Problem z firefoxem - wiesza się podczas pisania

Aha, to ja nieogarnięty jestem? Mam wersję 52 i dziś usunę, i ponownie zainstaluję najnowszą wersję ff.

Nowy Firefox jest stabilny i to bardzo, różnica w korzystaniu jest kolosalna gdyż jest wiele szybszy nawet od chrome i w dodatku potrzebuje mniej pamięci na działanie.

Co z tego, kiedy utracił swoją największą zaletę i przewagę, którą były dodatki? Teraz to kolejny klon chroma :stuck_out_tongue_winking_eye:
Dla mnie różnica kilku milisekund wczytywania strony, czy otwierania przeglądarki to żaden problem. To samo zużycie ram rzędu 200-500MB… No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Taki prawie Vivaldi z interfejsem do modyfikacji CSS-em.

Zupełnie co innego pod maską, w przeciwieństwie do faktycznych klonów bazujących na Chromium.

Co tydzien kilkaset nowych dodatkow,a ci dalej jecza .

Bo nie mają swoich np. prywatna karta obok innych (nie w nowym oknie), niezaktualizowane, brak api, nie wia­do­mo kto ma napisać.

Po części można by to obejść robiąc kontenery i własny prywatny:

Pewnie ma to jakieś minusy.

Scaliłem dyskusję z nowo powstałego wątku na ten sam temat. @anon46610587 proszę kontynuować dyskusję na temat problemu z Firefoxem tutaj.

Po wyczyszczeniu plików po ff52, zainstalowałem po raz n-ty ff57. Nadal widzę błąd ikon, gdy wejde na kontakt24 i na stronę programisty. Są zupełnie inne ikony! Ale podczas pisania nie wiesza się, tylko po jakimś czasie tak dzieje się. Poniżej jest fragment obrazka z ff57.
ff57

dasz może link kontaktu 24?

obraz

Jak coś to z Firefox 58b8, z wyglądem stylizowanym na Firefox 28.

Mój:

https://kontakt24.tvn24.pl/

Sprawdź te wpisy w about:config

browser.chrome.site_icons true
browser.chrome.favicons true
browser.shell.shortcutFavicons true

@krystian3w ten mój obrazek z ikonami to wynik dodania do zakładek a normalnie w karcie jest poprawna ikona obu serwisów:)

@Bogdan_G Ja myślałem, że po usunięciu pozostałości od razu ikony będą poprawne bez grzebania w configu.

Forum radzi mi się zainteresować innymi:

Pozwól innym dołączyć do rozmowy

Ten temat jest dla Ciebie istotny – napisałeś tu ponad 21% wszystkich odpowiedzi.

Czy na pewno dajesz innym wystarczająco czasu na przedstawienie swoich punktów widzenia?


Powinna się odświeżać po otwarciu, np. jak importujesz zakładki i nigdy nie otwierałeś strony to zamiast domyślnej po chwili wtedy wskoczy właściwa (zakładając że kiedyś ją otworzysz).

obraz
obraz

PS. też na chwilę wskoczyła mi ikona domyślna ta niebieska, widać w kodzie ma TVN tak naśmiecone.

Zgadza się, powinna a tak nie jest. To dziwne, bo instalując wersję 52 i importując zakładki jest ok, tylko w 57 nie.
Też odświeżałem ff i nic. Dziwne jest naprawdę. A wirusów nie mam bo skanowałem i dla pewności sprawdzałem adw cleanerem i nic nie znalazł.
@krystian a ikona magazynu programisty? http://programistamag.pl

Dobra a wracając do mojego głównego problemu jaki miałem o tym zawieszaniu się, że kursor znika, to jaka może być przyczyna?

1 polubienie

Raczej wina TVN że sobie robią jakiś prosty kod i potem aktualizują javascript jak chodzi o ten favicon.

magazynu programisty? http://programistamag.pl

ładuje się “P”.

Ikona programisty dodanej do zakładki interesuje mnie, jaka jest?

też “P


Dobra a wracając do mojego głównego problemu jaki miałem o tym zawieszaniu się, że kursor znika, to jaka może być przyczyna?

Na tę chwilę nie wiem, spróbuj może zablokować instalacje dodatku Kasperskiego i może wyłączyć go - może się antywirus gryzie z przeglądarką po czasie.

Odpada, bo też wyłączałem kaspersky protection i to samo było. Kurcze, nie będę non stop deinstalować i instalować firefoksa. Czyli coś u mnie z ff57 jest nie tak. No cóż, jak wieszać się będzie podczas pisania, że kursor będzie znikać, to wrócę do wersji ff52.

Mnie ciekawi czy te ikony są przechowywane w pliku JSON jak z niego importowałeś.

Bo jak wskakują jakieś stare i nie ma ich w kodzie witryny to wychodzi że nie udało się tobie wywalić wszystkiego po Firefox 52.


Jak masz siły na testowanie PL portable - https://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable/localization - Aris-t2 mnie zapewniał że jest w pełni odsperawoany od Firefoksa zainstalowanego w systemie.

@krystian3w ja zanim zaktualizowałem do wersji 57, to miałem wersję 56 i te właściwe ikony, choć i w tej wersji też były problemy, że podczas pisania wiesza się i kursor znika. Też miałem i też tak było w 57, że klikam na przycisk zaloguj i nie reaguje, dopiero po kilku sekundach działa. A w wersji 52 wszystko dobrze działa. A ja z wersji 56 importowałem do html i są to poprawne ikony.