Problem z dwoma systemami operacyjnymi

Chcialem sobie zainstalować dwa systemy operacyjne na swoim komputerze, ale niestety nie wyszło mi, ale za to pozostaly mi wpisy po tym. Zatem podczas ładowania systemu operacyjnego mam 2 systemy operacyjne. Nie wiem jak moge się tego pozbyć. Próbowałem już sformatować poszczególne partycje dyskowe, ale i one nie przyniosly wielkich zmian.

Co w tym przypadku mam robić?

Poradźcie

andrzejno1964

Za mało informacji. Jakie systemy? Na jakich pratycjach masz system a na jakiej próbowałeś instalować? Podaj treść pliku boot.ini

START -> Uruchom -> C:\boot.ini

I wklej zawartość tego pliku na forum.

Ok.

Jedno pytnie… andrzejno1964

:slight_smile:

Po co ci dwa systemy na jednym dysku??

Mam system Wimdows XP i chciałem sobie dołożyć Linuxa dla trenigu, dla nauki, ale nie udało mi się zainstalować tego Linuxa, bo chcialem to wszystko zainstalować na partycji E. Tam niestety nic z tego systemu nic nie widze. Pozostało mi tylko podczas ladowania systemu dwa systemy operacyjne, ktore nie mogę się tego linuxa się pozbyć. Probowałem już wszelkich sposobów, ale na nic to wszystko. Także nadal to tam siedzi.

Sformatowałem także partycję E, na która sobie zainstalowałem tego Linuxa, ale ten na nic. Ogólne sobe sfmatowałem dwie partycje, bo już próbowalem także instalować na partycji D, ale też żadnych wynikow pozytywnych

Po pierwsze jaka to dystrybucja linuxa?

Po drugie: jeśli partycje D i E to partycje NTFS lub FAT to raczej nie zainstalujesz na nich linuxa (chyba tylko jakiś Debian to umożliwia). Linux tworzy własne partycje z własnym systemem plików o ile zostawimy mu wolne miejsce zrobi to autoamtycznie.

Po trzecie: po zainstalowaniu linuxa zamiast listy startowej (bootloader windowsa) powinien się pokazać ekran jakiegoś linuxowego bootloader’a (np. GRUB lub LILO). Jaki masz bootloader?

Zobacz to: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=133849

Powinno pomóc. Miałem taki sam problem ostatnio. To mój temat. :smiley: