Problem z high definition audio na płycie ASUSa

Witam

Mam dziwny problem z high definition audio realteka.

Posiadam płytę główną asus P5VD2-VM SE oraz XP sp2.

Czytałem sporo postów na temat tego problemu, postępowałem według nich ale dalej nic nie chce działać. Nie mogę w ogóle zainstalować Microsoft UAA. Łatka kb888111 normalnie się instaluje ale w menadżerze urządzeń nie ma Microsoft UAA. Cóż może być przyczyną proszę o pomoc.

Dodam, że po dwóch formatach nic się nie zmienia.

Miałem tę płytę i tenże sam problem. W menedżerze dałem wyszukiwanie sterownika i tyle u mnie poszło bez problemu. A czy dźwięk jest? Jeśli jest dźwięk to wyłącz to urządzenie chyba, że chcesz się bawić. A w BIOSie zmieniłeś z HD na AC’97? Spróbuj i tego.

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

viewtopic.php?f=7&t=230985

właśnie nie ma dźwięku - nie znajduje w ogóle sterowników :/, a co da zmiana z HD na AC?

problem w tym ,że po zainstalowaniu łatki nie ma tego Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio :confused: nie wiem co może być przyczyną

A przeczytałeś temat, który podał JNJN?

tak i tak jak mówię robię wszystko i dalej nie działa… nie mam nawet Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio czyli zatrzymuję się praktycznie na samym początku…

Do płyty głównej masz sterowniki, często są osobne dla XP i Visty - dobrych używasz ?.

Wgraj stery do płyty głównej z tej płyty CD i restart i resztę co Ci potrzeba, masz tam na CD i stery do audio, masz podaną instrukcję wyżej - rób jak w instrukcji.

Zdarza się że pomimo instrukcji instalacji stery są przystosowane do Visty i jest problem z XP - wtedy trzeba odinstalować dokładnie te co masz, pobrać ze strony producenta płyty (a są) najstarsze stery do XP 32 bitowego i robić jak w instrukcji i musi grać.

eh robię na wszelakie sposoby i nic :frowning: nie chce mi wgrać tych Microsoft UAA nie wiem czemu :confused:

Spróbuj tak:

  • Pamiętaj ta poprawka występuje w dwóch wersjach do SP1 i SP2 - używasz do SP2.

Dodaj usuń programy i usuniesz wszystkie poprawki które instalowałeś - restart kompa.

Pobierasz ster:

http://support.asus.com/download/downlo … D2-VM%20SE

Wejdziesz do audio i pobierzesz najstarszy ster do XP

Rozpakujesz do katalogu na partycji systemowej i startujesz z AsusSetup.exe jak dalej problem czytasz plik txt ze steru.

Jak dalej problem - usuwasz wszystko co ster, robisz reset biosu dowolna metoda i ustaw ponownie tylko co trzeba i zapisz Save.

Wgrywasz poprawkę do SP2, reset kompa i zabawa zgodnie z instrukcją podaną.

zrobiłem tak z sterownikiem ze strony asusa i wyskakuje błąd podczas instalacji :confused: Microsoft Bus Driver should be loaded in your system before installing Realtek HD Audio Driver. Spróbuje teraz zresetować bios.

To samo :frowning:

a ten sterownik kb835221 jest w wersji do sp1 i sp2? bo tak czytam na stronie microsoftu to tylko do sp1… czyżby nie był potrzebny przy sp2?

Czytaj ? pisze, masz zainstalować przy SP2 poprawkę do SP2 i musi działać - takich tematów na Forum jest mnóstwo - czytaj i rób.

Nie wiem czy ta odpowiedź padła ale ja ten problem rozwiazałem tak że:

Ściągnołem Porawke windowsową do tej karty (nie pamietam dokładnie nazwy wiem ze windowsowa i dużo 1 było)

Rozpakowywuje Instalke WinRarem

wchodze do Panel Sterowania… Menadżer urządzeń… wskazuje na Karte muzyczna zainstaluj sterowniki i wskazuje na tą Rozpakowaną instalke poprawki

Potem chyba restart kompa i instaluje normlanie z płytki sterowniki do Realtek.

Wiem ze tak napisane po łebkach ale może ktoś zrozumie i mu pomoże :mod:

eh nic kompletnie nie pomaga … :confused:

mam również zintegrowaną kartę graficzną s3 na płycie, może być coś z przerwaniami? jak to sprawdzić?

Dokładniej Napisane To co ja po łebkach opisałem…

Z podobnego Tematu, MI Pomogło:)

Sprawdź w biosie czy Ty w ogóle masz włączone opcje karty muzycznej i zapisz bios Save.

Pomoc instrukcja do płyty głównej.

Instalujesz sterowniki dla karty dżwiękowej Realtek , a masz Azalia .

[High Definition Audio

Enjoy six-end sound system on your PC! The onboard 6-channel HD audio (High Definition Audio, previously codenamed Azalia) CODEC enables high-quality 192KHz/24-bit audio output, multi-streaming feature.]

http://www.asus.com/products.aspx?model … 3=369&l4=0

Odinstaluj sterowniki jakie instalowałeś i zainstaluj sterowniki Azalii .

o kurde to czemu dali sterowniki realteka na płycie :shock: - w biosie na pewno jest włączona. Pokombinuje dzięki

Weź sobie kogoś do pomocy co w tym kuma, bo widzę że Ty nie masz o tym pojęcia lub serwis.