Problem z drukarka - nie drukuje - HP lj 3100

Hej,

:arrow: Faktycznie, pisałeś już o tym. A to w czasie instalacji pyta o jakiś plik bądź wywala inne błędy, czy dopiero na samym końcu raczy wspomnianym komunikatem?

:arrow: A próbowałeś wymusić instalację sterownika przez menadżera urządzeń i podać ścieżkę do wypakowanych sterowników?

Niestety i tak może być. Najlepiej byłoby spróbować podłączyć inną drukarkę na LPT i sprawdzić czy działa…

Jeśli nie posiadasz płytki ze zintegrowanym Service Packiem to jak najbardziej można tak to rozegrać. Chociaż wątpliwe, by problem powodowała któraś z poprawek…

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak, próbowałem

na razie myślę że to wszystko - po świętach się odezwie bo zrobię formata i zobaczę efekty

Życzę:

Wesołych Świat oraz Mokrego Jajka

Hej,

Rozumiem, że bez efektów. Ale czy w czasie instalacji pojawiały się jakieś komunikaty bądź inne alerty?

To samo tutaj - czy pojawiają się problemy w czasie instalacji czy tylko końcowy komunikat, że zakończone niepowiedzeniem?

Proponowałbym najpierw zrobić obraz dysku. Dopiero po tym format i sprawdzenie czy działa. Jeśli okaże się że nie, będzie można przywrócić obraz zamiast bawić się w instalowanie wszystkiego po kolei.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam ponownie

A wiec tak…

Po formacie pierwsze co zainstalować chciałem to oczywiście drukarka (nie licząc sterowników do płyty głównej i grafiki)

i otóż tak…

Komputer od razu widział drukarkę i oczywiście podjąłem dalej prace związane z instalacja drukarki,

czyli jak mi wyskoczyła informacja ze komputer znalazł nowy sprzęt to kliknąwszy dałem mu wszystkie pliki jak na tacy (o to co się przynajmniej pytał)

i po całym procesie on mi z takim czymś wyskakuje

dru100.bmp

ale mowie nie podaje się i próbuję dalej, a wiec wszedłem w menu start kliknąwszy “Drukarki i faksy” tam dodałem nowa drukarkę również dałem mu wszystkie pliki

a tu coś takiego

dru101.bmp

To wszystko na XP SP1 potem dałem mu SP2 i to samo, oraz na koniec oczywiście SP3 również te same efekty

myślę ze brakuje ma tam jakiegoś pliku to co tam pisze w 1 screenie ale jak to sprawdzić

pojawia się tylko alert ze jest nie zgodny z windowsem XP ale to oczywiste bo sterowniki sa pod NT lecz te same co z kompa starego na której drukarka działa (również miał win XP SP3)

w czasie instalacji nie ma problemów

tu nie potrzebna mi kopia bo nie mam na dysku ważnych rzeczy firmowych wszystko jest na DropBox’sie ;p

Hej,

Też bym tak obstawiał - prawdopodobnie instalator nie ma w sobie wszystkiego co potrzebne. Ciężko niestety będzie to sprawdzić.

Próbowałeś kontaktować się z supportem HP?

Nie dziwi, skoro próbujesz instalować sterowniki z NT na Windows XP. :slight_smile: A swoją drogą - czy na komputerze, na którym swego czasu drukarka działała, zainstalowany był jakikolwiek Service Pack? A może była instalowana, gdy w systemie nie było jeszcze wspomnianego SP?

Bardzo dobrze! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

ciężko mi powiedzieć czy był SP przy instalacji, wiem że SP3 miał, tylko czy to było przed zainstalowaniem to naprawdę nie wiem

ale ja próbowałem zaraz po instalacji XP miałem tylko SP1 potem spróbowałem na SP2 i ostatecznie SP3

coraz bardziej myślimy nad pozostawieniem jej ze względów na Kopiowanie bo do druku to już raczej dzieżko

Hej,

Domyślam się. To była taka drobna dywagacja. Aczkolwiek z tego, co pamiętam, dopiero poprawki wchodzące w skład SP1 wprowadziły ulepszone sprawdzanie zgodności sterowników z systemem.

:arrow: A próbowałeś kontaktu z supportem HP? Na stronie pisało, że sterowniki do tego sprzętu dla XP istnieją, ale dostępne są dopiero po kontakcie z działem wsparcia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak, dostępne są nawet w wersji CD, tylko ze oni to wysyłają na terenie ameryki a w europie nie ma szans

a wsparcie ze strony polski wygląda tak:

Wybierz swój produkt

» HP LaserJet 3015 All-in-One Printer

» HP LaserJet 3020 All-in-One Printer

» HP LaserJet 3030 All-in-One Printer

» HP LaserJet 3300 Multifunction Printer

» HP LaserJet 3310 Digital Printer Copier

» HP LaserJet 3320 Multifunction Printer

» HP LaserJet 3320n Multifunction Printer

» HP LaserJet 3330 Multifunction Printer

» HP LaserJet 3380 All-in-One Printer

i oczywiście 3100 pominięte

Hej,

Skoro dostępne są wersji na CD, to może elektronicznie uda się to przesłać przy pomocy mail’a bądź bezpośrednim linkiem do zasobu sieciowego. W końcu to chyba bez znaczenia, czy mail’a wyślą w obrębie własnego kontynentu czy nie… W końcu co Ci szkodzi skrobnąć do nich mail’a.

Niestety z wieloma firmami tak właśnie wygląda… :frowning:

Pozdrawiam,

Dimatheus

ze strony amerykanów wygląda pomoc jeszcze gorzej

bo nie ma nawet serii 3000

PS

orki ze dopiero teraz odpisałem - bylem pochłonięty praca i imprezami ;p

Hej,

Ja szukałem na międzynarodowej. I znalazłem coś takiego - klik.

Znalazłem też inne sterowniki, ponoć przygotowane specjalnie dla XP - być może ona zadziałają. klik.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Działa Działa Działa :wink:

to naprawdę dział i bez kombinacji :wink:

Normalnie dzięki bardzo :wink:

Jak ktoś będzie potrzebować tych sterów a zniknęły by jakimś cudem z tamtego serwera to piszcie do mnie na maila - zrobiłem już kopie, dałem na swój serwer i jeszcze na dropa :wink:

Pozdrawiam oraz dzięki za wytrwałość :wink:

Hej,

Strasznie się cieszę, że się udało! :slight_smile: Mamy więc 100% pewność, że problem powodowały sterowniki.

Drobiazg. Po części to był taki punkt honoru… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeszcze raz dzięki :wink:

(kolejny punk honoru)

piwo przy okazji

Pozdrawiam

Temat do zamknięcia :wink:

Hej,

No w sumie Lubliniec nie leży jakoś super daleko od Piekar Śląskich - może więc kiedyś uda się wyskoczyć na coś procentowego… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus