Problem z głośnikami windows 10

Cześć, przesiadłem się na nowy pc z windows 10 i mam problem podłączyłem głośniki do płyty głównej jest to dość stary zestaw 5.1 creative inspire t6060 problem polega na tym ze gdy odpalę jakaś muzykę to pokazuje mi w mikserze ze jakiś dźwięk leci ale nic nie słychać żadnych dźwięków systemowych nic. Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo i nic się nie zmieniło, jak podłączę słuchawki to działają. Jakieś pomysły ? nie chce kupować nowych bo te naprawdę dobrze grają.

Upewnij się, że nie są wyciszone pokrętłem.

nie są, teraz zrobiłem tak ze działaja tylko 2 i nie mogę zmienić np. na 5.1 tak jakby ich nie wykrywalo

Hej,

  • A co to za płyta główna w komputerze?
  • Jaka wersja sterowników do karty dźwiękowej?
  • Najnowsza kompilacja systemu Windows 10?

Pozdrawiam,
Dimatheus

b450 gaming plus, tak sterowniki i system sa w najnowszej wersji pobrane ze strony producenta plyty

Jakimi przewodami podłączone są głośniki? I iloma…

Sa 3 przewody pomarańczowy to subwoofer, zielony to front i czarny to rear.

Jak słuchawki działają to znaczy ze masz ustawione zamiast głośniki słuchawki jako domyślne grzeb w ustawieniach

Pierwszy raz na win 10 jestem zrobiłem tak ze 2 głośniki działają a reszta nie do tego nie mogę zmienić ustawień na 5.1 nie wiem hmmm

A podłączyłeś je do płyty głównej tak? Kolory?!
Adnotacja%202019-12-06%20201013

A kliknij tu:

image

Potem tu:

image

A następnie wybierz odpowiednie ustawienie (w moim przypadku akurat Głośniki (Realtek® Audio)

image

Ten “problem” pojawia się gdy instalujesz Windowsa bez podłączonych głośników i domyślnie dzwięk puszczane jest przez HDMI/DP. Nie pytaj mnie dlaczego tak to działa, bo ten problem miałem wczoraj w pracy i zaraz po instalacji Windowsa u siebie, choć w drugim przypadku niby głośniki były podłączone.

1 polubienie

podłączone tak jak na obrazku, kurde to co trzeba chyba przeinstalować system z podpiętymi głośnikami jak nic nie wymyśle.

Przecież napisałem wyżej ze zainstalowałem, w tej aplikacji co podałeś jak zmieniam na przestrzenny to i tak nic to nie daje. A wiec pozostaje mi ten format ale to jutro jak to nic nie da to będę pisał dalej może ktoś cos wymyśli :stuck_out_tongue:

Co ci LORDEK zalecił?

Czy naprawdę nawet w 2019 roku format musi być remedium na każdą pierdołę? Sprawdziłeś chociaż to o czym pisałem czy olałeś?

Przecież że olał, format łatwiejszy a gówno zmieni.

A ty co jesteś jakimś jasnowidzem ze wiesz co robie ? :slight_smile: próbowałem wielu rzeczy reinstal sterowników na czysto usuwanie ich z rejestru itp. mam ustawione tak jak na powyższych zdj i działają mi 2 głośniki na początku jak live update pobral mi aktualizacje to jeszcze miałem jakiś program w którym niby dalo się ustawić te 5.1 ale nie chciało wskoczyć a teraz go nie ma poza tym mam świeży system, wiec reinstal dla mnie to 5 minut

Rób jak uważasz zatem i nie pytaj skoro wiesz lepiej.

Jak nie wnosisz nic ciekawego do tematu to daruj sobie komentarze.

Po zainstalowaniu sterowników realteka ze strony producenta, po włożeniu każdego wtyku do gniazda powinien pojawiać się monit z pytaniem jaki wtyk włączyłeś i tam wybierasz, że jest to subwoofer, głośnik lewy etc.
Jeśli nie miałeś takiego pytania, to albo nie ten sterownik, albo spróbuj najpierw wywołać panel sterowania realteka, a dopiero później podłączać głośniki.

1 polubienie