Problem z Biosem - muli sie

zaktualizowalem bios’a

ustawienia juz sie tak nie mula (bez karty graficznej)

ale sa takie odpaly jak na tym filmie :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=vuKChZ8o4oQ

film zaraz powinien byc dostepny

Jedno jest pewne, karta graficzna nie pasuje do specyfikacji Twojej płyty głównej. Pytanie czy przez podłączenie tej karty graficznej nie został uszkodzony układ bios

ale te zaciecia były wczesniej, nawet bez podlaczenia karty graf.

niby P.G i karty od asusa i nie wspolpracuja ze soba, paranoja…

a jaki model płyty głównej i karty graficznej??

asus hd 6950 - karta

plyta - asus m4a89gtd pro

kolego a w momencie jak podpinałeś karte graficzną to w biosie wyłączyłeś zintegrowaną:P?

ale u mojego wujka 6870 dzialala bez wylaczenia zintegrowanej…

ale no coz jezeli trzeba to trzeba… tylko gdzie to jest?

  1. W menedżerze urządzeń wyłącz kartę graficzną zintegrowaną.

  2. W biosie ustaw opcję init display first na PCIEx…

Zapisz ustawienia biosu uruchom komputer ponownie i powiedz czy dało to jakiś efekt:)

wylacze karte,

w biosie ustawie ten limit i podlacze karte graficzna tak?

wiem przez co mial takie zwiechy 5 sekundowe :smiley:

bylo to spowodowane adapterem usb, nie pomyslalem o nim.

niestety nie mam takiej funkcjii jak mi podales, mam tylko takie cos…

dsc00102gz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dokładnie tak zrób:) oczywiście nie zapomnij o zainstalowaniu sterowników nowej karty graficznej:)

teraz odpowiedz ktore wybrac, bo niestety nie ma takiej funkcjii w biosie a przeszukalem caly

a jakiego masz biosa??

rewizja czy firma?

rewizja 1902 a producent american megadtrends

Odłącz wszystko co jest Ci zbędne.Zostaw tylko klawiaturę i mysz,oraz monitor.Bywa,że peryferia się gryzą.Teraz spróbuj go wystartować.Jak pójdzie szybko to znaczy,że tam był problem.

ja juz to zrobilem, teraz jaką kolejnosc mam wybrać?

Nie ładuj żadnego BIOS-u w wersji BETA, powodują czasami błędy. Na stronie producenta jest: M4A89GTD PRO BIOS 2101 2011.05.06 i jest to najnowsza, stabilna wersja: http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM … /#download

Na temat ustawień kart graficznych dowiedziałem się że ustawienie: GPP = Crossfire, GFX0 = PCI Express x16 Master, IGFX = zintegrowana k.graficzna, PCI = PCI k.graficzna. Ustawienie IGFX-GXX0-GPP-PCI = poprawne działanie Crossfire

no wlasnie ten bios dziala stabilnie.

ale ja nie mam crossfire, mam jedna karte, ale juz chyba wiem dlaczego nie ma obrazu = zla przejsciowka

Ustaw GFX0-GPP-IGFX-PCI, pierwsza zadziała karta PCI Express x16 (tam powinna być wpięta fizycznie k.graficzna). Jasne, czasem i przejściówka może być powodem braku obrazu. Jeśli masz zintegrowaną grafikę, wyłącz ją z poziomu BIOS-u.

no wlasnie w biosie nie ma takiej funkcjii

ale zaktualizuje bios-a i moze bedzie

daj mi 5 minut :slight_smile:

niestety nie ma takiej funkcjii…

tylko w windowsie moge

Może na płycie głównej jest zworka odpowiadająca za włączenie/wyłączenie zintegrowanej grafiki… popatrz do manuala.