Problem z instalacją spolszczenia w Win 7 Professional x64

(przybylski) #1

Witam nie mogę zainstalować spolszczenia w Win 7 Professional x64.System dopiero co zainstalowany.

Problem polega na tym ,że ani w windows update ,ani przez plik cab (pobrany z MSDNAA) , nie mogę spolszczyć windowsa.

Zakładka Keyboards and Languages (Klawiatury i języki) --> Install/Uninstall Languages (Zainstaluj/odinstaluj języki)

Jak widać na sceenie nie mam takiej opcji do wyboru:

capturedlp.th.jpg

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć !

Pytanie brzmi co mam w tym wypadku zrobić ?

Windows posiadam prosto z MSDN AA.

(Luknet83) #2

Jeśli dobrze widzę na porównaniu wersji W7 to tylko w wersji Ultimate można doinstalowywać języki.

(przybylski) #3

To mnie zaskoczyłeś , hmm w takim razie po co dali w MSDN AA - Windows 7 Language Pack (x64) i (x86) - DVD (Multilanguage) tego już się nie dowiem ,bo przecież nie ma tam do pobrania wersji Ultimate.Znam Angielski i sobie poradzę .Dziękuje za odpowiedz.

(Gorgoroth) #4

Po to dali paczki z językami, żeby np. Polacy mogli sobie "spolścić" pirackiego RTMa Win 7 Ultimate :stuck_out_tongue:

(Oparek3) #5

w wersji pro 32buit jest tak samo

(system) #6

w msdnaa dali pliki językowe, żeby można było sobie RC ULTIMATE spolszczyć... jak chcesz koniecznie polską wersję, to czekaj do września

(Gorgoroth) #7

A co będzie we wrześniu?

(Oparek3) #8

to znalazłem w pomocy po zainstalowaniu 7ki Pro ang

zrobili nas w jajo:P a na msdnie jest napisane ze sa 2 oddzielne packi dla RC i RTM wiec po co to dali...

(przybylski) #9

Jednak nie zrobili nas w jajo xD udało mi się spolszczyć Windows 7 Professional x64 z pomocą jednego forumowicza dp i wygooglowałem zmiane języka po doinstalowaniu LP.

Wpisujesz w cmd przez admina:

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(ścieżka do lp)

Po tej czynności wpisujesz w cmd:

bcdedit /set {current} locale pl-PL

bcdboot %WinDir% /l pl-PL

potem wszedłem w regedit:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\

i usunąłem en-US

restart i cały system mam po polsku :slight_smile:

(Oparek3) #10

troche sie pomeczylem ale dziala:) mam pro pl:D

(Luknet83) #11

To fakt kombinując i przy okazji łamiąc licencje MS można zainstalować polski pakiet językowy. Podobnie było z Vistą do której nawet ktoś zrobił program automatyzujący to. Ja osobiście wolałbym na twoim miejscu poczekać aż udostępnią w MSDN AA polską wersję podobnie swojego czasu miałem z Vistą że po około miesiącu pojawiła się też polska wersja.

(przybylski) #12

Nie nazwał bym tego kombinowaniem ,dlaczego ? bo to są zwykłe komendy.Rozumiem ,jeśli było by to zablokowane ,ale nie jest i działa bez żadnych problemów.Oczywiście ,że jeśli pojawi się w MSDN AA wersja polska ,to ją ściągnę ,i zainstaluje.

Poza tym wszystko jest ściągnięte z MSDNAA wraz z paczką polonizującą bez żadnych modyfikacji które by łamały jakiekolwiek zabezpieczenia.Pozdrawiam

(Oparek3) #13

jaka licencje:P wszystko jest z leglanych źródeł pl pack tez:P

(mati75) #14

:x Microsoft nic takiego nie wydał

(przybylski) #15

Jak to nie ?? Windows 7 Language Pack (x64)(x86) - DVD (Multilanguage) dostępny na MSDN AA

Nie będę wszystkich języków wymieniał ale wśród nich znajduje się , język Polski.

No to kolega mati75 nie musi już żyć w niewiedzy :wink: Pozdrawiam

(mati75) #16

A to o tym to ja wiem, myślałem, że jakieś przeróbka spolszczenie.

(Wojtek A) #17

Witam mam maly problem z zainstalowaniem tego polskiego jezyka.. A mianowicie, kolega wysłał mi sam plik lp.cab wrzucilem go do folderu c:\temp a nsatepnie postepujac wedlug krokow z paru postow wyzej po wpisaniu do cmd komendy DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(C:\Temp) otrzymuje komunikat:

Error: 740

Elevated permissions are required to run DISM.

Use an elevated command prompt to complete these tasks.

Po wpisaniu DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(C:\Temp\lp.cab) rownież jest to samo

Jestem zalogowany na admina i nie wiem co z tym problemem zrobic.. Ktos ma jakies rady?

(Plgracz) #18

Spróbuj jeszcze raz od początku, uruchamiając CMD jako Administrator (nie wystarczy TYLKO zalogować się na konto Administratora).

Pozdrawiam

(Wiciek8) #19

Jeżeli nie wystarczy sie zalogować na konto administratora to co jeszcze trzeba zrobić?

Pzdr

(Chlystek) #20

Nie spolscisz & prof sciagnij sobie z msd aa Ultimate i po problemie nie sciagaj zadnych pakietów jezykowych bo ich niedoinstalujesz (miałem tak)

Wezmiesz z windows update sciagniesz PL 50 mb a nie 2.2gb...