Problem z instalacją Win10

Witam,

Mam problem z instalacją win10. Piszą mi, że mam zwolnić 5gb na dysku C. Tylko jak? Mój dysk C ma 60gb a mój D 390gb. Na dysku C mam z pare mb wolnych a żadnych programów nie mam na nim, wszystko instaluje na D. I jak mam zwolnić miejsce albo zmienić instalacje na dysk D ? 

Wykonujesz uaktualnienie czy czystą instalację ?

Instalacje

a formatujesz partycję systemową C

Użyj programu Easeus i zwiększ sobie partycję C.

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

Tu masz instrukcję jak to zrobić: http://koscielny.it/2010/11/24/jak-zmniejszyczwiekszyc-rozmiar-partycji-w-systemie-windows-7-32-bit-i-64-bit/

Skasuj/przenieś na D pliki i foldery z pulpitu - wiele osób ich nie zauważa a one tak samo zajmują miejsce na dysku C (systemowym)

Pytasz czy…? Czytam, to co piszesz i nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi

Nie można formatować dysku c

W takim razie zrób tak jak piszę Cedar możesz jeszcze oprócz tego usunąć punkty przywracania systemu.

 

Otwórz program Oczyszczanie dysku, klikając przycisk Start

Po wyświetleniu monitu zaznacz dysk, który chcesz oczyścić, a następnie kliknij przycisk OK.

W oknie dialogowym Oczyszczanie dysku dla (litera dysku) kliknij przycisk Oczyść pliki systemowe.

Po wyświetleniu monitu zaznacz dysk, który chcesz oczyścić, a następnie kliknij przycisk OK.

Kliknij kartę Więcej opcji, a następnie w obszarze Przywracanie systemu i kopie w tle kliknij opcję Oczyść.

W oknie dialogowym Oczyszczanie dysku kliknij przycisk Usuń.

Kliknij przycisk Usuń pliki, a następnie przycisk OK.

 

 

Czysczilem twoim sposobem już wiele razy i tylko ze 100mb sie zwalnia a z pulpitu ok przeniose.

Można, tylko nie można tego zrobić z poziomu uruchomionego systemu.

Jeśli wykonujesz czystą instalację i nie zależy Ci na danych i programach, które są obecnie na C, to po prostu uruchom komputer z płyty z systemem, usuń partycję C (lub tylko ją sformatuj z poziomu instalatora systemu), utwórz ją ponownie i zainstaluj system.

Czyściłeś w dwóch etapach tak jak opisałem powyżej?

póki co nie moge bo jestem gdzie indziej i nie mam dostępu do komputera ale jak będe mógł to napiszę

Ok już wyczyściłem usunąłem pliki tymczasowe jakieś tam windows update poprzez oczyszczanie dysku

 

A czy to aby bezpieczne? Bo piszą mi że może to spowodować niemożność włączenia systemu.

Ta porada w Twoim przypadku jest niepotrzebna, przecież Ty chcesz zainstalować system a 60GB, które masz obecnie przydzielone na partycje systemową wystarczy.

A jak mam zwiększyć gb w partycji C?

“gb” nie zwiększysz, najwyżej rozmiar partycji i możesz to zrobić właśnie tym programem.

Jak mogę mieć więcej miejsca bez zmiany jej rozmiaru? Ja nie mogę zaionstalować systemu bo trzeba mieć 8gb a mam 4 więc o co Ci chodzi?

Napisałem że “gb” się nie zwiększa tylko rozmiar partycji możesz powiększyć o ileś gigabajtów (GB).

a teraz piszesz o jakimś 4 GB

Zacznijmy od początku… chodzi mi o to że ja chce zainstalować windows10 i nie mam wystarczająco miejsca na dysku żeby to zrobić. I nie wiem jak zwiększyć miejsce na dysku C. I jak możesz powiedz mi co to jest w ogóle ta partycja dysku. A i jak zwiększać partycję w dysku C bo mozna tylko zmniejszać.

To co Ty nazywasz “dyskiem” poprawnie nazywa się partycją (dysku). Dysk podzielony jest na partycje, w Twoim przypadku C i D.

Nie mylisz przypadkiem wymaganej ilości miejsca na dysku z wymaganą minimalną ilością RAM? 4GB jest dosyć często mylnie podawane jako minimum dla 64-bitowych edycji Windows.

Tutaj masz opisane wymagania systemowe Windows 10: http://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-10-specifications

 

W pierwszej kolejności musiałbyś zmniejszyć partycję D, by wykorzystać w ten sposób uzyskaną nieprzydzieloną przestrzeń do zwiększenia partycji C.

No zmniejszyłem partycje dysku D i nie mogę zwiększyć partycję dysku C.

To teraz musisz przesunąć partycję D tak aby nieprzydzielone miejsce znalazło się obok C, którą chcesz powiększyć. Dopiero po tej czynności możesz powiększyć C.