Problem z dodaniem plików wideo do archiwum 7zip

VC nie służy do szyfrowania plików tylko nośników lub zawartości kontenerów. Zaszyfrowany nośnik lub kontener montujesz, zapyta o hasło które podajesz i przedstawia się jako np. „dysk E” gdzie kopiujesz dane, które chcesz mieć zaszyfrowane. VC pośredniczy w transmisji między zaszyfrowanym nośnikiem/kontenerem, a OSem. Po wyłączeniu komputera, musisz ponownie montować podając hasło. Chcąc odczytać dane na innym komputerze, musisz zainstalować VC i zamontować nośnik/kontener.

Wpisz sobie w guglu „VeraCrypt poradnik” itp… Pierwszy z brzegu: Czym jest VeraCrypt? Kompleksowy poradnik dotyczący szyfrowania dysków

co można w wersji bezpłatnej axcrypt?

Wygląda na to że poszli w komercję i można niewiele tj tylko deszyfrowanie. Stara wersja axcrypt w pełni funkcjonalna jest wciąż dostępna ale nie zalecają.

Otwartoźródłowa alternatywa to np AES Crypt Users ale to też wygląda na coś dawno nierozwijanego.

Ja bym powalczył z tym 7zip. Ewentualnie 7zip/Peazip i tam utworzyć archiwum zabezpieczone hasłem ale nie 7z tylko zip.

Ewentualnie Gpg4win - Download Gpg4win. Można podpisywyać/szyfrować całe foldery. Opensource, rozwijany i dobrze wspierany. Można szyfrować pojedyncze pliki jak i całe katalogi. Można podpisywać jak i szyfrować hasłem.

OK, zrobiłem rozeznanie bo sam czegoś takiego szukałem :slight_smile: Pozostaję przy gpg4win.

Minus takich programów jak 7zip jest taki, że jak zależy nam na tym, żeby cały folder był zaszyfrowany, to jak już byśmy dodali do archiwum cały folder, to potem chcąc dodać nowy plik i go zaszyfrować, trzeba osobno do niego zakładać archiowum. W Veracrypt jak się zaszyfruje cały dysk, to potem wystarczy tylko przeciągnąć do folderu nowy plik i nie trzeba tracić dodatkowego czasu na kompresowanie. Oczywiście CO DO 7zip przy plikach typu jpg zajmie to bardzo mało czasu, ale w moim przypadku chodzi o filmy mp4, więc tu dużo dłużej zajmuje zakładanie archiwum, bo pojedynczy plik ma 1-4 GB, dlatego ja szukam programu, gdzie nie trzeba zakładać archiwum, żeby zaszyfrować plik

Gpg4win. Zaznaczasz pliki, które chcesz zaszyfrować, potem prawym podpisz i zaszyfruj i zaznaczasz zaszyfruj podpisz każdy plik osobno i ewentualnie zmieniasz miejsce docelowe. Masz katalog z zaszyfrowanymi plikami do którego możesz bez problemu dodawać nowo zaszyfrowane pliki.

Plus też taki że nie operujesz jednym ogromnym plikiem archiwum tylko wieloma mniejszymi. Dodawanie/kasowanie to zwykłe operacje na plikach.

@Bradlee Gpg4win żąda darowizny, żeby móc pobrać program…

obraz

A faktycznie, nie trzeba. Już pobrałem. Właśnie jestem w trakcie szyfrowanie pierwszego pliku. Mam pendrive’a z wejściem zarówno do laptopa, jak i do telefonu, czy jest możliwość otwarcia zaszyfrowanego pliku z pendrive’a na telefonie, jeśli zaszyfruję go tym programem Gpg4win?

Zobacz GnuPG - Download → GnuPG binary releases → Android

Już nie wspierają. Zalecają https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sufficientlysecure.keychain

Nie wiem czy zadziała z tym co wyprodukuje Gpg4win , spróbuj daj znać.

o kurrde, odszyfrowanie pliku filmowego długo schodzi, ehh, 2 minuty

Pod tym względem jednak Veracrypt lepszy