Problem z drukarka - nie drukuje - HP lj 3100

Witam

Mam problem z drukarka HP LaserJet 3100

Mianowicie gdy klikam że ma drukować wyskakuje mi coś takiego

drukarka.bmp

wyczerpałam już cała pomoc ze strony windowsa

To znaczy? Co konkretnie już sprawdziłaś?

Kabelki są poprawnie podłączone? Usługa bufor wydruku działa i jest ustawiona w tryb uruchamiania automatycznego?

Aplet Podgląd zdarzeń mówi coś ciekawego?

Czy diodki ewentualnie wyświetlacz na sprzęcie coś sugerują czy wyglądają tak samo jak zwykle?

kable są poprawnie podłączone, nie wiem gdzie sprawdzić bufor oraz tryb uruchomienia automatycznego

a diody oraz wyświetlacz jest tak jak zawsze napisane ze jest w stanie gotowości

zapomniałem dopisać ze drukarka drukuje na innym kompie, lecz tego już w pracy wnet nie będzie

co do pomocy windowsa - miałem na myśli: narzędzie do rozwiązywania problemów - jest w oknie pomoc, nie wiem możne coś złe zrobiłem ale nie wydaje mi się

Hej,

Według mnie problem jest z portem, na którym komunikuje się z drukarką komputer. Port HPLJ3100 powinien pojawiać się w czasie, gdy drukarka podłączona jest bezpośrednio do komputera. Jeśli jest drukarką sieciową, port zwykle powinien zaczynać się na IP_ bądź - jeśli jest to drukarka podłączona do Print Servera - od nazwy skrótowej tegoż urządzenia.

Na początek polecam lekturę tego artykułu.

:arrow: Co przez to rozumiesz?

:arrow: W jaki sposób instalowana była drukarka?

Pozdrawiam,

Dimatheus

całe zdanie wiąże do tego ze po prosu komputer na której chodziła drukarka nie będzie w pracy, po prostu złom i go wywalamy,

ale ze względu ze drukarka drukuje całkiem niezłe (laserowa - jak wiadomo) do zostaje i szkoda kasy na nowa

a drukarka była instalowana przez podobny sposób ja w tym artykule tylko ze ja mam XP, sterowniki się zgadzają.

port jest identyczny jak na 2 kompie(na tym co działała)

drukarka2.bmp

Hej,

:arrow: Ale mowa o komputerze, do którego podpięta jest drukarka czy o jeszcze innym, który też korzysta z niej jako z drukarki sieciowej?

:arrow: Czy drukarka choć na chwilę działała czy od samego początku są problemy z wydrukami?

:arrow: Czy komunikacja z drukarką została przepuszczona w zaporze sieciowej? Używasz tej zintegrowanej z systemem czy osobnej?

Na przyszłość może warto by pomyśleć nad print serverem, by nie było konieczności uruchamiania jednego z komputerów w przypadku chęci wydrukowania czegokolwiek…

Pozdrawiam,

Dimatheus

inaczej

ta drukarka jest podłączona do mojego komputera - KIEDYŚ (jakiś czas temu) była podłączona do 2 komputera i w siedzi działała,

teraz tego komputera nie ma i jest dlatego podłączona do mojego

drukarka od samego początku po podłączeniu do mojego kompa oraz zainstalowaniu sterowników nie drukuje

czyli tam muszę dodać drukarkę tzn. nowy port do wyjątku tak?? - Teraz jaki mam podać numer portu bo 1 nie pasuje

używam drukarki tej zainstalowanej

Hej,

Skoro drukarka została zainstalowana po podłączeniu do komputera, również port lokalny powinien zostać utworzony.

Sprawdź, czy w aplecie drukarek nie pojawiła się zupełnie nowa drukarka. Jeśli tak, to może ona powinna być domyślną?

Spróbuj przełączyć we właściwościach drukarki port z HLLJ3100 na inny - oczywiście pomijając porty w stylu LPT, COM czy FILE, DISK, XPS.

Nie, skoro nie jest to drukarka sieciowa, to zmiany w zaporze sieciowej nie są konieczne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

oczywiście ze się pojawiła oraz zastosowałem się już wcześniej do tego co napisałeś, wyżej jest screen z portem do którego jestem podłączony

oczywiście jest to ten nowy

______________________________________________

myślę ze wasze milczenie oznaczę ze drukarka powinna drukować, ale nie drukuje z niewiadomych przyczyn

Hej,

Niekoniecznie, ciężko na forum być 24 godziny na dobę. W końcu niektórzy z nas normalnie w świecie pracują. :slight_smile:

Skoro się pojawiła nowa, to czy usunąłeś starą? Czy w systemie widoczne są obie?

Troszkę dziwna sytuacja. Może warto byłoby usunąć - poprzez aplet drukarki w panelu sterowania - obie drukarki bez usuwania sterowników i oprogramowania. Następnie podłączamy drukarkę jeszcze raz - system powinien wykryć do niej sterowniki i ponownie przypisać do drukarki port lokalny na USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

mi tam nie chodziło akurat o 24h tylko zęby były coś co mi pomoże

a jak drukarkę instalowałem to wywaliłem wszystkie inne drukarki, jakie komputer widział

a drukarka nie jest na port USB tylko ten stary, taki podłużny

PS

doceniam każde zdanie jakie jest napisane w odpowiedziach

Pozdrawiam

No to zaznacz w tym oknie, w który m tu pokazujesz porty, żeby drukowała do portu LPT1 (nie widać go na tu załączonym obrazku)

Mam wrażenie, ze ten port ‘HPLJ3100’ to był dobry, jak drukarka była podłączona do innego komputera (i być może robiła za printserver).

Bajdełej, o tym, że drukarka jest podpięta lokalnie i do portu LPT powinnaś wspomnieć już we wtorek, w pierwszym poście. kto, wie czy już ze dwa dni nie miała byś działającego sprzętu :slight_smile:

Hej,

To było napisane akurat z dużą dozą humoru i uśmiechu. :slight_smile:

Dokładnie - jeśli na LPT1 nie będzie działać, spróbuj też z LPT2. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

To już by był cud. Kiedy widziałeś ostatnio komputer z dwoma portami LPT? :wink:

A’propos… goniec13 , jesteś pewna, że ta drukarka jest podłączona do portu LPT twojego komputera? Że w ogóle jest do czegoś podłączona?

Co prawda nie znalazłem dokładnie p5k ale p5k-e to o ile dobrze widzę, wcale nie ma portu LPT

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=L … ifications

Hmm…?

Hej,

Bardzo dawno temu… A tak całkiem serio chodziło mi o sprawdzenie, czy po wybraniu w portach LPT2 będzie działać. Domyślnie w Windows’ie przy drukarkach pokazują się porty LPT od 1 do 3. Niekiedy zdarzało się, że drukarka podłączona do jednego portu fizycznego LPT działała na wirtualnym porcie LPT2. :slight_smile:

Podejrzewam, że to zupełnie inny komputer. W końcu w stopce podana jest klasyfikacja, której na Windows’ie XP próżno szukać - a screeny dowodzą, że to raczej Windows XP. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

sprawdziłem wszystkie porty nawet LTP od 1 do 3 COM od 1 do 9 ;p (kto wie może by zadziałało), DISK, XPSPort - ale niestety na żadnym z nich nie działa

oczywiście ze inny komputer

Hej,

Spróbuj zainstalować drukarkę, że tak powiem, ręcznie. :slight_smile: Informacje o tym, jak to zrobić, znajdziesz tutaj.

Ewentualnie w menadżerze urządzeń usuń port LPT i ponownie uruchom komputer - system powinien znaleźć i jeszcze raz zainstalować port oraz sterowniki do jego poprawnego działania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowałem ponownie

i wyskakuje mi teraz coś takiego

(bardzo wesoła wiadomość :smiley: ) Nazwa “notatnik” możne być dlatego plik to zwykły dokument tekstowy

Notatnik.bmp

oczywiście pojawia mi się to po kliknięci już aby drukował

a to jest info jakie wyskakuje jak klikam ppm (bezpośrednio z pliku)

dru3.bmp

po kliknięciu OK okno okna znikają

________________________________________

jak potrzebujecie więcej screenów to piszcie

Może w takim razie po prostu kabel się wziął i zepsuł albo i port nawet. Proponuję podłączyć poprzez USB.