Problem z biosem

Mam problem z biosem gdy włączam komputer wyskakuje mi bios i nw jak to naprawić jeśli ktoś wie to proszę o kontakt ?

Prawdopodobnie przydałby sie jakieś dysk z systemem operacyjnym.
Nie odbierz personalnie, ale chyba macie testy w szkole zamaist pisania, widać, bo nie podasz specyfikacji, systemu, od kiedy, co robiłeś…

Zrobiłem to dwa razy ale to samo
a jeśli chodzi o specyfikacje to
procesor amd ryzen 5 3600x
ram 32gb
płyta asus rog strix x570f

a ustawiłeś bootowanie tego dysku? Może bios nie wykrywa go?

ja to robiłem przez pendrive

… i co to zmienia?
W sumie nic, pendrive jest dyskiem przenośnym, czyli sparwdź, czy bios go widzi.

gdzie to się sprawdza bo ja nw

Prawdopodobnie w opcji Boot, bo o bootowaniu mówimy.

Bez urazy, ale może obejrzyj filmik jakie opcje masz w Bios, YT powinien pomóc. Ew. poproś o sprawdzenie kogoś bardziej ogarniętego w tej tematyce. Bo w tym tempie Windowsa będziesz kolejne 3 dni instalował… :wink:

no właśnie nie mam kogo za bardzo i w tym jest problem

A na tym pendrajwie to masz instalator jakiegoś systemu? Jeśli tak, to jakiego?

no mam windowsa 10

Win10, ale ilu bitowy? 32 czy 64?

Zrób jeszcze to: wsadź tego pendrajwa do gniazda USB, teraz uruchom komputer i natychmiast, od startu pukaj w klawisz F8. Pojawi się jakieś okno. Zrób mu fotkę i pokaż tutaj.

64 bitowy

dobra to jutro to ci wyśle

F8 to czasy Xp-eka by przejśc w tryb awaryjny. Na win 10 to nie działa. Ale pewnie chodzi ci o wybór dysku do bootowania. W win 10 trzeba klikać w F12 w trakcie uruchamiania

Zanim się wypowiesz to bądź łaskaw chociaż zajrzeć do instrukcji tej płyty głównej, współpracującej zresztą firmowo z Win10/64-bit.
Adnotacja%202020-03-29%20105206

Sorry. Małe to więc mi umknęło a instrukcja długacom%20a9798a67b03d

masz tu zdjęciaIMG_20200329_132859

Na pierwszym zdjęciu masz komunikat błędu.