Problem z Geforce 8600 GT Palit Sonic+

Na karcie temperatura bez przemęczenia zazwyczaj wynosi poniżej 50 bądź 50 stopni(np. teraz jest 45 - ale właśnie włączyłem kompa), natomiast gdy poddać ją długotrwałemu stresowi może podnieść sie do około 59 stopni, jeszcze chyba mi sie nie zdarzyło żeby przekroczyła 60 stopni.

Chciałbym jakoś zmierzyć temperaturę na pamięciach, ale akurat ten model nie ma tam chyba czujników, a ja mam plombę (której sie nie spodziewałem, i która jest niesamowitym utrudnieniem) więc sam nic raczej nie zmierzę (poza tym ja to mam stracha przed takimi inicjatywami, jeszcze jakieś opory by się pozmieniały - nie znam się na tym).

Teraz pytanie odnośnie zmiennego napięcia podczas włączonych funkcji C1E oraz EIST. Czy normalne są te skoki i przetaktowania ? Gdy pierwszy raz odczytałem wykres SpeedFan’a odnośnie napięć to się nieźle przeraziłem, a Everest który wskazywał spore przetaktowania rdzenia to już mnie kompletnie dobił.

Powracam do punktu wyjścia…

Wszystko jednak zaczęło sie od tych przycinek w wiedźminie, i dziwnych czcionek w Richard Burns Rally, Gdyby w tej kwestii wszystko było ok, to pewnie nie zwróciłbym uwagi na te napięcia, bo bym ich po prostu nie sprawdzał (komputer pracuje według mnie bardzo ładnie -cichutko, szybciutko, tylko dysk czasem głośny jest).

Nie napisałem jeszcze jednej rzeczy jako że nie ma ona bezpośrednio związku z kompem, ale wy może związek jakiś zwęszycie… Otóż przy zmianie częstotliwości odświeżania z 60Hz do 70Hz, czasem faluje mi monitor (Monitor LCD Samsung SyncMaster 732n -17). Zjawisko to, to niezwykła rzadkość i najczęściej występuje w grach, choć zdarza się i w środowisku systemowym. To falowanie przypomina falowanie powietrza podczas upałów, gdy patrzy się gdzieś w dal. Gdy podłączam pod komp monitor crt zjawisko nie występuje nigdy, ale być może zupełnie inna architektura crt po prostu uniemożliwia to falowanie, a problem generowany jest np. przez kartę graficzną. Chciałem raz uchwycić falowanie na screenie, ale sie nie udało, więc uznałem że to wada nowego monitora, a nie karty, ale nie mogę wykluczyć tego w 100 procentach… Może wy coś powiecie.

Witam. Od kilku dni mam kompa z tą samą kartą, co Ty (palit 8600GT Sonic+). Nie mam na razie czasu na testowanie go, jednak zdążyłem już odpalić HL2 DM i Test Driver Unlimited. W pierwszym przypadku wszystko jest ok, nie widzę żadnych przycięć. W TDU niestety występują „szarpnięcia”. Dodam, że dniem znaczenia czy detale mam na max, czy na minimum. Grafika jest (cały czas) płynna jednak, co kilka, kilkanaście sekund płynność ta przerwana jest delikatnym (czasem mocniejszym) szarpnięciem. Wygląda to tak, jakby doczytywał HDDk. Pamiętam, że mój kumpel miał ten sam problem, jednak jego karta to Radeon!!

ps. jakim progsem zrobic gameplaya?? :slight_smile:

Temp. na karcie wporządku. Jak sprawdzić napięcie masz tu http://www.neotec.pl/page.php?id=11

U mnie też występują.

Umnie na LCD 19" LG, przy zmianie z 60 Hz na 70-75Hz obraz też się dziwnie zachowuje, czcionki są niewyraźne i czasami migocze obraz…gdzieś kiedyś wyczytałem że LCD lepiej pracują w 60Hz (inna technologia niż crt) :roll:

Jak komp na gwarancji to oddaj do serwisu i niech oni się martwią.

pozdr

No to jest nas trzech. Każdy ma tą samą kartę. Jakieś wady wynikające z procesu produkcji czy jak ?. Jak inaczej to wytłumaczyć.

Ściągnij program Fraps. Ja go miałem cały czas ale jakoś nawet nie wiedziałem że ma możliwość nagrywania gameplay’ów. Też muszę nagrać gameplay’a i gdzieś go uploadować tylko na razie nie szukałem darmowych serwerów. Zna ktoś może jakiś, który nie stwarza dodatkowo problemów z rejestracją ?

Nie sądzę żeby się zbytnio w serwisie martwili. Prawdopodobnie po złożeniu reklamacji i wysłaniu komputera, nie stwierdzili by usterki, bo komputer pracuje stabilnie. Dlatego chcę upewnić się czy to to problem natury sprzętowej, czy może jakiś kolidujących sterowników czy czegoś w tym rodzaju. No bo jeśli to problem sprzętu, to istnieje szansa że uznają towar za wadliwy :mrgreen:

Może spróbuje wgrać jakieś omegi do nvidii

Omegi do nvidii od paru lat są nierozwijane…

Aktualnie dobre modyfikowane do nvidii zwą się warcat o ile się nie mylę

O to ja też te warcat’y sprawdzę. Trzeba wszystkie możliwości przebadać.

Złączono Posta : 22.11.2007 (Czw) 23:16

Koledzy którzy mają problem z kartą graficzną taką jak moja, mam pytanie.

Czy chodzą wam głośno dyski ?

Bo ja to już nie wiem. Zainstalowałem znowu te starsze sterowniki 163.75 (wcześniej miałem wersje beta - najnowszą) i teraz o dziwo mniej jest przeskoków… ale jest ich tylko mniej. Występują dokładnie wtedy gdy słyszę jak dysk się odzywa. Wydaję wówczas dźwięk “bzyk” (bardzo króciutki) i w tym momencie jest delikatny przeskok. A słowo daję że wcześniej przeskoki występowały również wtedy gdy dysk nie wydawał żadnych odgłosów.

O… po chwili włączyłem funkcje Vsync (wcześniej zapomniałem o niej) i jest jak dawniej. Znaczy przeskoki są również wtedy gdy dysk sie nie odzywa, ale gdy sie odzywa przeskoki trwają dłużej. Cuda sie u mnie dzieją.

Aj chyba trzeba reklamować bo sobie sam rady z tym nie dam. Jakby tych plomb nie było… byłoby cudownie… sam bym wykrył co jest nie tak.

Witam

Ja również mam problem z tą kartą.Kompa mam 3-4 dni Jego parametry:

procesor: Intel Core2 Duo E6750 2,66 GHz

dysk: Sata 320

ram : 2x1 GB 800 CL5

grafika: GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI Sonic+.

System :XP sp2

Nie jestem w stanie napisac jaka płyta główna i jaki zasilacz bo jestem obecnie w pracy.

Problem który mam to sterowniki.Nawet po świeżej instalce systemu wywala mi sterowniki od karty graficznej:/ nieraz jest tak ze jest ok,a jak tylko zrobi się reset kompa to sterownikow juz nie ma.Tak samo sie nieraz dzieje po ich instalacji,poprostu nadal ich nie ma:/

Co więcej tak jak już było wspominane głośno chodzi mi dysk no i co do pamięci RAM są strasznie nagrzane i nie wiem czy to normalne.

Nie mialem okazji sprawdzac zadnej gry na tym sprzęcie poza CL 07/08 ale to gra która chodzila mi tez na starym sprzęcie.

Jeśli ktoś może znać przyczynę tego co opisałem tak teraz na szybko to proszę o pomoc.

Podam linka do pliku avi, w którym widać jak to raz podczas grania w Richard Burns Rally, przeskoki spowodowały że straciłem koncentracje i o mało nie wpadłem do lasu :shock: . Dodam jeszcze, że było to spowodowane chwilową wzmożoną pracą dysku, i na ogół taki problem w rbr nie występuje, poza bardzo rzadkimi przeskokami związanymi chyba właśnie z dyskiem (choć naprawdę ciężko to zlokalizować, bo czasem taki przeskok wystąpi jak dysku nie słychać).

http://www.speedyshare.com/806394238.html - link do pliku

Pytałem się znajomego o te Pality. W ogóle to powiedział tak. Wersja 8600 GT dla Palita jest nieudana. Są kłopoty z pamięcią, które powodują zawieszanie się różnych aplikacji oraz gier. Jest też wada podczas próby podłączenia jej do telewizora. Niekiedy a nawet bardzo często taka karta ulega trwałemu bądź poważnemu uszkodzeniu. Jest dużo reklamacji, jeśli chodzi o karty Palita. Tyle powiedział wiec piszę to tutaj.

Jeśli chodzi o mnie to kłopotów nie mam i każda gra jak do tej pory idzie bez problemów na najwyższych ustawieniach. TDU lata z prędkością 50-60 FPS na jednej 8600 GT Galaxy , oczywiście po OC.

eeec93da164d883dm.jpg

To akurat zostało naprawione w wersji Sonic+

Bo ja wiem :?

Poczytaj na purepc to nie tylko palitom (w tym sonic+) takie coś się robi, pali się także asus i gigabyte przy podłączeniu do tv

To powiedział, ale zaznaczył, że miał już 3 karty Sonic+, które się spaliły. Co do pamięci to ich nie poprawili. I przez to koledzy mają kłopoty w grach

No okej,ale ja jej do TV nie chcę podłączyć. Mi cały czas wywala bez powodu sterowniki:/ wie ktoś jaka może być przyczyna?

Ciechu aż tak jak u ciebie to mi nie tnie. Tnie ale w mniejszym stopniu.

Dziwne to jest bo ja grałem u kolegi na Palit GeForce 8600GT Sonic+ i takich kłopotów w TDU i NFS PS nie było, do TV tez kolega podpinał i mu jeszcze nie padła, widocznie trafiła mu się dobra sztuka.

attack89 jaka to dokładnie jest ta karta od galaxy co masz ??

Szczerze to wątpię żeby te przycinki były powodowane przez pamięć karty ponieważ ta karta ma taką samą wydajność jak inne na tym samych taktach według mnie problem siedzi w sterach :?

GeForce 8600 GT Galaxy 256MB HDTV & DVI OC 800/1800 Zalman.

Początkowo karta była podkręcona, do 850/1850 ale coś się zaczęło dziać z obrazem. Zeszło się na 800/1800 i wszystko gra

Hmm widzę że wszyscy sie rzucili teraz na tą kartę z batami. Rozumiem sam bym się dołączył, ale tak naprawdę wciąż nie wiem czy to jej wina, ze względu na fakt, że podczas tych przeskoków (na tym filmiku w Richard Burns Rally) hałasował strasznie dysk (który jest dość głośny). W związku z powyższym zaczynam mieć dziwne przypuszczenia że to właśnie dysk jest powodem, mimo iż czasem podczas tych przycinek nie słychać go wcale. Zastanawiam się też, czy powodem przeskoków nie jest kumulacja problemów generowanych przez dysk jak i przez tą kartę (to by była dopiero heca).

Wiem, że powyższy stan rzeczy wydaję się być rzeczą nieprawdopodobnie nieprawdopodobną… jest to wręcz rzecz nie możliwa żeby dwa wadliwe urządzenia generowały ten sam problem. Jednak faktem jest że Richard Burns Rally nie tnie się systematycznie, tylko dopiero wtedy jak dysk zachrobocze. Natomiast Wiedźmin tnie się również wtedy gdy słyszę tylko ciszę(tzn. Jeśli dysk nie chrobocze, mój komputer jest bardzo cichy).

Zastanawiam się więc dalej nad odpowiednim sformułowaniem problemu na cele reklamacji.

czy ktoś mówił o defragmentacji dysku, jeśli nie wyeliminuje problemu to na pewno trochę zmniejszy obciążenie dysku.