Problem z czyszczeniem rejestru po deinstalacji programu

Witam

Po odinstalowaniu Acronis True Image zabrałem się za czyszczenie rejestru, ale nie mogę usunąć resztek po tym programie. Kłopotliwe wpisy to:

Przy próbie usunięcia wpisów wyskakuje lakoniczny komunikat “błąd przy usuwaniu klucza”.

Wie ktoś jak usunąć te klucze?

Są to resztki po usłudze tego programu.

Pozdrwaiam.

unknown , a spróbuj to zrobic programem nei ręcznie. Użyj do tego Reg Cleaner i jv16 Power Tools.

Uruchom ponownie PC jesli miałeś taki komunikat po deinstalacji i wtedy zacznij - skożystaj z: RegCleanera

Próbowałem czyścić po restarcie i RegCleanerem -nie pomogło. Nie mam pomysłu…

sprawdź w services.msc czy nie pozostała jeszcze aktywna jakaś usługa, jeśli tak to wyłącz ją

następnie przy pomocy programu jv16 Power Tools przeczyść rejestr

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=178&t=29

Więc może najpierw dobrze byłoby wyłączyć i usunąć tą usługę o ile jeszcze tego nie zrobiłeś?

Jeśli mimo to nie uda się to masz dwa rozwiązania:

  1. Spróbuj napisać tzw. plik naprawczy rejestru, który uruchomisz w trybie awaryjnym.

  2. Skorzystaj z programu typu Gmer. Np.:

  • w zakładce Usługi sprawdź czy masz usługę od programu, który usunąłeś, a jeśli tak to usuń z prawokliku.

I tutaj dwa rozwiązania:

• Pierwsze:

W zakładce CMD z zaznaczoną podopcją REGEDIT.EXE wprowadzić plik naprawczy rejestru

  • w zakładce Procesy kliknij Zabij wszystko

  • w zakładce CMD z zaznaczoną podopcją REGDIT.EXE kliknij Uruchom

• Drugie:

  • w zakładce Procesy kliknij Zabij wszystko

  • przez (trzy kropki) uruchom regedit.exe i usuń ręcznie pozostałości po programie.

Potem reset i powinno być ok.

Nie no takie rzeczy jak sprawdzenie czy usługa działa, to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem, ale spoko…nie wspomniałem o tym

Co do tego pomysłu z zabiciem wszystkich procesów i odpalenie, regedit, to wydaje się bardzo sensowne, tylko jest jeden problem…jak zabijam wszystko to mam automatyczny restart.

Jeśli chodzi o plik naprawczy, to nie bardzo wiem jak go napisać (jeżeli pod pojęciem plik naprawczy masz na myśli plik z rozszerzeniem .reg, który zawiera wpisy [-KLUCZ] -to tego też próbowałem)

To są klucze LEGACY musisz nadać sobie uprawnienia do usuwania tych kluczy.

Poczytaj TU