Problem z grafiką podczas grania

Otóż kiedyś miałem problem z grafiką podczas grania w gry serii PES (na nowym systemie z WIN7, komputer nowy), wymagająca FIFA 11 śmigała, ale problem został rozwiązany w tym oto temacie: zaklocenia-grach-serii-pes-t451435.html

Od tamtego czasu grałem zarówno w FIFE 11, jak i PESA 11 i 10 bez żadnych kłopotów, ostatni raz na dzień przed moim wyjazdem. Po około dwóch tygodniach wróciłem, kilka dni korzystałem krótko zaledwie z internetu i dopiero po kilku dniach włączyłem grę. Otóż w grze FIFA (dotychczas żadnych problemów) wyst. lekkie zakłócenia, ale dograłem jeden mecz. Podczas kolejnego włączenia już gorzej zakłócało (szczególnie na powtórkach) i w pewnym momencie się ekran podzielił na pół, również w systemie i zrobiłem restart. Włączyłem i to samo, z tym, że ekran zrobił się w jednym kolorze (a grę w głośnikach było słychać), zrobiłem restart i sprawdziłem, czy PES również ma takie coś. I tam już przy rozpoczęciu meczu również ekran zrobił się w jednym kolorze i restart.

Jak więc widać jest ostro nie tak, ale nie mam pojęcia, co może być przyczyną. Jak widać w poprzednim temacie stery były przeinstalowywane i wszystko wróciło do normy. Dodatkowo od chwili ostatniego normalnego grania nic nie robiłem poważnego na komputerze, a problemy duże się pojawiły, sam nie wiem od czego. Jakieś porady?

Karta graficzna się przegrzewa lub jest uszkodzona

Niestety nie mam innej karty.

Ale mogę zrobić ten screen tempetatur jak normalnie siedze na internecie, czy zrobić wtedy, jak będę grał?

Jaki masz zasilacz? Jaką masz kartę?

Jak możesz, to zmierz napięcia w zasiliaczu. Jak nie masz miernika, to podaj te z BIOSu. Sprawdź też podczas grania jak bardzo napięcia się odchylają (np. w Everest).

Tu info m.in. o zasilaczu i karcie. A screen mogę zrobić podczas siedzenia na necie, bo jak są problemy to nie mogę przecież zrobić, bo mi ekran gaśnie i ani screena nie zrobię, ani nic nie zobaczę. JAKIEŚ POMYSŁY?

Parametry kompa:

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

450 zł

Płyta główna:

Asus M4A88T-V EVO/USB3 /AMD 880G/

339 zł

Pamięć RAM:

Crucial 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

149 zł

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

190 zł

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

699 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

179 zł

Zasilacz:

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

239 zł