Problem z FPS w grach

Cześć, chciałbym zasięgnąć porady dotyczącej ilości FPS w grach, wydaje mi się ze jak na zestaw który posiadam jest to po prostu mało.

H1Z1- Medium (40-120fps)

Cities Skylines-Najwyższe (23-40fps)

Hurtworld-Wysokie (40-59fps)

Battlefield 3-Ultra : nie miałem jak sprawdzić FPS ale są ścinki i dziwne mruganie na ziemi.

World of Tanks- HD/Wysokie też nie za dużo fps. 

 

Moja specyfikacja:

CPU: i5-6500

GPU: Asus GTX 1060 6GB

RAM:8GB 2400Mhz (single Channel) 

 

Temperatura GPU - 50-70*c 

Temperatura CPU - Nie skacze ponad 70*

 

Komputer był niedawno formatowany, wszystko zostało zainstalowane (sterowniki i inne) Jedynie nie zainstalowałem sterowników monitora ale to chyba niema znaczenia. Czy ktoś miał jakieś podobne przygody z podobną konfiguracją? Czy jest opcja sprawdzenia wydajności tego sprzętu w jakimś programie? Proszę o pomoc :slight_smile:

Przeczyść komputer Za pomocą Ccleaner potem sprawdź tam problemy z rejestrem i je napraw
Możesz mieć po prostu mało miejsca na dysku możesz także użyć programu RazerCortex by mieć więcej Fps
możesz także mieć w grach wyłączone tzw. Renderowanie Wielordzeniowe co jak na taki dobry procesor kradnie bardzo dużo fps możesz także w monitorze podjąć się włączenia wszystkich Hz w monitorze .
Jak zacząć z renderowaniem wielordzeniowym ? Po pierwsze musisz krok po kroku obejrzeć i zrobić co jest w tym poradniku https://www.youtube.com/watch?v=zcEW7jF1zkc oczywiście wybierasz tam najwyższą liczbę jaka jest bo to są rdzenie a im więcej tym lepiej jak będzie zapytanie czy chcesz zresetować komputer musisz dać uruchom ponownie by to weszło w życie oraz następnie włącz w grze renderowanie wielordzeniowe .
jeżeli oczywiście posiadasz dobry monitor musisz mi podać jaki posiadasz windows nie chodzi mi o np 10 home czy coś takiego chodzi o 7 10 xp itd.

Monitor … Zainstaluj serowniki

Mam win 7. Problem z miejscem na dysku, raczej nie mam wolnego sporo miejsca. Nie posiadam SSD i mam 8GB ramu w Single Channel ale podobno to FPS aż tak nie obniża. W H1Z1 fps na medium strasznie spadają, mogę grać max na 1000 renderingu. Co do czyszczenia kompa, też nie bo niedawno był formatowany i na bank wirusów czy innych ■■■■ów niema. Co do wielordzeniowego renderu i sterowników będę próbował. Jak ktoś coś to piszcie.

Ja mam zaznaczone 1 rdzen z 4. Jednak w HW Monitor czy innym MSI AFterBurner widzę 4rdzenie na max taktowaniu, więc to też nie to.

A jak z aktualizacjami ?? Pamiętaj, że W7 dużo lepiej chodzi jak ma wszystkie aktualizacje .

Aktualizowało się od zainstalowania ok +200 pozycji także chyba wszystko jest. Z resztą winupdate jest włączony. W sumie może przesadzam, ale koledze na procku 2x3,8 chodzi lepiej H1Z1 (6000 render na low) niż u mnie (1000 render low/medium) przy procku 4x3,2 z boostem 3,4. Więc coś tu jest nie tak.

Stery aktualne głównie grafika. Screen przy okazji z HDTune zakładka Health.

Wersja stera 21.21.13.7633. Mam jeszcze taką teorię że mam wog złe sterowniki bo są do karty graf O6G i 6G te gtx od asusa. Tylko nie wiem w szczerze jaką mam kartę i co oznaczają te oznaczenia.

Jaki system i ilu bitowy ale ster nie jest stary. Prosiłem i screena z HDTune.

Win 7 ultimate 64bit. Co ma na celu pokazac Ci ten ss. Pytam sie bo
chcialbym wiedziec.

21.02.2017 5:32 PM “mrFreeze” automat@dobreprogramy.pl napisał(a):

Chciałbym zobaczyć screena z HDTune czyli sprawdzić stan dysku twardego bardzo możliwe, że to jest powodem niskiego FPS w grach.

https://zapodaj.net/53f5da6d15f1e.png.html Na moje oko git, ale nie znam się dobrze na tym programie. W razie czego piszcie.

Jeśli tutaj jest wszystko git, to może jakiś benchmark wykonać? Tylko czy znajdę jakiś darmowy?

HD Tune 2.55 to prehistoryczny program. Pobierz HD Tune Pro 5,60 i dopiero zaprezentuj wyniki.

Proszę bardzo. https://zapodaj.net/6fea11ecb1099.png.html . Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co do tych fps?

Dodałem, masz jakieś jeszcze pomysły?

Dysk OK.

A jak jesteś połączony do sieci Lan, czy wifi? bo to może być problem sieci.

A jak w BF3 zachowuje się w kampanii, wcześniej uruchom Frapsa i sprawdź.

Komputer był niedawno formatowany

I dlaczego formatowałeś i czy wcześniej było OK?

Formatowany, złe określenie, stawienie systemu od nowa. Kupiłem nowego kompa i można powiedzieć że jest od nowości. System instalowałem sam. W BF3 na ultra widać jakieś czarne tekstury na ziemi, po zmniejszeniu ustawień wszystko ok. Najbardziej mnie niepokoi jednak H1Z1. 60FPS na medium na 1000renderingu. Coś jest nie tak. A z netem wszystko absolutnie w porządku.

A to i jak tu.

Sprawdź na innym sterowniku np: tym do karty na CD?

Może karta grafiki uszkodzona?