Problem z drukarka - nie drukuje - HP lj 3100

bardziej bym jednaka wolał być w momencie tym z przed instalacja ponownie drukarki

ponieważ teraz myślę że jestem dalej niż bylem

tylko teraz co zrobić by mi te okna nie wyskakiwały

Hej,

Usuwałeś port LPT poprzez menadżer urządzeń? Czy teraz - przynajmniej w menadżerze - wykrywany jest przez system poprawnie?

:arrow: A jaki pojawi się komunikat, gdy poprzez aplet drukarek wymusisz wydruk strony testowej?

:arrow: Czy przed rozpoczęciem drukowania włączasz drukarkę? Czy może jest ona włączona cały czas?

Szczerze mówiąc wtedy drukarka nie drukowała, teraz też… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

porty, skasowałem przez menadżera

oraz menadżer widzi go

komunikat jest taki

dru4.bmp

po kliknięciu TAK wyskakuje zdalna pomoc microsoftu dla drukarek

a drukarka jest włączona cały czas ponieważ nie mam przycisku on/off

pocieszające ;p

Hej,

:arrow: Czy masz możliwość uruchomienia drukarki na innym komputerze - tak by wyeliminować uszkodzenie któegoś z elementów - drukarki bądź kabla.

:arrow: Czy w menadżerze urządzeń we właściwościach portu LPT jest możliwe zmienienie czegokolwiek? Jeśli tak, to czego?

:arrow: Jakie w BIOS’ie port LPT ma przypisane ustawienia? A jakie są możliwe?

Dwa ostatnie pytania zadaję, bo niestety nie mam dostępu do żadnego z komputerów, który posiada port LPT…

Pozdrawiam,

Dimatheus

drukarka pracuje w 100% na innym komputerze (tzn. przed tym zanim podłączyłem ja do mojego działało) innej możliwości już nie mam (ponieważ nie ma już tego komputera w biurze)

gdzie to sprawdzić

a tu daje screen z możliwościami

http://goniwiecha.pl/hause/dru5.bmp


Proszę nie wstawiać tak dużych grafik do postów.

Areh

Hej,

W BIOS’ie. W ustawieniach zaawansowanych bądź w ustawieniach zintegrowanych peryferiów. Zwykle oznaczone jest jako LPT Port.

We właściwościach portu w menadżerze urządzeń w zakładce ustawienia zmień Metodę sposobu filtrowania na Użyj dowolnego przerwania przypisanego do portu oraz zaznacz opcje wykrywania starszego sprzętu P&P.

W zakładce Zasoby zaznaczona jest opcja ustawień automatycznych. Gdy ją odznaczysz będziesz mógł kliknąć przycisk Zmień ustawienia - co tam znajdziemy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

w biosie, ustawienia mają takie kategorie

* CPU Configuration

* Chipset Configuration

* ACPI Configuration

* IDE Configuration

* PCIPnP Configuration

* Floppy Configuration

* SuperIO Configuration

* USB Configuration

* SuperIO Configuration - tu jest coś bardziej konkretnego - tylko co ja mam pozmieniać ??

**************************

*OnBoard Flopy - Enable

*Serial Port Address - 3E8/IRQ4

*Infrared Port Address - Disabled

*Parallel Port Address - 378

Parallel Port Mode - ECP+EPP

  • EPP Version - 1.9

  • ECP Mode DMA Channel - DNA3

Parallel Port IRQ - IRQ7

zmieniłem też w menadżerze to co mi pisałeś i niestety nie pomogło

Hej,

Czy masz możliwość zdefiniowania tu innych ustawień? Jeśli tak, to jakich?

Czy da się tutaj ustawić inną wartość lub wartość Auto?

Ale zmieniłeś obie opcje, czyli filtrowanie i wykrywanie starszych urządzeń P&P?

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

zapomniałem ale to wygląda tak

dru6.bmp

dla konfiguracji 0002, 0003 opcje są takie same jak dla 1

dla IRQ przedstawiłem to co mam obecnie oraz z tym co ma konflikt (06, 04), na pozostałych wartościach nie ma również konfliktu.

dla DMA w każdej wartości nie ma konfliktu

tak zmienilem obie te opcje

jest tylko możliwość zmiany na IRQ5

oto możliwości zmian

Parallel Port Mode

* Normal

* Bi-Directional

* ECP+EPP

EPP Version

*1.9

*1.7

ECP Mode DMA Channel

* DMA0

* DMA1

* DMA3

nadal nikt nie bierze pod uwagę zepsutego portu/kabla? rozbierzecie mu kompa na części zamiast sprawdzić najpierw na innym kablu bądź porcie :roll:

Wg mnie to nie jest problem awarii sprzętu. kabelka czy portu zresztą też :). uważam, że to problem software’owy. Ze sterownikiem albo, (jak wynika z wątku sterownik był kilka razy reinstalowany) z czymś w systemie (usługa Bufor wydruku?)

Jakby to był problem z portem, biosem itp, itd system nie pluł by się że drukowanie się nie powiodło, nieprawidłowe dojście i takie tam… Sterownik po prostu przetrawił by drukowane dane a system posłał je do urządzenia. I dopiero tu, gdyby uszkodzony był sprzęt, wylądowały by w czarnej, cyfrowej d… ziurze.

a co myślicie na temat wywalenia z rejestru sterowników z HP?? oraz poszczególnych folderów z windowsa (oczywiście tych ze sterownikami do drukarki)

i oczywiście wgraniu ich na nowo

Hej,

Sama konfiguracja portu w systemie jest więc oki.

Czyli zostawiamy przerwanie na siódemce.

Przy ogólnym ustawieniu portu dokonaj zmiany na Normal oraz na Bi-Directional. Jeśli to nie zda rezultatu spróbuj ustawienia ECP+EPP zmienijąc jednocześnie wersję EPP na 1.7. Kanały UDM’a raczej nie powinny mieć żadnego znaczenia - aczkolwiek i je można sprawdzić…

Jasne, uwaga jak najbardziej słuszna - problem tylko z tym, jak to zrobić, gdy nie ma możliwości podpięcia do innego kompa.

Sprawdzałeś tę usługę i stan jej działania?

Jasne że można. Wykonujesz deinstalację oprogramowania, usuwasz drukarkę oraz foldery, w których instalowały się pliki. A później po restarcie - najlepiej w trybie awaryjnym - czyścisz dysk oraz rejestr przy pomocy CCleaner’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

usunąłem z rejestru wszystko co było podpisane HP

oraz wywaliłem ze systemu pliki co miały coś wspólnego z hp

po ponownym restarcie kompa, podjąłem próbę na nowo instalacji i… coś takiego mi się wyświetla

d2.bmp

chciałem to sprawdzić zaraz po zainstalowaniu drukarki ale nie mam jej już całkiem ;p (nie będę ukrywał ze Google by mi musiały pomóc mi znaleźć gdzie jest ten bufor)

a co do ustawię w biosie to zmieniłem je wedle zalecę

Hej,

Jakie dokładnie sterowniki instalujesz? I skąd je masz - pobierasz z serwera HP czy instalujesz z dołączonej do drukarki płytki?

Slikasz Start -> Uruchom i wpisujesz services.msc. W konsoli szukasz usługi Bufor wydruku - powinna być ustawiona na uruchamianie automatyczne.

Czyli po zmianie ustawień zupełnie nic się nie zmieniło? Rozumiem, że teraz powróciłeś do tych, które były na samym początku?

Pozdrawiam,

Dimatheus

na stronie producenta nie ma sterowników do mojej drukarki :wink: coś pięknego

nie mam również płyty ze sterownikami

a sterowniki mam z komputera na której była drukarka wcześniej zainstalowana

bufor wydruku - jest automatyczny

(bios) tak nic zmiany nie dały i powróciłem do tych na samym początku

zainstalowałem sterowniki do podobnej drukarki mianowicie model HP LaserJet 3150 nie wiem dało by rade drukować na mojej 3100?

Hej,

Aż sam się zdziwiłem. Trzeba do nich pisać, by móc dostać sterowniki. Nie wiem co to za polityka producenta… Tak czy inaczej znalazłem dwa sterowniki na necie. Może jeden z nich będzie pasował. Pierwszy z nich to samo archiwum z plikami sterownika, drugi to prawdopodobnie cały instaler.

Aha - a to przeniosłeś folder ze sterownikami czy jak to wydobyłeś?

Teoretycznie powinno działać, ale w praktyce nie zawsze to wychodzi. Spróbuj sterowników z linków powyżej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

sterowniki brałem to co mu brakowało podczas instalacji więc kopiowałem na bieżąco to co chciał i mi zainstalował (ale jakoś tak kiczowato - widocznie) jeszcze dodam ze miał on kompa z windowsem xp po Angielsku może to coś zmienia ale co to nie wiem skoro xp to xp ;>

teoretycznie powinno działać, próbuję cały czas, z tymi sterownikami co dałeś link, tez kombinuje,

miałem ten drugi,

generalnie to już mam 80 MB rożnego rodzajów sterowników do niej i już nawet je próbuję mieszać (nie wiem czy to dobrze) ale i tak nic nie startuje

Hej,

Niestety zabiegi tego typu nie zawsze się udają. To tak, jakbyś chciał przerzucić już zainstalowaną grę z jednego systemu do drugiego - czasem uda się przeniesioną grę uruchomić, ale w większości przypadków niestety nie…

:arrow: A to na poprzednim komputerze nie było też żadnego instalera do sterowników? A może były one gdzieś na dyskietkach?

Myślę, że w tym przypadku akurat nie ma to najmniejszego znaczenia.

A to co się dzieje - w ogóle instalacja nie dochodzi do skutku czy może kończy się sukcesem, który przy próbie wydruku zamienia się w porażkę?

:arrow: System to Windows XP - ale z którym Service Packiem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

system oczywiście z Service Pack 3 (jeszcze podobno ma wsparcie w Windowsie)

powyżej już był screen ale dam jeszcze raz, na tym się kończy instalacja

d2.bmp

na poprzednim komputerze tez sterowniki były te co ja mam - bo jest to drukarka szefa i miał do niej sterowniki z neta i do tych czas działały tylko na moim kompie jakieś problemy, bardziej się zastanawiam czy przypadkiem nie mam coś z portem LTP czego nie wykluczam

jeszcze próbuje znaleźć inny komputer z portem LTP by to sprawdzić

oraz myślę również nad formatem,

wracając do SP3, może jak bym po formacie nie instalował żadnego SP i od razu zainstalował drukarkę oraz ja przetestował ?? co o tym myślicie