Problem z Biosem - muli sie

u mojego wujka bylo automatyczne przelaczenie z tym ze on mial 6870 tez od asuska

teraz pytanie o przejsciowke

czy z takim rozstawieniem pinow bedzie odpowiednia

(ma byc z dvi na d-sub)

http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-dvi-na-d-sub-vga-i1659573738.html#gallery

Hej,

Adapter USB wpinany do portu PCI czy na USB? Jeśli to drugie, to napiszę tylko: A co ja pisałem? :slight_smile:

Czy w instrukcji możesz sprawdzić, jaka jest wersja portu PCI-E - 2.1?

Tutaj powinno być podobnie - obecność jakiegokolwiek urządzenia w porcie graficznym powinno powodować automatyczną deaktywację karty zintegrowanej.

A próbowałeś podłączyć ją do dobrego wyjścia DVI. W tej karcie tylko jedno z nich umożliwia podłączenia monitora złączem analogowym VGA przy pomocy przejściówki.

sixmonitor02.jpg

Powinna być ok.

:arrow: Próbowałeś odłączenia wszystkich komponentów - oprócz klawiatury i myszy - oraz karty graficznej i przywrócenia ustawień domyślnych BIOS’u?

Pozdrawiam,

Dimatheus

nawet nie pomyslalem : byl to spowodowane adapterem bluettoth :stuck_out_tongue:

pisze 2.0 - x16

Hej,

Czyli różnicy nie powinno być. Aczkolwiek w pewnych specyficznych przypadkach może faktycznie wystąpić błąd.

Ale mnie nie chodziło o podłączanie do różnych portów czy źródeł zasilania - chodzi o podłączenie przewodu z monitora do konkretnego gniazda karty graficznej.

Przy tym zabiegu warto odłączyć i dysk i napędy - to może dać dodatkowe wyniki. Jeśli po odłączeniu dysku płyta będzie startować normalnie, być może jest problem z samym dyskiem, kontrolerem czy przewodem transferowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

tez probowalem… nadal nie zaskoczylo

w sumie podlaczylem karte i bios zaskoczyl normalnie… czyzby to byla wina gryzacego sie adaptera bluettoth i karty :O?

Sprawdź jakie przerwania w BIOS-ie i systemie są przydzielone do bluetooth i karty graficznej, może jest ukryty konflikt adresowy.

^up

o jakie przerwania ci chodzi, bo nie rozumiem?

Karta graficzna ma przydzielone przerwania i zakresy pamięci RAM, jeśli inne urządzenie (bluetooth) ma też choćby jeden taki sam adres to wywołuje to konflikt systemowy przez co system (od BIOS-u aż po Windowsowe aplikacje) będzie miał różne problemy (wydłużone uruchomienie, grafika może szwankować, itp.) Wszystko będzie w Menadżerze Urządzeń.

jaki ja glupi jestem…

przypomniales mi o czyms, zapomnialem po podlaczeniu karty graficznej zobaczyc czy jest w menedzerze urządzen -,- :^o

Hej,

Najwyraźniej…

Niestety, rzadko w którym BIOS’ie można dokonywać zmian przerwań urządzeń USB. Częściej można spotkać przerwania portów LPT czy COM, bądź portu MIDI.

Jeśli monitor jest do niej podłączony i wyświetla się na niej obraz, to karta musi być widoczna w menadżerze.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wyłącz też wykrywanie urządzeń USB w BIOS-ie. Owszem, karta może być wykrywana w Menadżerze ale niekoniecznie poprawnie (z żółtym wykrzyknikiem) i wtedy uwidoczni się być może błąd. Ewentualnie może to być brak zasobów systemowych…

niestety nie wykrywa mi zadnego urzadzenia w menedzerze. czyzby na poczatku trzeba bylo sterowniki zainstalowac?

Hej,

Wykrywana musi być - oczywiście może być wykrywana niepoprawnie bądź na przykład pod błędną nazwą; drugi z przypadków bardzo często oznacza uszkodzenie sprzętowe samej karty…

Piszesz o karcie grafiki? Sprawdzasz w dobrej gałęzi, czyli w gałęzi karty graficzne? A może w ogóle widoczna jest jako nieznane urządzenie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

liriusz… napisz nam dokładnie na jakim etapie jesteś…co zostało rozwiązane i jakim sposobem, jakie komponenty masz podłączone do kompa a jakie potem chcesz dołączyć (te które mogą powodować błąd). Jeśli sama podstawowa konfiguracja (płyta, procek, RAM, grafika, dysk, mysz, klawiatura) + (BIOS się nie tnie) działa to podłączaj kolejno (pojedynczo) pozostałe komponenty i restartuj za każdym razem kompa… w końcu trafisz na to co powoduje problemy. W podstawowej konfiguracji zainstaluj wszystkie sterowniki wymagane przez system i zrób zdjęcie Menadżera Zadań (nie zapomnij o kolejności --> najpierw sterowniki do płyty głównej a potem dopiero cała reszta, z restartami systemu aby nowe ustawienia zadziałały).

…a może zasilacz nie wyrabia ?? Podaj markę i moc zasilacza. Czy k.graficzna ma dodatkowe zasilanie i czy jest ono podłączone ?? To samo tyczy się płyty głównej…

Kartę graficzną wepnij w biały slot PCI-E x16 (Nr.1), ten niebieski to slot PCI-E x16 (Nr.2)

Problem z tnacym biosem - rozwiazany, teraz szukam rozwiazania dlaczego mi nie dziala karta graf. Dimetheys sprawdzalem we wszystkich galeziach, w zadnej nie ma

No a zasilacz masz odpowiednio mocny , niektóre karty wymagają dodatkowej wtyczki do zasilenia karty :slight_smile:

gosciu z pomocy asusa mi napisal ze potrzeba 500w a mam 450w ;/

ale kurde powinno ta karte nawet w menedzerze urządzen wykryc

zobaczylem ze karta jakby nie wchodzila do konca

http://imageshack.us/photo/my-images/171/p1080123j.jpg/

Jaki DOKŁADNIE masz model karty graficznej, bo (Asus HD 6950) to ciut za mało informacji…jest sporo kart tego typu i różnią się od siebie parametrami. Podaj wszelkie informacje na temat Twojego modelu (najlepiej z pudełka na kartę). Mam nieodparte wrażenie że ciągle nas zaskakujesz czymś nowym, nie piszesz o WSZYSTKICH mankamentach jakie stwierdziłeś w swoim sprzęcie (to nie wpinanie się k.graficznej)… więc jak do “Jasnej Anielki” mamy Ci pomóc ?? ?? ?? Nie bądź baba i wepnij porządnie tą kartę graficzną, przyłóż trochę siły (ale bez przesady) - dla pewności wymontuj płytę główną z obudowy i połóż na równej powierzchni (wtedy będzie pewność że się nic nie stanie z p.główną, nie powstaną żadne pęknięcia np. na skutek wyginania). Zdjęcie jest ciemne i nieostre, prawie nie widać że karta jest wpięta krzywo (jak robię tego typu zdjęcia to oświecam sobie lampką nocną bądź latarką wnętrze kompa). Co do zasilacza…przeczuwałem taką sytuację…po prostu zasilacz nie wyrabia, stąd były te ścięcia z systemem podczas startu, urządzenia się “gryzły” o moc z zasilacza… Kup sobie dla świętego spokoju markowy zasilacz 600W

ASUS EAH6950/2di4s/1gd5

probowalem dalej wpiac karte graf ale po prostu nie wchodzi dalej.

zasilacz bedzie zamowiony na dniach

Hej,

Czyli jednak adapter Bluetooth?

Może po prostu nie jest zdefiniowana z nazwy.

:arrow: Czy masz jakieś urządzenia nieznane albo oznaczone jako niedziałające poprawnie?

:arrow: W ustawieniach wyświetlania ekranu zawsze podany jest monitor oraz karta, na której działa. Jak to wygląda u Ciebie?

:arrow: Czy kabel sygnałowy od monitora masz podłączony do odpowiedniego gniazda - tzn. do gniazda karty graficznej dedykowanej, czy może do tej, która jest zintegrowana z płytą? Podejrzewam, że jednak do tego drugiego. :slight_smile:

Dokładnie - pobór maksymalnej mocy ma miejsce w czasie maksymalnego obciążenia karty - a trudno o takim mówić, gdy uruchamiany jest system.

A mógłbyś nieco poprawić to zdjęcie?

Pozdrawiam,

Dimatheus