Problem z dodaniem plików wideo do archiwum 7zip

a co do WinRARa, to po 40 dniach jeśli nie wykupimy licencji, to są jakieś ograniczenia, czy wszystko pozostaje bez zmian?

Akurat to on zna najlepiej kacapski. :wink:

Wszystko poza Twoim sumieniem pozostaje bez zmian.

Tak, zależy mi tylko na zaszyfrowaniu tych plików wideo, nie potrzebuję ich kompresować

No to VeraCrypt będzie najprostsza. Szyfrujesz urządzenie, partycję lub tworzysz zaszyfrowany kontener.

image
@Berion Która opcja będzie optymalna?

To zależy od twoich oczekiwań… Jeśli chcesz mieć to w formie pliku jak *.7z to zrób kontener (tutaj tłumacz nazywa to magazynem).

Polecam program WINUHA KOMPRESJA UHARC, EM

@Berion da się w tym Veracrypt dodać wolumen od razu do wszystkich plików, czy trzeba osobno, pojedynczo?

Zaszyfrowany wolumen to wirtualny dysk w formie pliku, po zamontowaniu wyświetli ci się jako kolejny napęd w oknie ten komputer, możesz tam kopiować dowolne pliki i foldery o ile nie przekroczysz zdefiniowanego wcześniej rozmiaru wolumenu.

W Veracrypt:
Wolumen traktuj jako kontener na pliki.
Najlepiej zrobić pliko-partycję, czyli partycję w pliku (zaszyfrowaną).
Wtedy obejdzie się bez usuwania danych z pendrive.
Montujesz taki plik partycji i kopiujesz tam dane.
VeraCrypt daje Ci możliwość ustalenia rozmiaru takiego pliku lub utworzenie go o zmiennym rozmiarze w zależności od tego ile danych tam przekopiujesz.

pendrive to FAT32 i niestety wyskoczyło mi, że rozmiar pliku nie możemy być większy niż 4 GB

Masz napisane co zrobiłeś źle. :wink: System plików FAT32 obsługuje pliki o maksymalnej wielkości 4GB. Trzeba było wybrać NTFS, a najlepiej exFAT bo nie potrzebujesz tak opasłego fs w kontenerze.

pendrive to FAT32 i niestety wyskoczyło mi, że rozmiar pliku nie możemy być większy niż 4 GB

Ale ty mylisz zagadnienia. Jakbyś miał FAT32 na tym pendrive to byś nie zapisał za pierwszym razem 4,7GB, a za drugim razem 20iluśtam GB 7-Zipem. Zresztą system plików jest wyświetlany w Explorerze, więc wystarczy że tam wejdziesz i przeczytasz…

Szyfrowany kontener to jest jeden plik, który jest w pewnym sensie obrazem partycji. Dlatego VC pyta jaki chcesz mieć na nim system plików. Te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego i o sobie nie wiedzą. :stuck_out_tongue:

Upewnij się że nośnik na którym umieszczasz taki szyfrowany kontener jest absolutnie sprawny, szyfrowanie + uszkodzony nośnik = przepis na katastrofę.

Jeżeli dane są ważne trzymaj kilka kopii kontenera na różnych nośnikach.

A jak to jest w tym VeraCrypt? Jeżeli utworzyłem już wolumen, to czy jest możliwość sformatowania tego dysku bez podania hasła do wolumenu?

Sformatowania nie, natomiast nie ma żadnych przeszkód aby ktoś zaznaczył taki plik z kontenerem i wcisnął shift + delete.

Jeśli pytasz o formatowanie całego nośnika to tak, nie ma znaczenia co na nim jest. Zaszyfrowany pendrive jest taki sam dla systemu operacyjnego jak pusty. Z kolei zaszyfrowany kontener na pendrive to po prostu nieznany plik.

Jeśli pytasz o formatowanie partycji wewnątrz kontenera lub formatowanie zaszyfrowanej partycji to nie, ponieważ jest zaszyfrowana. No taki sens jest szyfrowania aby żadna aplikacja bez podania klucza (hasła) nie wiedziała co jest w środku. :wink:

Udało mi się zaszyfrować całego pendrive’a, natomiast nie wiem jak zrobić, żeby zaszyfrować hasłem tylko pojedyncze, wybrane pliki. Z góry dziękuję za pomoc. Chodzi mi o tę opcję: image Jak mam okno z wybraniem lokalizacji wolumenu, to od tego momentu właśnie nie wiem co dalej.

Kiedyś do szyfrowania używałem https://axcrypt.net/ ale obecnie to po prostu kompresuję z hasłem. Veracrypt nie szyfruje pojedynczych plików.