Problem z instalacją sterowników grafiki RX560 OC

Witam, niedawno zainstalowałem nowy system operacyjny, mianowicie Windows 10.
Dzisiaj gdy próbuje odpalić plik instalacyjny sterownika (do karty graficznej AMD) wyskakuje mi oto taki komunikat:

Procesor: i5 3470 3,60 GHz
Karta Graficzna: RX 560 Series OC
Pamięć RAM: 4GB DDR3

Może masz 32-bitowy system operacyjny?

@anon741072 nie, nie… sprawdzałem, mam 64 bitowy

Po pierwsze dokup RAM do 8GB koniecznie.
Po 2 jaką dokładnie masz zainstalowaną wersję systemu Windows?
Jak nie wiesz gdzie szukać to: start-ustawienia-system-informacje

Pobierałeś ten sterownik? https://drivers.amd.com/drivers/win10-radeon-software-adrenalin-2020-edition-19.12.2-dec12.exe

@panicagaming Windows 10 Pro //tak wiem ram do dokupienia

A czy po zainstalowaniu systemu aktualizacja systemu sama nie zainstalowała Ci sterowników do tej karty oraz takiej pozycji w spisie programów?
Adnotacja%202019-12-14%20205032

@Astor444 własnie nie, dlatego sterownik pobrałem ręcznie

Pokaż w menadżerze urządzeń czy karta jest wykrywana. Może ją źle podłączyłeś, a system korzysta ze zintegrowanej?

@anon741072 karta jest na 100% dobrze podłączona, na tym dysku był wcześniej Windows 7.


nie rozumiem troche ://

Czy przed upgradem systemu było coś zmieniane w obudowie? Wypnij kartę graficzną i podepnij ponownie, jeśli posiada dodatkowe zasilanie, to również odepnij i podłącz ponownie. Być może coś nie łączy.

W obudowie się nic nie zmieniło, nie była ona też przesuwana. Więc chyba to nie będzie konieczne…

No to nie wiem, na moje oko karta w ogóle nie jest wykrywana przez system.

@anon741072 a co zrobić żeby mi wykrywał? :confused:

Ściągnij to z sekcji “Auto-Detect and Install” Jest różnica między rx560 a rx560x. Być może próbujesz błędnie zainstalować sterowniki właśnie do tego drugiego. To powinno automatycznie wykryć prawidłową kartę i ją zainstalować.
https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-560

Według obrazka Menadżera Urządzeń karta AMD RX560 nie jest wykrywana przez system, więc albo jest źle zamontowana bądź uszkodzona lub brak jej pełnego zasilania. Radzę ją wymontować, oczyścić przy okazji, ponownie zamontować i podłączyć dodatkowe zasilanie, bo chyba takie ma?

Jeśli na W7 było OK i nic nie było ruszane, zostaje niepewny system W10 lub brak sterowników do płyty głównej. Jeśli system W10 jest OK, to z reguły powinien wszystko zainstalować z WU.

Możesz napisać, jak wysnułeś taki wniosek? Autor tematu nie napisał nawet (bo nikt go o to nie zapytał) czy monitor ma do tej karty podłączony. Jeżeli ma, to ewidentnie system kartę widzi, co nie? Co więcej, dlaczego nikt nie zapytał jeszcze o identyfikator sprzętu? @Myster Windows 10, ale która wersja? Aktualny obraz, czy jakiś bardzo stary? @anon741072 jak widać - fachowa pomoc z Twojej strony :laughing:

Autorze, sprawdź przy pomocy CPU-Z dokładny model płyty głównej (zakładka mainboard). Kliknij w Google ten model, z zakładki wsparcie wybierz sterowniki i pobierz chipset.

Przede wszystkim taka, ze rx 560 to desktop, 560X to laptop. :wink:

Sprawdź, czy w BIOS masz Integrated , czy zewnętrzna ustawioną.
Sprawdź czy dobrze podpięte kable i w slocie. No i monitor do niej.

Czy karta działała wcześniej u Ciebie, ze sklepu, czy “kupiona na Allegro”? Nawet sprawna koparka mogła mieć modowany BIos lub może to być Radeon 560D modowany na “pełnego” Radeona 560, też były flashowane biosy i później sterowniki nie działały.

No i najważniejsze, czy widzisz np. kręcące się wentylatorki na niej?