Problem z dobreprogramy.pl

Zarówno Firefox i Chrome bez końca ładują stronę dobre programy, Firefox wyświetla komunikat „strona spowalnia działanie przeglądarki”. Dochodzi do tego wysokie użycie procesora i kilka GB RAM. W obu przeglądarkach mam uBlock, po jego wyłączeniu strona działa prawidłowo, ale nie chcę rezygnować z braku reklam.

Mam Edge z Adguard na PC i Firefox z ublock origin na Android. I jakoś nie mam specjalnych problemów.

Ha! Z UBO i z disconnect, portal śmiga, aż miło mimo, że dokładam filtry własne. Ostatnio dodałem filtr do blokowania https://wptv.wpcdn.pl/ - co usunęło głośnego samograja reklamę WP w newsach.

Co zauważyłem na palemoonie 28.3.1 - gdy kliknę, żeby wpisać komentarz, to samo otwarcie pola tekstowego zabiera mi 48%CPU. Taka to wiśnia. Po dodaniu komentarza - z powrotem mam lekko.

Boguś - jaki Ty jesteś szczęśliwiec w tym grajdołku XP - o matko uuuuu!

WP się bawi i użytkownicy oberwali, jak ktoś namierzy walnięty filtr w:

https://raw.githubusercontent.com/MajkiIT/polish-ads-filter/master/polish-adblock-filters/adblock_ublock.txt

To szybciej wróci dobreprogramy czy komórkomania (https://komorkomania.pl/) do sprawności.

W Adguard też masz problem? :joy:

Nie, AdGuard jeszcze długo nie będzie umiał konwertować natywnie filtrów skryptowych uBO, na przyszłość rozważyli system skryptowych “zakładek” by nie musieć pisać skryptów od zera.

Widzę, że promo Avast mi zniknęło teraz dzięki Adguard przy pobieraniu dowolnego programu z DP. :grin:

1 polubienie

No AdGuard ma niezły ten filtr z pytajnikiem “?”:

#?##UkryjeCosNaChama co daje efekt:

<div id="UkryjeCosNaChama" style="display: none !important;">

1 polubienie

Twórca i team Adguard mają klasę, nie to co pingwin :joy:

Oni podeszli do braków w Chrome inaczej widać i można powiedzieć lepiej, tag style="" chyba lepiej nadpisuje niż “userCSS” Firefox / Chrome / Edge.

1 polubienie

Oftopic: XP w 32 / 64 bit :)?
Gdybym miał 64, to bym do dziś nie przeszedł na 10 :wink:

32 bit na 99% np. brak x64 w UA:

Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:60.9) Gecko/20100101 Goanna/4.1 Firefox/60.9 Mypal/28.3.1

i go ratuje “disconnectowe”:

||wpcdn.pl^

Rychu! To co, że XP? To dobra motyka i grabie, do uprawiania grządek internetowych. Przybyło mi pamięci i mam filmy bez ograniczeń i wszystko, co chcę. Do tego biuro śmiga, dzisiaj załapałem się na płatny odtwarzacz any mp4 blu-ray, chociaż darmowy mpc-hc odtworzy nawet 4k.
Na basilisk 55 problem stękania procesora nie istnieje, gdy w newsach DP piszę komentarz.

1 polubienie

Chyba namierzyłem:

!   dobreprogramy.pl
#@#+js(set-constant.js, WP.gaf.loadAndRunBunch, noopFunc)
!   reszta grupy WP
#@#+js(set-constant.js, WP.gaf.addCreation, noopFunc)

Wada, w odtwarzaczu reklama.

2 polubienia

TENKJU TENKJU :slight_smile:

Wygląda na to, że nowy system komentarzy za bardzo Pale Moona nie lubi, bo to ten sam problem, który u mnie występuje od końca grudnia przynajmniej, i też tylko na Pale Moonie właśnie… (chociaż może i występuje na innych przeglądarkach, ale zdaje się on losowo występować)

Może znów nie nadążają nad implementacją canvas, a na hotfix z strony programistów możesz nie liczyć, zalecany nowszy system i nowocześniejsza przeglądarka.

Mam najnowszy mypal, starsze wersje z githuba, nawet najnowszy z msfn, - czyli palemony od 27.9.3, do 28.4.1 jeszcze nie widziałem problemów ze skryptami na DP. Na innych przeglądarkach też losowo nie występuje, więc coś u Ciebie wadzi.

Miałem na myśli to pożeranie procka przy próbie napisania nowego komentarza na DP.