wykrywanie wszystkich napędów przez co tak długo się ładuje :slight_smile:

przywrócic tzn. wyjąc baterię?

innego wyjscia nie widze…

tak właśnie zrób;)

Na płycie głównej powinny być też zworki do resetowania tak jak tu opisują i pokazują http://www.hotfix.pl/resetowanie-bios-u … ra-a21.htm

oraz w konfiguracji Biosu wybierasz Load Optimized Defaults i zatwierdzasz na yes :slight_smile: to dwa sposóby na reset :slight_smile:

bateryjką kolego też można więc są 3 sposoby;)

nic nie pomogło… jest jeszcze gorzej.

teraz nawet nie mogę wejść do biosu.

nie możesz wejść do biosu tzn? pokazuje się jakiś komunikat?komputer sie wiesza przy próbie wejścia do biosu? konkretnie napisz

naciskam kilka-dziesiąt razy f2 (tak się u mnie wchodzi) i nie zaskakuje.

jeszcze się z czymś takim nie spotkałem

pomęczę się z aktualizowaniem bios’a, ale wątpię abym z taka prędkością coś zrobił.

Jezeli macie jakieś pomysły piszcie

A kolego od nowości Ci bios tak wolno chodził? Czy może stało się to w jakimś momencie?

aż tak od początku wolno nie chodzil.

jak mnie pamięć nie myli, stało się to po podlączeniu karty graficznej która i tak nie działa (przjesciowka z d-sub na dvi nie działa)

Po odłączeniu karty to samo jest

spróbuj odłączyć tą karte graficzną i wtedy przywrócić fabryczne ustawienie biosu.

Hej,

:arrow: Jak masz podłączoną klawiaturę do komputera - poprzez USB czy port PS/2?

:arrow: Masz możliwość podłączenia innej?

:arrow: Czy nie masz przypadkiem podłączonych dodatkowych urządzeń do portów USB - szczególnie odtwarzaczy MP3, telefonów, etc?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus wydaje mi się że choćby miał podłączone do portów usb różne urządzenia to jego bios nie powinien startować 12 minut.

Hej,

Na pierwszy rzut oka może się tak wydawać. Ale sam byłem świadkiem, jak płyta MSI oparta o chipset Intel’a 845 GM w ogóle nie dawała znaku życia, gdy do portu USB była podłączona MP3’ka Philips’a. Po odłączeniu śmigała aż miło.

Pozdrawiam,

Dimatheus

teraz czas na kolejne porcje faktów :

A) Po odlączeniu karty graficznej bios się laduje o wiele szybciej

b) ustawienia biosu chodzą tak samo (bardzo wolno)

teraz czego to może być wina?

za stary bios?

za stara płyta glówna (niekompatybilna)

spróbuj zaktualizować biosa:) jeśli wtedy bios nadal będzie się wolno ładował wtedy karta graficzna będzie niekompatybilna z płytą główną.