Problem z dźwiękiem - karta TV winfast 2000 expert

Otóż mam taki problem, ze nmie moge slucvhac radia w tej karcie i nie ma glosu przy ogladaniu tv. Jesli wejde w ustawienia glosnosci w radiu to przy testowaniu glosu radyjko gra ale jak juz wciusne zatwierdz to wylaczaja mi sie dzwieki wszystkie w windowsie - tzn tam gdzie rregulacja glosnosci zaznacza sie automatycznie “wycisz” co jest? :frowning:

i gdy powonie wchodze w test wyciszaja mi sie dzwieki w windowsie dopeiro jak to wylacze “wycisz” to testowanie glosu znowu dziala, ogolnie brak glosu w radiu i tv ;/

Też mam taką karte telewizyjną! i tak samo jak u ciebie mam takie cos z dzwiękiem! zrób tak jak ja: wejdz w ustawienia w panelu sterowania i zrob ikone glosnosci w pasku tam kolo zegarka, to sie latwo zaznacza, pozniej jak wlaczysz telewizor z karty to kliknij na glosnik w pasku i przesun do gory pasek siły głosu, i pamietaj ze jak nagrywasz z tej karty na dysk twardy to tez zaraz po kliknieciu na nagrywanie musisz tak podglosic bo bez glosu nagrasz i jak zamkniesz telewizor tez muszisz podglosic i jak przełączysz kanał tez muszisz tak podglosic,

Bla,bla,bla a po polsku i bez błędów jak to jak to będzie?

Jakiej wersji programu używasz do karty?Ściągnij najnowszą wersję ze strony producenta.Miałem chyba podobny problem do Twojego o ile dobrze zrozumiałem.Pomogło zainstalowanie najnowszej wersji WinFast PVR2.

mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie. Ale dlaczego podczas testu mogew sluchac radia w ustawieniach a jak juz z nich wyjde to radio nie dziala, przycisk play tez jest nieaktywny :expressionless:

mam ta sama karte co ty, i ten sam problem co ty,

a rozwiazanie jest jedno, po prostu należy kupic karte innej firmy…

chyba jestes niepowazny ze bede wydawal kase na inna karte… pozatym nie chce mi sie wierzyc, ze nie ma jakiegos rozwiazania…

Witam, ja także miałem problemy z tą kartą, ale po ich rozwiązaniu mogę śmiało stwierdzić że ta karta jest godna pieniędzy których za nią dałem. Miałem problemy z dźwiękiem oraz obrazem i zrobiłem tak:

najnowsze sterowniki strony producenta i o numer niższa od najnowszej aplikacji do karty i teraz śmiga aż miło :mrgreen:

a czy zanim zainstaluje najnowszy pvr2 msuze odinstalwoac stary? czyt moge poprostu zaktualizowac?

no pinstalowalem najnowsze stery i program i glosu dalej nie m,a ale nie usuwalem przed aktualziacja nic

rozwiązanie jest jedno po włączeniu poprostu podgłoś i juz mi tą karte w sklepie od razu zamontowali na zamowienie i nie jeden informatyk myslał i nie ma to zadnych instalacji i sterownikow, u mnie w domu bylo 2 informatykow i wszyscy to samo stwierdzili ze trzeba podglaszac i tyle

A czy podłączyłeś kabelek od tv do karty dźwiękowej/płyty głównej?

kolego jesteś w wielkim błędzie z resztą tak samo jak i twoi “informatycy” :stuck_out_tongue:

nie jestem w zadnym błędzie! jak wiesz to napisz mu jak ma to zrobic anie komentuj tego co nie trzeba

komentuję bo piszesz bzdury i tym samym wprowadzasz ludzi w błąd, jest na to rozwiązanie takie jak pisałem kilka topiców wcześniej

oczywiście przed przystąpieniem do instalacji nowych sterów trzeba odinstalować stare, restart, czyszczenie rejestru i wgrać nowe sterowniki oraz aplikację

panie lalamido nie mozesz pan zrozumiec ze nie zawsze ta metoda jest skuteczna, tak jak nie mozesz zrozumiec ze nie wiesz wszystkiego tylko wydaje ci sie ze wszystko wiesz najlepiej, u w wielu przypadkach to twoje wgrywanie nie pomoglo a w wielu pomoglo i to muszisz zrozumiec

To ja wam powiem podglasanianie nic nie daje, bo glosu i tak nie ma, w tv wcale nie mialem, w w radiu tylko podczas testu po czym po wyjsciu z ustawien wycisza sie system caly i jak juz podglosnie to i tak radio nie dziala,chyba bede musial najpeirw wyczyscic rejestr ze wszytskiego i poinstalowac od nowa… a jesli to nie pomoze to zawiezc kompa do informatykow, tylko powiedzcice gdzie dokladnie czyscic ten rejestr…

No tak wreszcie zmądrzałem, wystarczy wynająć tylko 2(!) informatyków a oni ocenią problem i koszt usługi, przepraszam SETi, że chciałem pomóc koledze :mrgreen:

Tak jak pisałem wsześniej.

Do czyszcenia rejestru:

CCleaner, jv16 PowerTools, Registry Mechanic, TuneUP.

Problem z dźwiękiem nie rozwiązuje się w tej karcie przez pogłaszanie i przyciszanie. Karta po zainstalowaniu ma po prostu po prawnie działać i już. Tyle, żeby działała należy poprawnie zainstalować do niej sterowniki.

Przed instalacją ściągnij plik do czyszczenia starych sterowników ze strony producenta. I wyczysć pozostałości. Restart.

Sprawdzałem już to kilka razy. Ściągasz najnowsze drivery ze strony producenta i rozpakowujesz je np. na pulpit do nowo utworzonego kalalogu. Teraz instalujesz Aplikację PVR2.

A teraz instalujesz sterowniki.

Najlepiej sterowniki zainstalować z poziomu Panelu sterowania => Sprzęt

=> Menadżer urzadzeń=> Kontrolery dźwięku, video i gier. Tu klikasz na sterownik wskazujący na Twoją kartę (powinny byc 3. coś tam z nazwa karty i “Cross bar”). Procedurę zainstalowania przeprowadzasz dla każdego sterownika oddzielnie. Klikasz aktualizuj sterownik i wskazujesz go w ww katalogu sterowników na pulpicie. I tak 3. razy.

Później restart. Otwierasz aplikację i stroisz kanały . Po wyszukaniu kanałów jesli szumi na każdym z nich naciskasz “H” aby wybrać region i system TV. Do nagrywania wybierasz w aplikacji PVR2 wejście liniowe lub AUX.

ten ktos kto ma tą karte na wstepie powiedzial ze nie wie jak czyscic rejestr! a wy mu takie rzeczy kazecie robić, jak sie nie zna i zacznie grzebac w rejestrze to sobie narobi! ale przeciez fajnie zgrywac mądrale i wpuszczac nie wiedzącego w “malinki” a tam “pokrzywki”