Problem z dyskiem M.2 - bios nie zawsze go widzi

Może się okazać, że jedynym wyjściem będzie czekać na nową wersję BIOS.

ostatnia aktualizacja BIOSU była w listopadzie (wychodziły średnio raz na miesiąc)
mamy marzec, wg mnie nie zanosi się na rychły update
MSI pracuje pewnie nad nowszymi płytami
poza tym ten dysk (adata 8200 pro) jest na liście “compability” płyty - więc raczej był sprawdzany
no i nie zapominajmy, że przez ok. miesiąc wszystko było u mnie OK

szukałbym przyczyny gdzie indziej - tylko gdzie? brak mi pomysłów

To znaczy tylko tyle, że był sprawdzany z tą płytą ale nie wiesz jakiej wersji BIOS na niej był zainstalowany. I jaką wersję firmware miał wgrany dysk.

Może jakaś aktualizacja Windowsa coś popsuła?

Może… Nie chce mi się instalować win7 żeby sprawdzać bo wg mnie to nie jest usterka programowa tylko bardziej sprzętowa

problem rozwiązany :slight_smile:

Super! Świetna wiadomość! Wiedziałem, że tu jest pies pogrzebany!

Zdradzisz nam jak?

Dokładnie. Mam identyczny problem, tylko dysk 2TB a płyta Asrock Z390 Extreme4. Nie mam już pojęcia co zrobić…

Obawiam się, że musisz poczekać, aż kolega @efazeti znowu będzie miał jakiś problem. Może wtedy łaskawie napisze jak rozwiązał kłopot ze znikającym dyskiem m.2.

weź ty się odczep!
nie był nikt nawet blisko rozwiązania…
wszyscy widzieli tylko problem w windowsie

I to taka wiedza tajemna jest, że nie podzielisz się rozwiązaniem?

Spokojnie Panowie. Nie ma co się sprzeczać. Kolega odpisał mi na priw, że problemem był kabel od monitora. Po jego wymianie problem ustąpił. No cóż, po 22 sprawdzę też u siebie odpinając wszystkie kable i podłączając przez hdmi zamiast display.

O, to bardzo fajnie, że na priv. Na pewno przyda się to innym.

Widzę, że “kolega” @efazeti jest z tych, którzy chętnie biorą z forum, ale niechętnie dzielą się swoją wiedzą. Zapamiętam.

Jak by Twoje odpowiedzi nie były przesiąknięte ironią, to może by Ci odpowiedział :slight_smile: Ale na szczęście wszedłem ja, cały na biało i przekazałem rozwiązanie problemu. Aczkolwiek, obstawiam, że to przypadek jeden na milion i będę się dalej męczyć ze swoim problemem :frowning:

nie siedzę na forum cały czas jak ty
kiedyś tu na DP było fajnie, teraz jak widać po niektórych nie warto tu wchodzić
dobrze, że ty się udzielasz i pomagasz wszystkim dzieląc się swoją fachową wiedzą
dobranoc

No jeszcze się obraź do kompletu.

iks de

Miałem kilka razy podobnie, też dysk ADATA i płyta MSI.

Święte słowa.

Jaki dysk taki producent. Na innych forach tez ludzie rózne podobne problemy z ADATA mają, a z Crucial, Samsung, Intel nie ma problemów tego typu.

To po co wchodzisz?