Problem z instalacją oprogramowania windows 7 64 bit

Z niewiadomych przyczyn nie mogę na laptopie zainstalować systemu Windows 7 64 bit z płyty z której go wcześniej instalowałam 2 razy. System 32 bitowy instaluje bez problemu. Prubowałam niemal wszystkiego i nic.

POMOCY

Instalacja się nie rozpoczyna, czy zatrzymuje w pewnym miejscu ?

Nie rozpoczyna się

liwar13 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

W BIOS-ie oczywiście boot CD/DVD, płyta nie jest uszkodzona.

w BIOS-ie mam wszystko poustawiane jak należy, a płyta jest sprawna, sprawdzałam u koleżanki

Witam :slight_smile:

możesz sprawdzić jeszcze taką obcje

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

tego sposobu także już prubowałam, i nic nie dał

na pewno instalujesz w ten sposób

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainst … ,1050.html

czy wyskakuje jakiś błąd?

właśnie o to chodz, że nic się nie dzieje. jak instaluje system 32 bitowy wszystko przebiega idealnie, a jak 64 bitowy, to komputer podczas włanczania nawet nie znajduje płyty.

jaki to laptop?

może tu tkwi problem

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1966,W … 64bit.aspx

niemożliwe, żeby w laptopie tkwił problem, ponieważ nawet płyta ze sterownikami działa tylko z windowsem 7 64 bit, a pozatym wcześniej instalowałam bez problemu.

czyli jak wkładasz płytke do napędu i uruchamiasz laptopa to nie wyświetla komunikatu, w stylu, że naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z płyty

nie

Może problem leży gdzie indziej? Jeśli to płytka DVD+/-R, to może przeczyść laser czytnika lub zrób nową kopię tej płytki i z niej spróbuj instalować - bo może Twój napęd w laptopie po prostu przestał poprawnie rozpoznawać tę płytkę.

napewno masz ustawione w biosie uruchamianie z dvd

http://pl.wikipedia.org/wiki/BIOS

ewentualnie tak jak pisze kolega nagraj tę płytke na swoją i sprawdż wtedy czy odpala

Czy masz zainstalowany jakiś system na tym komputerze? Jeżeli tak to uruchom go normalnie, włóż płytę do napędu i zobacz czy płyta jest odczytywana. Spróbuj nagrać płytę na nowo, o ile posiadasz obraz ISO systemu (ważne, żeby nie rozpakowywać obrazu). Windows 7 posiada mechanizm nagrywania obrazów: Jak Nagrać Obraz Płyty CD/DVD w Windows 7. Jeżeli nie używamy Windows 7 albo chcemy skorzystać z innych programów, to do wyboru: Nagrywanie płyt CD/DVD/BD.

na laptopie mam obecnie zainstalowany system win7 32 bit, i jako że jest to jedyny komputer w domu to z niego korzystam. Prubowałam nagrać obraz iso systemu na płyte i znowu z niewiadomych przyczyn nie chce tego zrobić, więc nagrałam go u koleżanki, ale komputer wciąż przy strcie nic nie pokazuje. :frowning:

*przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisałam.

Nie udało Ci się nagrać płytki na laptopie? Bardzo możliwe, że masz uszkodzony napęd (może przeczyszczenie lasera pomoże?). Spróbuj sobie zrobić instalacyjnego pendrive’a (to łatwe).

prubowałam już z pendrive’a i nic :frowning: