Problem z dyskiem?

witajcie mam dysk ssd czyli C
i mam dysk zewnętrzny 4 tb D
wcześniej jak pobierałem gry na dysk D wszystko ładnie działało teraz jak pobieram to gubi pliki i instalacje np na steamie mówią że brakuje plików …
mógłbym pobierać na C i przenosić na D ale jest problem taki ze podczas aktualizacji gry nie da sie przeniesc plików pytanie brzmi co zrobić z tym dyskiem i czy da sie to naprawić jakoś bo według komputera dysk jest sprawny nie za bardzo wiem co robić jakieś pomysły ? nie mam ani grosza przy sobie zeby kupić kolejny dysk ssd …

1 polubienie

Sprawdź dysk D:/ za pomocą Crystal Disk Info

1 polubienie

Dobra zrobie to i dam znac co mi powie ten program

ten dysk jest na usb

To może spróbuj na innym kablu

nic chyba z tym nie zrobie wydaje mi sie że może za bardzo nim ruszałem i dysk po prostu może ocipiał :smiley: spróbuje jeszcze cos kablem poruszac ale nie sądze żeby już co kolwiek pomogło po prostu zostaje mi filmy zaczac nagrywac xd przynajmiej bede mial je gdzie zapisac a do gier kupie sobie jakiegos ssd moja wina bo zdarzało mi sie nim pomiotać :smiley: ale dzieki za odpowiedz mimio wszystko po prostu byłem ciekawy o co chodzi

Że coooo jak to nim ruszałeś dyskiem hdd nie należy ruszać podczas pracy i ma być równo położony.

Możliwe że to wina adaptera usb itd. Jeśli masz możliwość podłącz go po przez SATA i zapodaj zrzut skanu z HDTune - Benchmark i error Scan

Miałem taki sam dysk no i po 941 dniach w serwerze NAS od QNAP padł.

Z tego co wiem to dysk jest raczej od zapisywania a nie pobierania. Od tego są downloadery. Zewnętrzne albo wbudowane w przeglądarkę. Nie wiem czym pobierasz ale ja sprawdził bym najpierw pobieranie innym narzędziem. CRC masz idealne.

Nie pobierania tylko do odczytywania !!
Odczyt i zapis danych !!!

Z tego co pamiętam to żeby z dysku można było cokolwiek odczytać to najpierw trzeba to na nim zapisać.
Tak że nie bardzo rozumiem o czym piszesz, bo zdaje się o tym samym co ja.
Gość pisze;

Plik z sieci jest najpierw pobierany przez specjalne narzędzie a potem dopiero zapisywany na dysku. Skąd wiadomo że to nie np. przeglądarka stwarza problem z “gubieniem plików”
P.S. Albo system?