Problem z firefoxem - wiesza się podczas pisania

Witam,
Nie wiem co jest z tym firefoksem. Kiedyś działał dobrze, teraz gdy pisze, to wiesza się i nie mogę pisać. Gdy loguje się, to kursor też wiesza się i pojawia z opóźnieniem + z loginem jaki napisałem. To samo dotyczy opóźnienia tekstów, gdy piszę komentarze, na blogu itd. Nie pomaga czyszczenia pamięci podręcznej, historii i wyłączanie przyspieszenia sprzętowego. W innych przeglądarkach jest ok. Co to może być? Nawet przez to zawieszenie, to jak piszę tekst, to zjada litery.

A inne procesy jak działają ?

Wersja to ta najnowsza 57 ? Może na początek spróbuj przywrócić domyślne ustawienia przeglądarki, bądź ją zainstaluj na nowo.

Hmm… przejdź możę na inną przeglądarke. Np. weźmy przeglądarkę TOR. Wygląda zupełnie jak Firefox + możesz wejść z niej do DeepWebu :slight_smile:

Jak to inne procesy? Dobrze działają. O dziwo jak teraz piszę, to nie zawiesza się FF. Zawiesza się, gdy oglądam fim na youtube, ale w momencie przesuwania suwakiem i pisania na blogspot i wordpress.

Na chromie dobrze działa:)
@sultan13771, tak na najnowszej, ale tez tak miałem od wersji 55. I instalowałem na nowo, przywracałem i nic nie dało, to samo.

Uszkodzony profil użytkownika. Usuń dane C:\Users\Twój login\AppData\LocalLow\Mozilla
Nie używaj eksploratora Windows, polecam np. Totalcommader-a ale używaj z głową :slight_smile:

w LocalLow jest tylko temp-{*}, co to ma dać?

Eksploratorem Windows nic nie zobaczysz - ciekawe, u mnie jest Mozilla i to jest katalog profilu.
EDIT: C:\Users\Twój_login\AppData\Local
Tu masz główny profil.

Też nie, tam jest cache i kilka innych rzeczy przeglądarki (np. pliki aktualizacyjne tam mogą chwilowo być).

a profil standardowo w:

  • %UserProfile%\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\
    
  • %AppData%\Mozilla\Firefox\Profiles\
    

%UserProfile% :arrow_right: C:\Users\Twój_login\
%AppData% :arrow_right: C:\Users\Twój_login\AppData\Roaming\

wystarczy, że wpisze te %appdata% w exploratorze windows i powinno z automatu przenieść do ww. folderu.

Problem rozwiązany. Na początku zrobiłem tak, że skasowałem zawartość z temp i pomogło, ale zdecydowałem się na ponowną instalację firefoxa, dlatego:

  • odinstalowałem FF programem Revo,
  • w folderze AppData, wykasowałem wszystko co miało związek z Mozilla a nie tylko z profilu.

I ponownie zainstalowałem FF i jest dobrze. Na jak długo? Nie wiem, a czemu tak się stało? Też tego nie wiem.

1 polubienie

Problem wrócił, co prawda czyściłem ccleanerem i zaktualizowałem FF i znowu tak jest, nawet gdy pisze ten post. Masakra z tym nowym firefoxem!

Witam,
O problemie z firefoxem pisałem już w tym wątku:

Niestety, nadal to samo jest. Podczas pisania FF wiesza się i kursor znika, co też powoduje opóźnienie pisania tekstu. A ja nie będę co chwila deinstalował FF. Jak widać firefox stracił na dobrej funkcjonalności.

Link do Firefoksa z wydłużonym wsparciem (taka wersja stabilna)

No i po co nowy watek? Najprosciej zwalić na przeglądarke. Z tamtego wątku wyika że musisz mieć niezły syf w komputerze, jesli konkretne czyszczenie wszytstkich starych katalogów nic nie dało.

I instalacja pomoże? Nawet gdy klikam w button logowania , to od razu nie działa.

@anon58236417 nie mam syfu w kompie. Inne przeglądarki dobrze działają i nie ma problemu, tylko w nowszej wersji FF jest.

Nie mam pojęcia, nie śledziłem tamtego wątku, ale skoro piszesz, że na pewno winny jest FF57 to podaję ci rozwiązanie. Jeśli winne jest środowisko uruchomieniowe (OS), to ja fusów ani szklanej kuli nie wróżę.

1 polubienie

Albo nie potrafisz manualnie wyczyscić starych śmieci po Ff, i coś sie gryzie, albo masz zasyfionego windowsa , innej opcji nie ma.
Jesli kiedyś mialeś starsze wersje , to to bardzo prawdopodobne, U mnie po wyjściu ff 56 , gdzie działała wielowątkowość i stare dodatki zaczeły byc niekompatybilne, własnie jakieś dodatki powodowały bluescreeny.
Postawiłem czystego ff, zainstalowałem tylko kompatybilne dodatki,i wszystko hula.