Problem z Geforce 8600 GT Palit Sonic+

Jakie masz ustawione Aperature size w biosie? Jak 128 to spróbuj 256.

A i próbowałeś zostawić tylko 2gb ramu i przetestować te ścinające gry?

No i jeszcze jedna rzecz, zapewne ktoś już ją zaproponował - defragmentacja dysku twardego.

Możle lepiej zrezygnuj z podłączania TV, jeszcze sięspali i będziesz miał.

A ten problem dotyczy samego układu czyli 8600gt, a nie konkretnych kart graficznych na nim opartych.

Proszę nie mów że za dużo ramu może być tu problemem. Mam zaplombowaną obudowę więc nic w tej kwestii nie poradzę.

Owszem nie próbowałem tego… ale mam zupełnie świeży system, dopiero co tego kompa kupiłem.

Kurde też się zastanawiałem nad tą opcją, ale za chiny ludowe nie mogę znaleźć jej w moim biosie. Szukałem opcji Maximum Payload Size - bo to chyba to samo.

Ja przeinstalowałem sterownik i już u mnie wszystko gra :smiley:

A jaki zainstalowałeś ?

Ja to w ogóle chyba jeszcze raz formata strzele, bo poprzednio po formatowaniu miałem tylko jedną partycję, i podzieliłem ją za pomocą Partition Magic’a.

163.75

no ja dziś zainstalowałem sterowniki 169.09 beta i jak narazie jest ok.Tylko nie mam żadnej nowej gry żeby sprawdzic jak karta się sprawdzi.Sterowników też póki co nie wyrzuca,oby już tak zostało

Pozdro

Bardziej myślałem nad czymś w rodzaju niewystarczającego zasilania ramu (4 moduły ram’u to nie 2, płyty główne dla zwykłych użytkowników miewały problem z sekcją zasilania ramu), ewentualnie jakiś dziwny problem z zarządzaniem ramem. Tak czy siak mielenie dyskiem twardym z dużym prawdopodobieństwem może powodować właśnie to miejsce na tekstury w ramie systemowym (nie ma w ramie karty graficznej miejsca, nie ma przydzielonej do tego części ramu systemowego, to bach daje do swapa i komp staje w miejscu - to byłoby nawet logiczne).

Wie ktoś może jaki jest odpowiednik funkcji AGP Aperture Size dla technologii PCI-E ?

Mam wrażenie, że u mnie powodem problemu może być właśnie to.

Przy grach mało wymagających przeskoki nie występują, ale np w teście 3dmark 05, te przeskoki można zauważyć, to samo w wiedźminie - tyle że tu są bardziej intensywne.

Aperture size determinuje chyba szerokość danych dla karty jaka ma być przekazana na raz, jeśli rozmiar tego bufora transportowego (Aperture size) jest za mały, to wtedy istnieje konieczność podziału i układ nie nadąża (Chyba o to chodzi).

Jeśli istnieje funkcja analogiczna dla technologii PCI-E to z chęcią bym poeksperymentował (zwiększył rozmiar tego bufora).

Moj bios to: Phonix - AwardBIOS v6.00PG wersja 11. Jak dotąd nie znalazłem funkcji która jakoś kojarzyła by mi sie z Aperture Size, czy Maximum Payload Size.

Funkcje które dotyczą PCI Express:

PEG Force X1 - zmusza slot x16 do działania w trybie x1

Init Display First

i PCIe Root Port Function a w tym:

PCI Express Slot 1 - Auto

PCI Express Slot 2 - Auto

PCIe Compilancy Mode - v1.0a

I tyle co do PCI-E znalazłem.

Złączono Posta : 24.11.2007 (Sob) 17:11

O… a teraz to już mało ze stołka nie spadłem tak się zdziwiłem.

3DMark 2003 Score - aż 7665 :o :o :o :o :o :o :o :o

a pozostałe nowsze zupełnie normalnie

3DMark 2005 - 10914

3DMark 2006 - 5460

Złączono Posta : 24.11.2007 (Sob) 17:18

Dodam… że podczas testu 3dmarka 03 nie ma nawet najmniejszego przeskoku.

To rozmiar rezerwowany w ramie systemowym na tekstury, dla karty graficznej i nie ma takiej możliwości aby nie było tego pod pcie, poprostu może się innaczej nazywać, jakoś jak konfigurowałem bios’y na płytach z pcie nie zwracałem na to uwagi, czyli albo nie widziałem takiej opcji, albo była jakoś intuicyjnie rozszyfrowywalna.

Złączono Posta : 24.11.2007 (Sob) 18:00

Ale aż takiego wpływu na wydajność to ustawienie nie ma, tak jak by wynikało z twojej obserwacji w 3dmark03

A czy mógłby ktokolwiek jakkolwiek ustosunkować się do tego wyniku w 3dmarku 03 ? Dlaczego jest on tak niski podczas gdy wyniki testów najnowszych benchmarków są zupełnie zadowalające, a nawet moim zdaniem bardzo dobre.

Dla mnie w tej chwili to jest czarna magia. Nie wyobrażam sobie co może być nie tak z moją konfiguracją.

Specjalnie kupiłem dobrą i całkiem drogą płytę główną Abit IP35, żeby właśnie problemy z zasilaniem ramu nie wystąpiły - bo owszem doszły mnie słuchy że niektóre płyty mają takowe problemy. Poza tym czytałem wiele dobrych opinii posiadaczy Abita IP35 i 4GB ramu. Oczywiście nie wykluczam możliwości, że akurat mój egzemplarz ma owe problemy o których wspominałeś.

Złączono Posta : 28.11.2007 (Sro) 16:01

Oddałem zestaw do naprawy, proszę uznać temat za zamknięty.

Ciechu, uporałeś sie już z tymi szarpnięciami na tym Sonic+? Ja niestety nie dałem rady, więc dozbierałem “troszke” grosza i kupiłem nową karte -8800gt 512MB ZOTAC AMP! Pierwszym testem był mój ulubiony TDU. Zaraz zmieniłem rozdziałkę z 1024x768 na 1280x1024 właczyłem HDR i detale na max …no i niestety. Mimo tego, że grafika zdecydowanie przyśpieszyła.szarpnięcia znane ze sanic`a pozostały :frowning: Myślałem że procek jest u mnie najsłabszym ogniwem i to on zwalnia, jednak Crysis działa u mnie dobrze na 1280x1024 w High!! wiec świadczy to że komp jest mocny.

Mój wyniki w 3DMark03: 34388

ja swojego juz oddałem… wiatrak padł… teraz mam 8600 asusa 512 mega i narazie jest ok… palit sucks ehehhe