Problem Z hackerem ...!

:arrow: Faral to co napisałeś to też prawda, ale… Tylko jeśli oni posówają się do granic ludzkiej moralności to czy my też musimy ?? chyba nie … a to właśnie tak wygląda. Nie obowiązuje nas kodeks Hammurabi’ego, nie musimy na oszczerstwo odpowiadać oszczerstwem … bo do czego to prowadzi… chyba nie do pokojowego rozwiązania konfliktu…

:arrow: Natomiast to “chyba” w Ewangelii pisało

Nieprawdaż ??

Złączono Posta : 10.02.2006 (Pią) 12:56

Dokładnie…Każdy ma swoją “prawdę” której się trzyma …

O to nie musisz się obawiać, jednak są granice dobrego smaku i jeżeli zostaną one przekroczone, będę interweniował i to brutalnie :!:

Dziennikarze postąpili źle: ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Gadanie o wolności słowa w tym przypadku nie jest żadnym wytłumaczeniem. A dlaczego muzułmanie postępują tak a nie inaczej (palenie ambasad itd.)? W krajach muzułmańskich religia jest ponad wszystkim innym. Na Koranie opiera się prawo karne, zwyczaje itd. Zwykły europejczyk nigdy tego nie zrozumie. To jest po prostu inna kultura.

W “ustach” moderatora zabrzmiało to groźnie, nie powiem… :wink:

Istotna różnica - sądy a samosądy i zachowania takie jak obserwujemy w dziennikach ostatnio.

No właśnie. MY musimy. ONI już niekoniecznie.

Odczuwam ostatnio że próbują je nam narzucać.

Generalnie - szanuję to że masz inne zdanie na temat pulikacji tych rysunków. Ale ja uważam, że nie zrobiliśmy (my europejczycy) nic, co usprawiedliwiałoby to co się dzieje w krajach islamskich obecnie. A dzieje się na skalę tak masową, że ciężko mówić o jakichś ekstremistach bo wyjdzie na to że tam pół społeczeństwa to ekstremiści. Nie dostrzegam żadnych prób zrozumienia nas przez islam. Powinniśmy “ustąpić głupszemu” Robimy to stale i co? Głupszy nie mądrzeje tylko ma coraz to nowsze roszczenia.

Nie napisałem tu nic co byłoby oszczerstwem. A gdybyśmy stosowali kodeks Hammurabiego to jak już pisałem powinniśmy puścić z dymem wszystkie nieliczne polskie meczety plus parę ambasad. Nie robimy tego więc daruj…

Qua - i wszystko ok, tylko jeśli ktoś nie akceptuje mojej kultury, grozi mi za nią śmiercią, niech się nie dziwi że mam dla niego mało tolerancji.

Może tego nie wiesz, ale muzułmanie są bardziej tolerancyjni od chrześcijan…

Oni (muzułmanie) nie mieli czegoś takiego jak inkwizycja.

Mają teraz - bo mają kilka stuleci opuźnienia cywilizacyjnego, to dlatego.

w tym miejscu się nie zgodzę … można wykonać to w sposób dużo bardziej wyrafinowany (co właśnie widzimy po włączeniu dowolnych wiadomości w TV)

:arrow: Co daje umieszczenie tego typu rysunków w prasie ? Ani to ładne ani zabawne … może dla zwykłego chrześcijanina typu Kowalski ma to znaczenie zerowe ale dla fanatycznego muzułamanina … no właśnie… skutki widzimy w TV…

Chciał byś mieć takie opóźnienie jak ma każdy szejk w swojej chacie 8)

:mrgreen: :mrgreen: ja chcę ja chcę :stuck_out_tongue:

Co sugerujesz? Że to co obserwujemy w tv to jakieś fotomontarze i prowokacje mediów? A nawet jeśli - to co jest gorsze: taka manipulacja czy spalenie komuś jego majątku a jak się uda to najlepiej i jego samego? Dla mnie adekwatną odpowiedzią na obraźliwe rysunki są obraźliwe rysunki - Jesusa, papieża, króla Danii, nie wiem kogo. Ale nie podpalenia i groźby powtórki z 11 września.

“Islam” znaczy, zdaje się “pokój”. Nie mam szacunku dla nilogo kto wybiera sobie ze swojej własnej religii te fragmenty które akurat usprawiedliwiają jego aktualne czyny pomijając całą niewygodną resztę. I obojetne czy ten ktoś pomija sobie wersety Koranu czy Nowego Testamentu.

fiesta - to fakt :smiley: Ale miałem na mysli opuźnienie bardziej kulturowe niż technologiczne. Karabiny oni też mają niezłe a może i palą te ambasady miotaczmi ognia a nie pochodniami co nie zmienia faktu że palą…

tylko to do tego prowadzi…co to da że zostaną opublikowane takie rysunki Mahometa ?? Może mi to wyjaśnisz Faral bo ja nie widzę żadnego normalnego uzasadnienia …

To jest właśnie jedna z różnic w pojmowaniu przewinienia i kary wynikająca z różnic kulturowych. Nie wolno oceniać całości poprzez działania jednoste. To tak, jakbym powiedział, że na forum są sami piraci na podstawie kilku postów niektórych userów

A daj mi przykład, że tak nie jest. Mylisz przyczynę ze skutkiem. Kto zamieścił satyry i wszczął zamieszki ??

Każą Ci chodzić do meczetu i na siłę nawrócić na wiarę, nie spożywać alkoholu ?? Nie. Próbują nam powiedzieć - Przestańcie, tak nie wolno (pomijam oczywiście formę tych próśb, żądań)

Zrobiliśmy - Francja --> Algieria, Anglia --> Indochiny, Włochy --> Etiopia etc.

I to jest jedna z przyczyn nietoleracji i błędnego koła - znasz osobiście wyznawcę islamu, czy innej religii ?? Czy wiesz, co oni myślą na ten temat ?? Zapewnie nie - wyciągasz wnioski na podstawie dostarczanych informacji. Ja miałem przyjemność dyskutowania z przedstawicielami innych religi i światopoglądów, więc mówię Ci, że się mylisz.

Bez obrazy, ale to zdanie dobitnie świadczy o braku edukacji czy próba dopuszczenia faktów. Nie wiem ile masz lat, ale o pewnych rzeczach uczą w szkole. Prawda jest taka, że my “sraliśmy” na ulicę, a Oni byli twórcami kultury, z której wszyscy czerpią garściami. Odkrycia geograficzne, zapis myśli matematycznej zrozumiałymi symbolami, odkrycia astronomiczne. To co inne kultury znały już dawno - Chiny --> okulary, proch, makaron, papier my odkrywaliśmy na nowo - można powiedzieć, że zgapialiśmy od innych. Kopernik nie odkrył, że ziema krąży wokół słońca, to nie my stwierdziliśmy, że ziemia jest okrągła, Ameryka była odkryta na długo od Kolumbem - i tak można w nieskończoność. To dawno było zrobione/odkryte/opisane. To nasz nietolerancja była przyczyną tego, że gdy inni byli kimś, my biegaliśmy po lasach.

Co do inkwizycji

http://pl.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja

więc porównywanie tego co obecnie się dzieje jest kompletnym nieporozumieniem. W przybliżeniu inkwizycji (zadań) odpowiadają mułłowie

Przecież to jest niedożeczne ,że ktoś narysował karykaturę Mahometa.

Co by chrześcijanie zrobili ,jakby zobaczyli karykaturę Boga ,Jezusa czy też Śp. Jana Pawła II ? :?

Mahomet to ich bóg i muszą o niego walczyć.

Na stronie głownej IDG.pl zauważyłem ankietę na temat:

“Kogo karykatura obraziłaby Cię najbardziej ?”

Był tam wymieniony Jan Paweł II ,Jezus i inni.

Niczego nie zaznaczyłem ,bo chyba wszystko by było dla mnie obraźliwe w inny sposób.

Takie postepownie ludzi (rysowanie karykatur kogoś świętego dla innych) prowadzi do “kłótni” ,a w ich konsekwencji do wojen domowych i zamachów.

I stąd ten hacker ,który poprostu grozi za te posunięcie wobec jego boga.

To była prowokacja islamskich radykałów przeprowadzona celem wywołania wojny którą oni by wygrali i wprowadzili islam na całym świecie :lol: :lol: :lol:

A tak na serio - nie wiem. Przypuszczam że Duńczycy chcieli po prostu pokazać że jak tylko zechcą, to mogą. Może chcieli zaprotestować przeciw jakimś publikacjom (lub zakazowi publikacji czegoś) w jakimś muzułmańskim kraju. Nie znam genezy problemu. Jakiś powód mieli. Późniejsze przedruki to już tylko gesty solidarności: “nie będzie Arab pluł nam w twarz i dzieci nam arabił”.

Natomiast przeraziła i przeraża mnie reakcja na tę publikację.

Za chwilę przekroczysz tą cienką granicę :evil:

teraz sam przesadzasz … a potem się dziwisz że się Bliski Wschód buntuje przeciw takim zachowaniom.

ups nie tu napisalem przepraszam ale nie moge skasowac postu

Mahomet to prorok, druga postać po Bogu.

Gdyby była karykatura Jana Pawła II to wkórzeni byliby głównie polacy, inni zresztą też. A co do karykatur Boga, czy Jezusa… Jeśli chodzi o religię to myśle, że wśród europejczyków, głównie z krajów wysoko rozwiętych nie gra tak wielkiej roli (nie generalizuje, ale w krajach wysoko rozwiniętych religia nie odgrywa tak olbrzymiej roli). Wiadomo, że znalazłyby się osoby obrażone, ale porównywanie kultury chrześcijańskiej z kulturą islamu jest nie na miejscu. To są po prostu dwa różne światy.

Wiem, co to inkwizycja. Napisałeś, że “Musimy nauczyć się szanować różnice kulturowe i religijne.” Zgadzam się. Faral z kolei napisał “No właśnie. MY musimy. ONI już niekoniecznie”. Poprzez wątek o inkwizycji chciałem powiedzieć, że to właśnie muzułmanie byli i są bardziej tolerancyjni. Oni nie mieli takiej instytucji jak inkwizycja, nie szykanowali ludzi z powodu wyznania, nie posyłali na stos nie mogąc ich “przkabacić” na chrześcijaństwo.

Qua nie kierowałem tych słów do Ciebie - jak tak wyszło, to sorki :slight_smile:

Akurat zgadzam się z Twoim podejściem do tematu :slight_smile:

Takie ściemy to możesz walić swoim kolegom. Dobrze widziałem co tam było napisane i Twoje szczęście polega na tym że w porę to skasowałeś :twisted: